Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Start Archiwum Aktualności 2012-2013 [Gim i LO] Licealiści na konferencji dotyczącej nowotworów

Licealiści na konferencji dotyczącej nowotworów

Email Drukuj PDF

6 lutego 2013 kilkoro uczniów I i II klasy Liceum uczestniczyło w konferencji organizowanej w ramach VI edycji akcji Mam haka na raka. Całość odbyła się na terenie Zespołu Szkół Budowlano – Ceramicznych w Gliwicach.

Oto relacja jednej z naszych uczestniczek.

"Po krótkim wstępie wysłuchaliśmy wykładu mgr inż. Marii Brody, która na przykładzie raka płuc pokazała nam, jak duży wpływ na zachorowalność na raka może mieć otoczenie, w którym żyjemy. Oprócz wykładu naszej nauczycielki chemii wysłuchaliśmy też opinii osobistości takich jak Grzegorz Plewicki (lekarz onkolog), Nela Krzewniak (Prezes Zarządu Śląskiej Ligi Walki z Rakiem) czy profesor Bogdan Michalski (ginekolog – onkolog).

Uświadomili nam oni, jak bardzo potrafią nas wyniszczyć czynniki takie jak papierosy i alkohol, brak ruchu czy też nieprawidłowy sposób odżywiania się. Zobaczyliśmy także, jakie są objawy zarażenia się wirusem HPV i dowiedzieliśmy się, w jaki sposób można mu zapobiec.

Wszyscy podpisaliśmy deklarację, w której zapewniliśmy, że zachęcimy przynajmniej jedną osobę do przejścia badań okresowych na obecność nowotworu.

Konferencja zdecydowanie zwiększyła naszą świadomość na temat nowotworów złośliwych i zachęciła do wprowadzenia zmian w styl naszego życia."

Bardzo dziękuję za obecność w/w klas i wsparcie podczas wykładu oraz za napisanie artykułu Agacie Tańczyk i Pawłowi Polokowi za wykonanie bardzo profesjonalnych zdjęć.

Poprawiony: niedziela, 10 lutego 2013 19:05  

Licznik odwiedzin

Dzisiaj299
Yesterday290
Week876
Miesiąc7802
Wszystkie267880

Currently are 10 guests online

Do końca roku szkolnego pozostało
...

Projekty

karuzelazjezykami

kolkohistgeo

fraktale

interblok

tutoring

wymianauslar1

bannerbezmaski

holandia

bannerkaruzela

ang 

ekg

 

Logo schools500reformation