Rok szkolny 2016/2017
 

Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Rok szkolny 2016/2017

Wycieczka do Rodzinnego Centrum Rozrywki w Wilkowicach

W dniu 18 maja 2017 roku uczniowie klasy "0" oraz klasy 1 pojechali na wspólną wycieczkę do Rodzinnego Centrum Rozrywki w Wilkowicach. 

Pierwszą godzinę naszej wycieczki spędziliśmy w sali zabaw Alele. Do naszej dyspozycji były: 4 zjeżdżalnie, 2 baseny z piłeczkami, tory przeszkód, labirynty, korytarze, kładki oraz klocki i bujaki. 

Po godzinie świetnej zabawy udaliśmy się do Parkowego Zwierzyńca, w którym podziwialiśmy zwierzęta domowe oraz te bardziej egzotyczne, takie jak: strusie, wielbłąda, lamy, antylopy, surykatki itp. Wszyscy chętnie karmiliśmy zwierzęta kukurydzą zakupioną przez nasze Panie. 

Ostatnią atrakcją był (najbardziej wyczekiwany przez wszystkich) park linowy i plac zabaw. Trasa parku skonstruowana została między drzewami chroniącymi przed słońcem w upalne dni. Do pokonania mieliśmy tor przeszkód zakończony zjazdem na zjeżdżalni lub na linie (tzw. „tyrolka”). W pobliżu parku znajdował się również plac zabaw, na którym mogliśmy jeszcze "wskoczyć" na huśtawki, trampoliny czy zjeżdżalnie. 

Po tak aktywnie spędzonym dniu, zmęczeni, ale pełni wrażeń i radości - wróciliśmy do naszej szkoły. 

Alele

więcej zdjęć znajdziesz tutaj >>>

 

Konkurs plastyczno – czytelniczy

W kwietniu dwoje naszych uczniów Julia Bartkowska i Jaś Kozioł wzięło udział w konkursie plastyczno – czytelniczym organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 13 im. K. Bochenek w Gliwicach. Przedmiotem konkursu była praca plastyczna wykonana na podstawie opowiadania Agnieszki Galicy pt. „Chomik szuka wiosny”.  Prace miały formę książeczki, która zawierała stronę tytułową oraz 6 stron zawierających ilustracje wykonane dowolną techniką plastyczną. Julia i Jaś pod kierunkiem Pani Moniki wykonali piękne, kolorowe książeczki, które zostały wysłane na konkurs. 

plastyczny2

plastyczny1

 

Wiosenno - wielkanocne warsztaty florystyczne

6 kwietnia wiosenny zapach wypełnił naszą świetlicę. Był to dzień, w którym razem z  klasą pierwszą tworzyliśmy cudowne stroiki świąteczne. To wszystko za sprawą pani Małgorzaty Kampinos - florystki oraz pani Bożeny Lebiedy - mamy uczennicy klasy pierwszej. Pani Gosia opowiedziała nam o swojej pracy w kwiaciarni oraz o tym, jak należy konstruować stroiki. Każdy z nas miał możliwość wykonania własnego stroika wielkanocnego. Nauczyliśmy się takich pojęć jak bukszpan, goździk oraz "baza" w stroiku. Pod czujnym i cierpliwym okiem powstawały niesamowite dzieła. Bardzo dziękujemy za ten wspólny czas radosnej, twórczej zabawy. 

warsztaty florystyczne

więcej zdjęć znajdziesz tutaj >>>

 

Warsztaty Wielkanocne w Wiejskiej Chacie w Bojkowie

30 marca odwiedziliśmy "Wiejską chatę" w Bojkowie. 

Z wielkim zaciekawieniem słuchaliśmy opowiadania o dawnych zwyczajach dotyczących Świąt Wielkanocnych. Wysłuchaliśmy informacji o tym, jak kiedyś obchodzono święta Wielkiejnocy i jak przygotowywano się do nich. Wzięliśmy też udział w zajęciach praktycznych. Każdy z nas otrzymał doniczkę, którą samodzielnie pomalował a do środka włożył wykonane przez siebie ozdoby. Po zajęciach odwiedziliśmy zwierzęta mieszkające w tym gospodarstwie.
Zadowoleni i pełni radosnych wrażeń wróciliśmy bezpiecznie do szkoły.

Wiejska chata

 

Wyjazd na spektakl „Przygody Pipi”

W tym roku świętowaliśmy nadejście wiosny 20 marca podczas wyjścia na spektakl do Mrowiska. 

Obejrzeliśmy „Przygody Pipi” - bajkę muzyczną. Była to opowieść o piegowatej, rudej dziewczynce, która mieszkała w Willi Śmiesznotce ze swymi przyjaciółmi: małpką i koniem. Wychowywała się sama, gdyż jej mamusia nie żyje, a tatuś – kapitan żeglugi – zginął na morzu. Pipi dzięki swoimi niezwykłym umiejętnościom wyróżniała się na tle innych dzieci, była bardzo zaradna i pomysłowa. Świetnie bawiliśmy się podczas spektaklu. Zostaliśmy już teraz zaproszeni na kolejny spektakl Teatru "Wit-Wit", który odbędzie się z okazji Dnia Dziecka.

pipi

 


Strona 1 z 3

Licznik odwiedzin

Dzisiaj12
Wszystkie226393

Currently are 59 guests online

Do końca roku szkolnego pozostało
...

Nasze projekty

tutoring

 tataWete

AKCJE 

REK-PÓŁKLONI

logo-konkursowe 1

logo turniej pilki noznej 1 

 turniej zbijakaj

ikonka