Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Rok szkolny 2017/2018

Dzień Babci i Dziadka klasy 0 i 1b

DZIEŃ BABCI I DZIADKA w klasach 0 i 1b – 25 stycznia

W czwartek 25 stycznia naszą Szkołę odwiedzili bardzo zacni goście, bardzo wyczekiwani przez dzieci z naszych dwóch klas – BABCIE I DZIADKOWIE!!!

Zaczęliśmy modlitwami, w których uczniowie dziękowali za babcie i dziadków. Zaraz potem odbyła się część artystyczna, w czasie której pięknie recytowaliśmy wierszyki i śpiewaliśmy piosenkę. Występ każdego małego artysty babcie i dziadkowie nagradzali gromkimi brawami. W niejednym mądrym oku zakręciła się łza, gdyż było pięknie i wzruszająco, a dzieci włożyły w występ całe swoje serduszka. Po występie był czas na obdarowanie jubilatów własnoręcznie zrobionymi prezentami, a jeszcze potem zaprosiliśmy naszych gości do konkursów, w których musieli rozpoznać czapkę swojego wnuka i wnuczki, zawiązać fantazyjnie krawat, a później, na sam koniec, podzieleni na dwie drużyny odgadywali, co dzieci miały na myśli, tłumacząc jakieś pojęcie, czy słowo. Było dużo śmiechu i uśmiechu.

W końcu pociechy zaprosiły babcie i dziadków do wspólnego stołu na poczęstunek… Po posileniu ciała był czas na rozmowy, oglądanie sal, zwiedzanie szkoły… i rozmowy, rozmowy, rozmowy…

Pan Bóg pobłogosławił nam ten czas!

Dzień Babci i Dziadka

więcej zdjęć znajdziesz tutaj>>>

 

Origami wcale nie jest takie proste

ORIGAMI WCALE NIE JEST TAKIE PROSTE – 4 stycznia

W czwartek 4 stycznia naszą grupę, jak co czwartek, odwiedziła nasza starsza koleżanka z klasy 1 Liceum – Zuzia. Najpierw przeczytała nam historię biblijną, a potem odkrywała przed nami trudną sztukę tworzenia zwierzątek i przedmiotów z papieru. Pod jej przewodnictwem krok po kroku każdy z nas zrobił dla siebie balonik z papieru. Wydawałoby się, że jest to łatwe – już wiemy, że nic bardziej błędnego! Ale każdemu z nas się udało!

Dziękujemy, Zuziu za Twoje ciekawe pomysły i serce dla Zerówki!

origami

więcej zdjęć znajdziesz tutaj>>>

 

Wigilijka w klasie

WIGILIJKA W KLASIE – 22 grudnia

W piątek przed Świętami odbyła się w naszej grupie wigilijna klasowa. Na początku posłuchaliśmy historii Bożego Narodzenia opowiedzianej przez mamusię Bruna. Usiedliśmy z nią na dywanie i słuchaliśmy o wszystkich tych osobach, które miały możliwość zobaczenia nowonarodzonego Dzieciątka. Można było też zobaczyć i dotknąć wszystkich postaci, ponieważ mama Bruna przyniosła wszystkie osoby z rodzinnej stajenki. Potem był czas na wspólną modlitwę, życzenia, jedzonko w zastawionych stołów. A jeszcze potem poszliśmy na spektakl wystawiony przez kółko teatralne, kolędowaliśmy, robiliśmy wigilijne wersety dla naszych rodzin, czytaliśmy i oglądaliśmy historię przyjścia Zbawiciela na świat. To był dobry czas przygotowania do Świąt Narodzenia Pańskiego w naszych domach.

wigilijki

 

Rodzinne warsztaty świąteczne zerówki

RODZINNE WARSZTATY ŚWIĄTECZNE ZERÓWKI – 19 grudnia

We wtorek przed Świętami Bożego Narodzenia rodzice Sówek z Zerówki znaleźli czas w swoich mocno zapełnionych terminarzach, by przyjść do Szkoły na godzinę 18.00, by wspólnie z Zerówkowiczami i ich rodzeństwem porobić ozdoby świąteczne, posiedzieć, porozmawiać – spędzić dobry czas. W tle słyszeć można było dziecięce kolędy, a w szkolnej świetlicy dużo było śmiechów, uśmiechów, szeptów, rozmów, emocji… Był też czas na posłuchanie na dywanie pięknej historii o trzech drzewach czytanej przez mamę Józia i chwilę przedświątecznej refleksji. Na spotkaniu zgromadziły się aż 44 osoby!!!

Wszystkim przybyłym ogromnie dziękuję za poświęcony czas i otwarte serca J

Warsztaty

więcej zdjęć znajdziesz tutaj>>>

 

Królowa Śniegu

KRÓLOWA ŚNIEGU – 6 grudnia

6 grudnia udaliśmy się z uczniami klas 0-3 na spektakl muzyczny Teatru Wit-Wit „Królowa Śniegu”. Gdy tylko rozsiedliśmy się w Mrowisku porwała nas akcja muzycznej bajki i towarzyszyliśmy Gerdzie w jej emocjonującej wędrówce, by ratować Kaja. Młodszym dzieciom nawet w trakcie spektaklu wyrywały się z ust okrzyki, usiłowały podpowiadać aktorom, radzić coś, wyrażały emocje… Chyba nikt się nie nudził.

Co ciekawe okazało się, że Gerda, Kaj, Królowa Śniegu i Kruk (którzy pozostali na scenie) znają osobiście Świętego Mikołaja! Mikołaj wszedł na scenę, usiadł na krześle i zaczął rozmawiać z dziećmi! Niestety musieliśmy się z nim pożegnać, bo już czekał na nas autokar, który zawiózł nas z powrotem do szkoły.

A powrocie do szkoły okazało się, że w naszej sali był Mikołaj i zostawił prezenty dla każdego Zerówkowicza J

Królowa Śniegu

więcej zdjęć znajdziesz tutaj>>>

 


Strona 1 z 5

Licznik odwiedzin

Dzisiaj47
Wszystkie228729

Currently are 26 guests online

Do końca roku szkolnego pozostało
...

Nasze projekty

tutoring

 tataWete

AKCJE 

REK-PÓŁKLONI

logo-konkursowe 1

logo turniej pilki noznej 1 

 turniej zbijakaj

ikonka