Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Dzień z Chemią

Email Drukuj PDF

11_warsztaty_chemiczne8 czerwca odbył się w naszej szkole DZIEŃ Z CHEMIĄ :)! Chemia należy do nauk ścisłych, więc samo to słowo zniechęca do poznania i polubienia tej trudnej, lecz przepięknej dziedziny nauki. "Dzień z chemią" był dla uczniów podróżą po krainie eksperymentów mieniących się wszystkimi kolorami tęczy. Miał na celu zachwycić i zainspirować uczniów do dalszego zgłębiania wiedzy z tego przedmiotu. Eksperymenty zwracają uwagę na obecność nauki w życiu i uczą, jak wykorzystać wiedzę zdobytą podczas lekcji w praktyce.

Naszemu "dniowi z chemią" przewodniczył pan Mateusz Stocki, reprezentant Polski i laureat "Science on Stage" - światowej sławy konkursu przyrodniczego. Najpierw przeprowadził wspaniały pokaz, który był połączeniem wielkiego show chemicznego z wykorzystaniem wiedzy fizyko-chemicznej. Niewątpliwie było to naturalne dzieło sztuki. Następnie odbyły się dla każdej klasy warsztaty laboratoryjne, które stały się doskonałym uzupełnieniem pokazów. Każdy uczeń samodzielnie wykonywał eksperyment i zapisywał obserwacje.

Jednym słowem zabawa przez naukę to najlepsza forma pogłębiania wiedzy, a uczniowie już z niecierpliwością czekają na kolejny DZIEŃ Z CHEMIĄ! 

Zdjęcia

{morfeo 110}

Poprawiony: piątek, 17 czerwca 2011 12:24  

Licznik odwiedzin

Dzisiaj58
Yesterday166
Week529
Miesiąc5824
Wszystkie331162

Currently are 14 guests online

Do końca roku szkolnego pozostało
...

Projekty

bannerkaruzela

karuzelazjezykami

kolkohistgeo

wymianauslar1

bannerbezmaski

holandia

ang 

ekg

interblok

fraktale

 tutoring

Logo schools500reformation