Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Start Archiwum Aktualności GiLO 15-16 Święto Szkoły i Edukacji

Święto Szkoły i Edukacji

Email Drukuj PDF

25 maja odbyło się w naszej szkole wielkie Święto Szkoły i Edukacji. Nasze uroczystości rozpoczęliśmy przeglądem uczniowskich prezentacji dotyczących życia i twórczości patrona naszej szkoły Alberta Schweitzera. Serca wszystkich zgromadzonych podbił występ klasy II gimnazjum, która przedstawiła miniaturę teatralną oddającą w zwięzły i humorystyczny sposób życie noblisty. Następnie mogliśmy wysłuchać zagranicznych gości, którzy uświetnili nasze wydarzenie. Panowie Takele Kebede i Tanino Minuta okazali się wyjątkowymi ludźmi. Pan Takele pochodzi z Afryki, tam się wychował i dorastał bez perspektyw na lepszą przyszłość. Jednak dzięki edukacji, którą umożliwiła m.in. działalność Carla Gustafa von Rosen'a, i własnej determinacji jest dzisiaj praktykującym lekarzem mieszkającym  w Polsce, ale udzielającym się charytatywnie w ojczystej Etiopii (Polsko-Etiopskie Stowarzyszenie Misyjne”Nadzieja-Tesfa”-http://nadzieja-tesfa.com/index.php/tutorials-mainmenu-48/historia-stowarzyszenia-nadzieja-tesfa). Drugim gościem był Pan Tanino pochodzący z Włoch, a dokładnie z Sycylii, wykładowca i pisarz obecnie mieszkający w Katowicach. Dzielił się z nami tym, jak ogromny wpływ na niego miało spotkanie z myślami Alberta Schweitzera. Szczególnie zaś podkreślił słowa "Naszym przeznaczeniem jest stać się ludźmi", które uprzytamniają, że człowieczeństwo to nie cecha gatunkowa ale kategoria etyczna, zadanie które przed nami stoi. Historia Pana Takele poucza, że otrzymujemy dużo od życia nie po to, żeby samemu dużo mieć, ale po to, aby dużo w życiu dawać. "Jesteśmy życiem, które pragnie żyć, pośród życia, które pragnie żyć" pamiętajmy o tych słowach naszego patrona. 

Poprawiony: środa, 25 maja 2016 22:07  
Do końca roku szkolnego pozostało
...

Projekty

bannerkaruzela

karuzelazjezykami

kolkohistgeo

wymianauslar1

bannerbezmaski

holandia

ang 

ekg

interblok

fraktale

 tutoring

Logo schools500reformation