Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Trudna lekcja

We wtorek 9 czerwca gościliśmy w naszej Szkole Podstawowej niezwykłego gościa. Był nim pan Piotr Żądło z organizacji Open Doors.

Najpierw na pierwszej lekcji prelekcji dotyczącej prześladowanych chrześcijan na całym świecie wysłuchali uczniowie klas IV-VI, na drugiej lekcji w spotkaniu wzięli udział uczniowie młodszych klas. 

Na tych lekcjach wraz z panem Piotrem dotykaliśmy bardzo trudnych tematów. Wskazywał on nam miejsca, kraje na świecie, gdzie nie tak łatwo, jak w Polsce, wyznaje się wiarę w Boga. Opowiadał historie ludzi, którzy musieli opuścić swoje domy w imię miłości do Stwórcy, pokazywał rodziny, które zostały rozbite, bo ktoś bliski zginął, bo nie bał się przyznać, że jest chrześcijaninem. Mieliśmy okazję, choć w nikłym stopniu, zobaczyć, jak straszna jest wojna - dla mężczyzn, dla kobiet i dla dzieci.

Uczniowie zadawali pytania, przejmowali się losem ludzi oglądanych na zdjęciach, pytali o to, w jaki sposób można pomóc prześladowanym chrześcijanom...

To była bardzo trudna lekcja - nikt się nie śmiał, nikt się nie wygłupiał, w wielu oczach pojawiły się łzy. Teraz wiemy, że możemy się modlić o tych ludzi, o których słyszeliśmy. I dziękować Bogu za nasz kraj, w którym bezpiecznie, każdego dnia możemy chodzić do chrześcijańskiej Szkoły, w której bez przeszkód możemy modlić się, śpiewać Bogu i na co dzień słuchać historii biblijnych.

Zapraszamy kliknij w link, aby dowiedzieć się wiecej o Open Doors

 

Nadchodzące wydarzenia

Nabór do SP ETE

Lekcje i konsultacje online - harmonogram

09.04 – 14.04.2020 – przerwa świąteczna (dni wolne)

16.04.2020 – Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny

17.04.2020 – Koncert Wielkanocny w SP ETE

21.04 – 23.04.2020 – egzamin ósmoklasisty


 

 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj68
Yesterday450
Week1209
Miesiąc3233
Wszystkie343660

Currently are 20 guests online

Do końca roku szkolnego pozostało
...

Nasze projekty

tutoring

DZIM

 

 tataWete

AKCJE 

REK-PÓŁKLONI

logo-konkursowe

logo turniej pilki noznej 1 

 turniej zbijakaj

ikona-mini-karuzeli