Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Aleppo

Email Drukuj PDF

30 marca był niecodziennym dniem dla Wszystkich uczących się i pracujących w Gimnazjum i Liceum ETE. Był to dzień refleksji i zadumy nad Aleppo.

Wojna domowa przetaczająca się przez Syrię na naszych oczach oraz wyzwanie, przed jakim stanęła Europa w związku z falą uchodźców, stały się przyczynkiem do rozważań na temat chrześcijaństwa w czasie "próby".

Projekt odnoszacy się do sytuacji ludności syryjskiego Aleppo realizowany był od samego rana. Każda lekcja rozpoczynała się modlitwą, rozważaniem lub materiałem filmowym dotyczącym tego właśnie miejsca. Wiele z lekcji w całości zostało poświęcone Aleppo lub tematyce wojny i miłosierdzia.

Gościliśmy w tym dniu Panią Agnieszkę Godfrejów-Tarnogórską, rzecznika Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, która podczas spotkań z uczniami opowiadała o obozach dla uchodźców, które odwiedziła, oraz pokazywała problemy wynikające z migracji wojennych.

Finał projektu odbył się w auli szkolnej, gdzie uczniowie wystawili spektakl "mARTWY pUNKT" opowiadający historię wojny ustami syryjskich ludzi i miejsc.

Celem projektu było uświadomienie chrześcijańskiej wartości miłości bliźniego i próba zilustrowania zła wojny toczącej się dziś, obok nas.

aleppo

Poprawiony: czwartek, 06 kwietnia 2017 22:42  
Do końca roku szkolnego pozostało
...

Projekty

bannerkaruzela

karuzelazjezykami

kolkohistgeo

wymianauslar1

bannerbezmaski

holandia

ang 

ekg

interblok

fraktale

 tutoring

Logo schools500reformation