Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Start Start

logoustyp-USpobraneŚwięto Biblii w Szkołach ETE

„Niebo i ziemia przeminą, ale moje słowa nie przeminą”

                                                               Ew. Mateusza 24:35

tbCzwartek, 31 października, w naszych Szkołach był dniem poświęconym Biblii. Gościliśmy przedstawicieli Towarzystwa Biblijnego z Warszawy (o historii powstania TB można przeczytać: www.tb.org.pl), którzy opowiadali o tym jak pragnienie posiadania Biblii przez 11-letnią dziewczynkę stało się początkiem Zjednoczonych Towarzystw Biblijnych, które współcześnie aktywnie działają w 200 krajach świata, tłumacząc i udostępniając Biblie.

Wszyscy uczniowie obdarowani zostali różnymi publikacjami wydawanymi przez TB: Biblia do ilustrowania, Atlas Biblijny oraz Pismo Święte Starego Testamentu: Pięcioksiąg w tłumaczeniu ekumenicznym.

Boże Słowo dostępne dla każdego człowieka jest skarbem, który właściwie używany daje nam nie tylko dobre wskazówki życiowe ale też uczy jak w miłości do Boga znaleźć wolność w życiu.

 

Święto Niepoległości

sniep

Więcej zdjęć <>

 Szkoły ETE świętowały odzyskanie wolności w 1918 roku nieco wcześniej, bo już 7 XI podczas cotygodniowych lekcji wychowawczych. Tym razem upamiętnienie tego wydarzenia miało postać lekcji historycznej pokazującej, z jak wieloma trudnościami musieli sobie poradzić Polacy i ich rząd, budując swoje państwo od nowa. Zdjęcia, dane statystyczne, krótkie filmy historyczne ukazywały złożoność gospodarczych, światopoglądowych i politycznych problemów, które pokonywała, budując swoją siłę, Polska. Kontur II Rzeczypospolitej zaznaczony na podłodze zajęli uczniowie reprezentujący przedstawicieli polskiego społeczeństa - różne grupy i klasy społeczne, różne mniejszości narodowe i wyznaniowe. Lekcję zakończyły filmiki pokazujące osiągnięcia II RP oraz piękno współczenej Polski po 100 latach. I, oczywiście, odśpiewany przez wszystkich "Mazurek Dąbrowskiego" . 

 

Nasz zdolny chemik

 
Aleksander Pizoń zakwalifikował się do kolejnego etapu LXVI Olimpiady Chemicznej.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
api
 

Z wizytą w teatrze.

Zbliżający się czas Wszystkich Świętych i Święta Zmarłych skłania zawsze do refleksji nad kwestiami życia i śmierci. Realizując program nauczania języka polskiego, 30 października 2019 r. klasa 7 wybrała się na spektakl, który jest adaptacją dzieła Adama Mickiewicza. II część ,,Dziadów” dotyka tematów aktualnych w ten listopadowy czas – śmierci, postaw wobec innych, winy i kary.
Przedstawienie Teatru Nowego w Zabrzu wyreżyserowała Irena Jun. Tak zobrazowana lektura pozwoliła lepiej zrozumieć jej sens. Od momentu wejścia na widownię towarzyszyły nam odgłosy nocnych ptaków oraz przygaszone światło. Atmosfera została zbudowana również dzięki oszczędnej, ale wymownej scenografii, licznym rekwizytom i prostym kostiumom. Podobały się nam efekty specjalne oraz rozszerzenie przestrzeni scenicznej aż na widownię. Dzięki temu aktorzy wchodzili w interakcję z publicznością. Mogliśmy się poczuć jak uczestnicy tego obrzędu. Dzisiejszy seans teatralny zostanie na długo w naszej pamięci. A naszą wychowawczynię po spektaklu uchwyciliśmy na zdjęciu ze skrzydłami. Czyżby sztuka aż tak działała?
dziady skrzydła 2
 


Strona 1 z 3

Licznik odwiedzin

Dzisiaj12
Yesterday335
Week1009
Miesiąc6447
Wszystkie305465

Currently are 9 guests online

Do końca roku szkolnego pozostało
...

Projekty

karuzelazjezykami

kolkohistgeo

fraktale

interblok

tutoring

wymianauslar1

bannerbezmaski

holandia

bannerkaruzela

ang 

ekg

 

Logo schools500reformation