Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Rok szkolny 2017/2018

DZIEŃ MISIA – 27 listopada

W poniedziałek obchodziliśmy w naszej Zerówce Dzień Pluszowego Misia. Każdy z nas przyniósł swojego ulubionego pluszowego przyjaciela. Rozmawialiśmy o nich, mówiliśmy, dlaczego są dla nas tak ważni.

Zwróciliśmy uwagę na to, że nie przynieśliśmy najpiękniejszych zabawek, ale te, do których jesteśmy najbardziej przywiązani. Dlaczego? Bo dostaliśmy naszego misia od kogoś bardzo ważnego, albo z ważnego powodu… Dlatego, że przeżyliśmy z naszym pluszowym przyjacielem różne chwile, czy przygody… Dlatego, że gdy go przytulamy jest nam po prostu lepiej… milej… mniej smutno… Dlatego, bo z nim zasypia się najlepiej… czy mamy go od najmłodszych lat…

Nasze misie były z nami cały dzień. W tym dniu czytaliśmy też opowieści o misiach, oglądaliśmy misiową bajkę, wykonywaliśmy misiową pracę plastyczną.

Jak dobrze, że każdy z nas ma swojego misia! J

 Dzień misia

 

PAWEŁ laureatem konkursu plastycznego 1% dla ETE

Mamy ogromną przyjemność poinformować, że są  już wyniki konkursu plastycznego, będącego częścią promocji akcji 1% dla ETE.

Cieszymy się, że wśród uczniów Zerówki mamy laureata konkursu – PAWEŁ SZANIEWSKI z grupy Sówki zdobył WYRÓŻNIENIE w kategorii klas 0-2 SP.

Pawłowi ogromnie gratulujemy sukcesu i zachęcamy wszystkich uczniów do brania udziału w różnych konkursach.

Pracę Pawełka już wkrótce obejrzeć będzie można w materiałach promocyjnych naszych Szkół.

1 dla ETE

 

Rodzice Zerówki czytają dzieciom

Zerówka jest takim miejscem i przestrzenią, gdzie bardzo ważne jest, by nie tylko dziecko i nauczyciel uczestniczyli we wspólnej przygodzie, ale i rodzice byli uczestnikami tego wspólnego bycia razem w Szkole.

Chcemy, być grupą otwartą na obecność rodzica. A nasi rodzice są cudowni i stają na wysokości zadania! Bo to wcale nie jest proste, by w natłoku obowiązków, pracy i innych zajęć, znaleźć jeszcze czas, by przyjść do szkoły, na chwilę zatrzymać się i wejść do grupy przedszkolaków, by im czytać… Ale rodzice naszych uczniów właśnie to robią – mimo zabiegania, znajdują czas dla swoich dzieci! Serce rośnie, gdy mam przywilej patrzenia, jak dziecko wręcz pęcznieje z dumy, że jego rodzic przyszedł do szkoły i jest z nami w klasie! Dziękuję, Wam Rodzice, za Waszą gotowość i niezmiennie zapraszam do Zerówki J

Czytanie książek

więcej zdjęć znajdziesz tutaj>>>

 

Zerówka w szkolnej bibliotece

Jesteśmy grupą, która uwielbia książki i wspólne czytanie. Czytamy w naszej sali codziennie nasze klasowe książki, jak i te przynoszone przez dzieci.

Czytamy w świetlicy… Rodzice naszych dzieci odwiedzają nas, by nam poczytać… Chodzimy też regularnie (przynajmniej dwa razy w miesiącu) do szkolnej biblioteki, gdzie pani Ania zapoznała nas z zasadami obowiązującymi w bibliotece, opowiedziała nam, na czym polega jej praca i po co nam książki…

A teraz regularnie odwiedzamy panią Anię w bibliotece, by wspólnie posłuchać o kolejnych przygodach przeżywanych przez Nieumiałka. Lubimy ten czas czytania, lubimy bibliotekę, no i… panią Anię J

Biblioteka

więcej zdjęć znajdziesz tataj >>>

 

O tym, co lata – Dzień Latawca – 20 listopada

W ostatnim czasie mówiliśmy dużo o przedmiotach, konstrukcjach, maszynach, którym potrzebny jej wiatr, by wykonywały swoją pracę.

Próbowaliśmy też odpowiedzieć sobie na pytanie: jak wygląda wiatr. Każdy z nas też owe wyobrażenie mógł przenieść na kartkę za pomocą pędzla i farb. Wyobraźnia dzieci jest bez granic!

Wykonaliśmy też przed obiadem swoje latawce. Po obiedzie wyszliśmy na dwór, by móc je wypróbować. Nie zraził nas nawet pierwszy w tym roku śnieg, który zaczął prószyć, gdy się ubieraliśmy. Śnieg szybko przestał padać, a my biegaliśmy, wspinaliśmy się na sprzęty na szkolnym placu zabaw, by nasze latawce latały jak najwyżej J

latawiec

więcej zdjęć znajdziesz tutaj >>>

 


Strona 1 z 3

Nadchodzące wydarzenia

Tutoring w SP ETE - rok szkolny 2017/2018

22.12.2017 - Spotkanie świąteczne godz. 8:00 kl 0-III, godz. 9:00 kl. IV-VII, Wigilijki klasowe od godz. 10:45

23.12.2017-1.01.2018 - zimowa przerwa świateczna

Licznik odwiedzin

Dzisiaj1
Wszystkie197126

Currently are 42 guests online

Do końca roku szkolnego pozostało
...

Nasze projekty

tutoring

 tataWete

AKCJE 

REK-PÓŁKLONI

logo-konkursowe 1

logo turniej pilki noznej 1 

 turniej zbijakaj

ikonka