Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Start Liceum Profile

Profile

Email Drukuj PDF

Jak rozumiemy formułę nowego Liceum?

Co tak naprawdę oznaczają zaproponowane profile: akademicki i humanistyczno-artystyczny?

Podstawa

Każdy uczeń LO ETE będzie miał możliwość zdobywania wiedzy, nabywania koniecznych i interesujących go umiejętności oraz przygotowywania się do egzaminów maturalnych zgodnie z jego potrzebami i zainteresowaniami. Przede wszystkim będzie realizował w zakresie podstawowym przedmioty objęte podstawą programową – tak jak w innych szkołach. Tyle że LO ETE dzięki pracy w małych zespołach daje zdecydowanie większą możliwość efektywnego uczenia się i maksymalnego wykorzystania czasu spędzonego w szkole na zajęciach.

Rozszerzenia

Niepodważalną wartością oferty LO ETE jest możliwość indywidualnego wybierania przedmiotów rozszerzanych zgodnie z założeniami funkcjonowania nowego Liceum i nową podstawą programową. Przedmioty na poziomie rozszerzonym można będzie zestawiać dowolnie, niezależnie od rodzaju wybranego przez ucznia profilu, gdyż siłą szkół ETE od zawsze było akcentowanie indywidualności ucznia.

Profile

Zasady organizacji pracy w LO od roku szkolnego 2012/2013 wprowadzają możliwość rozwinięcia oferty szkoły o zajęcia uzupełniające dające szansę nabywania specyficznej wiedzy i umiejętności zgodnie z potrzebami i zainteresowaniami uczniów. To zadanie spełnią w LO ETE profile obejmujące dodatkowe zajęcia obowiązkowe. Realizacja zajęć profilowych rozpocznie się od drugiego semestru klasy pierwszej.

Czego oczekiwać po wybranym profilu humanistyczno-artystycznym?

Zajęcia uzupełniające z tego zakresu będą obejmować zdobywanie wiedzy teoretycznej o teatrze, filmie i innych formach sztuki – najważniejsze konwencje teatralne i etapy w rozwoju filmu, najważniejsze teksty dramatyczne i arcydzieła filmowe, najważniejsi reżyserzy i spektakle przez nich przygotowane, przełomowe momenty w historii teatru, filmu oraz sztuk ściśle z nimi związanych - fotografii, malarstwa, muzyki...

Niezbędnym uzupełnieniem wiedzy teoretycznej będą zajęcia warsztatowe poświęcone kształceniu umiejętności koniecznych do przygotowania i zagrania spektaklu – od przygotowania tekstu scenicznego, przez projekty scenografii, kostiumów, na realizacji przedstawienia skończywszy. Podobnie w odniesieniu do sztuki filmowej – zakładamy nakręcenie i zmontowanie przez uczniów samodzielnych etiud filmowych.

Realizacja programu tego profilu wymagała będzie też bywania w teatrach oraz śledzenia nowości w sztuce filmowej.

Czego oczekiwać po wybranym profilu akademickim?

Zajęcia uzupełniające tworzące ten profil dadzą możliwość udziału w wykładach naukowych na uczelniach wyższych z interesujących ucznia przedmiotów. Szansę samodzielnego i praktycznego nabywania wiedzy da realizacja projektów naukowych w postaci organizacji sesji popularnonaukowych na wybrane przez uczniów tematy oraz udział w zajęciach laboratoryjnych.

Kolejną propozycją jest możliwość zapoznania się z przepisami prawnymi regulującymi różne sfery życia ludzkiego i społecznego, zaś zajęcia na ten temat będą prowadzić prawnicy.

Poprawiony: piątek, 30 marca 2012 21:29  

Licznik odwiedzin

Dzisiaj105
Yesterday134
Week977
Miesiąc2793
Wszystkie278906

Currently are 29 guests online

Do końca roku szkolnego pozostało
...

Projekty

karuzelazjezykami

kolkohistgeo

fraktale

interblok

tutoring

wymianauslar1

bannerbezmaski

holandia

bannerkaruzela

ang 

ekg

 

Logo schools500reformation