Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Trzydniowa wycieczka klas trzecich

Dnia 13.05.2015 r. o godzinie 8:30 uczniowie klas trzecich wyruszyli na trzydniową wycieczkę.

Pożegnaniom nie było końca, ale przecież czeka nas super zabawa. Ruszamy! O godzinie 12:00 dotarliśmy do Bochni. Z niecierpliwością czekaliśmy na moment wejścia do kopalni. Czekanie jednak nie było tak złe. Nareszcie mogliśmy zjeść coś słodkiego i dać upust swojej energii podczas biegania i zabawy przy lokomotywie  na placu przed kopalnią. O 13:30 przywitaliśmy się z Panią przewodnik i ruszyliśmy w nieznane. Już na samym początku czekała nas fantastyczna atrakcja – przejazd kolejką. Nie spodziewaliśmy się, że kopalniana kolejka może tak pędzić. Przenieśliśmy się w czasie, dzięki ciekawym opowiadaniom przewodników i technice zainstalowanej w kopalni, która sprawiała że górnicy wyglądali jak żywi. Po zwiedzaniu, na dole kopalni (poziom 211) czekało już na nas boisko z piłkami i plac zabaw. Po solnej przeprawie mieliśmy wielką ochotę odpocząć. Dobry pan kierowca zabrał nas do ośrodka w Borkach. Rozległy zielony teren, imponująca, drewniana osada do zabaw i zajęć, boisko, minigolf zrobiły dobre wrażenie na wszystkich.

Po ulokowaniu się w swoich pokojach, zostaliśmy oprowadzeni po terenie ośrodka i udaliśmy się na obiadokolację. Następnie chłopcy wybrali się na pobliski skwer, by grać w piłkę, a dziewczynki z przejęciem szykowały się na dyskotekę. Dyskotekę prowadził profesjonalny DJ. Zmęczeni wrażeniami całego dnia, po wieczornym czasie wolnym poszliśmy spać. Noc była spokojna.

Poranek w Borkach rozpoczął się pogodnie. Na terenie ośrodka znajdują się zwierzęta: lamy, konie, przechadzający się kot, ale prawdziwą niespodziankę i uciechę sprawił nam spacerujący rano bocian. Niektórzy z nas ostrożnie mu towarzyszyli. 

Po apelu i śniadaniu dzieci wzięły udział w zajęciach pt. "Wielka wyprawa solnym szlakiem". Była to interaktywna podróż do czasów średniowiecza, a przede wszystkim wspaniała zabawa na świeżym powietrzu. Następną atrakcją przygotowaną dla dzieci był program edukacyjny "Tajemnice świata przyrody". W ramach zajęć dzieci między innymi: odwiedziły konie w stajni, w której miały okazję zobaczyć nowo narodzone kocięta, tworzyły patyczaki z papieru, odciskały ślady zwierząt w masie solnej i układały olbrzymie, tematyczne puzzle. W ramach kolacji zjedliśmy pyszne kiełbaski z grilla. 

Pomiędzy stałymi punktami dnia dzieci mogły korzystać z atrakcji ośrodka i bawić się na jego terenie. 

To już ostatni dzień "borkowej" przygody. Wszyscy obudzili się przed planowaną pobudką. W końcu musieliśmy spakować swoje rzeczy, a było tego niemało.

O 8:30 czekało już nas pyszne śniadanie w formie szwedzkiego stołu. Każdy poczęstował się tym, na co miał ochotę. Po śniadaniu każdy miał chwilkę dla siebie, a następnie dzieci ruszyły na kolejną atrakcję przygotowaną przez ośrodek - sportowe potyczki. Ruch na świeżym powietrzu w formie zabawy sprawdził się znakomicie. Dzieci zostały podzielone na dwie drużyny, które musiały szukać wskazówek na zielonym terenie. Oczywiście każda z drużyn chciała wygrać, co było widać już od pierwszej minuty. 

Po sportowych zmaganiach powrót do domu stał się rzeczywistością. Sprawdziliśmy nasze pokoje, ulokowaliśmy bagaże w autokarze i ruszyliśmy. A teraz wszystkim opowiadamy jak było... :)

 

Nadchodzące wydarzenia

Nabór do SP ETE

Zdalne nauczanie - harmonogram

09.04 – 14.04.2020 – przerwa świąteczna (dni wolne)

16.04.2020 – Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny

17.04.2020 – Koncert Wielkanocny w SP ETE

19.04 – 23.04.2020 – wyjazd klas 4a,6a na obóz językowy Euroweek

20.04 – 23.04.2020 – wyjazd klas 5a,5b,6b na wycieczkę turystyczno-krajoznawczą

21.04 – 23.04.2020 – egzamin ósmoklasisty


 

 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj117
Yesterday372
Week2549
Miesiąc8096
Wszystkie339466

Currently are 21 guests online

Do końca roku szkolnego pozostało
...

Nasze projekty

tutoring

DZIM

 

 tataWete

AKCJE 

REK-PÓŁKLONI

logo-konkursowe

logo turniej pilki noznej 1 

 turniej zbijakaj

ikona-mini-karuzeli