Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Dzień pełen wrażeń

1 kwietnia zespół złożony z trzech klas pierwszych, klasy 2a, no i oczywiście wychowawców owych klas udał się wraz z kierowcą autokaru - panem Andrzejem - na wycieczkę do Żor.

Obiecaliśmy dzieciom dzień pełen wrażeń, dlatego najpierw udaliśmy się do Muzeum Ognia, by tam obejrzeć krótki film, m.in. o tym, skąd wzięła się nazwa miasta Żory, później obejrzeć i posłuchać ciekawych rzeczy opowiadanych przez panie z Muzeum, a na koniec mieć w tym ciekawym miejscu aż godzinkę czasu, by wszystkiego doświadczyć... Mogliśmy krzesać ogień, gotować wodę w niskiej temperaturze pod ciśnieniem, rozpalić znicz olimpijski wiązką słońca odbitą w zwierciadle, ugasić ogień pompując i kierując odpowiednio wodę... Wiele, wiele jeszcze innych doświadczeń i ciekawostek mogliśmy przeżyć, dotknąć, spróbować, przeczytać, odkryć... Największą popularnością cieszyła się wirtualna ściana ognia, przez którą przechodziło się najpierw z lekką obawą, a potem chcieliśmy jeszcze i jeszcze, i jeszcze...

Gdy już doświadczyliśmy wszystkiego, co tylko można było, w tym pełnym ciekawostek interaktywnym Muzeum, udaliśmy się na drugą część atrakcji, czyli do Figlolandii, gdzie zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci.

Tam figlom, szaleństwom, zabawom, wydawało się nie być końca. Specjalnie dla nas otworzono też salę, gdzie w blasku dyskotekowej kuli i przy dźwiękach muzyki można było potańczyć, a później nawet na chwilkę odpocząć. Jedyną przerwą w figlach był czas konsumpcji przepysznych frytek. Ale to, co dobre, szybko się kończy, więc dwie godziny zabawy w Figlolandii minęły nie wiadomo kiedy, i czas było wracać do domu...

I tak wróciliśmy do szkoły z głowami pełnymi dobrych wrażeń, wspomnień, no i już tęskniąc za kolejną wspólną wycieczką :)

kierownik wycieczki: Justyna Minkina

 

Nadchodzące wydarzenia

Nabór do SP ETE

Zdalne nauczanie - harmonogram

09.04 – 14.04.2020 – przerwa świąteczna (dni wolne)

16.04.2020 – Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny

17.04.2020 – Koncert Wielkanocny w SP ETE

19.04 – 23.04.2020 – wyjazd klas 4a,6a na obóz językowy Euroweek

20.04 – 23.04.2020 – wyjazd klas 5a,5b,6b na wycieczkę turystyczno-krajoznawczą

21.04 – 23.04.2020 – egzamin ósmoklasisty


 

 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj99
Yesterday372
Week2531
Miesiąc8078
Wszystkie339448

Currently are 21 guests online

Do końca roku szkolnego pozostało
...

Nasze projekty

tutoring

DZIM

 

 tataWete

AKCJE 

REK-PÓŁKLONI

logo-konkursowe

logo turniej pilki noznej 1 

 turniej zbijakaj

ikona-mini-karuzeli