Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Start Start

1procent

Nazwa OPP: Ewangelickie Towarzystwo Edukacyjne

Numer KRS: 0000001366

 

logoustyp-USpobraneKonkurs „Karuzela ze Schweitzerem”

Konkurs „Karuzela ze Schweitzerem”

dla uczniów klas piątych i szóstych szkół podstawowych z województwa śląskiego organizowany przez

Zespół Szkół ETE im. Alberta Schweitzera w Gliwicach.

Organizatorzy konkursu „Karuzela ze Schweitzerem” serdecznie zapraszają uczniów klas piątych i szóstych wraz z opiekunem do wzięcia udziału w konkursie, który odbędzie się dnia

20 lutego 2020 r. O godz. 11.00 w Auli Szkół ETE im. A.Schweitzera, ul. Franciszkańska 5

kzs2020

Więcej informacji (regulamin) znajdziesz tutaj >>

 

Nasza absolwentka wśród 50 Śmiałych Kobiet WO w 2019 roku

Ten numer specjalnego wydania Wysokich Obcasów jest dla Szkół ETE szczególny. Wśród 50 Śmiałych Kobiet roku 2019 znajduje się nasza absolwentka (matura 2006) – Anna Bąk, Janina Bak, Janina Daily. A za szkolnych czasów – Ania. Wielbicielka i propagatorka statystyki (tego byśmy się wiele lat temu nie spodziewali – wtedy w wolnych chwilach kręciła filmy i pisała recenzje), znana i ceniona blogerka, zwolenniczka wiedzy, krytycznego myślenia, logicznego wnioskowania oraz… ptysi, fok i „pluszowych” relacji w Internecie. Jej nominacja ściśle łączy się z odwagą w występowaniu przeciwko hejtowi i hejterom oraz tropieniem błędów w myśleniu, które zamazują różnicę między faktem, a opinią, między rzeczywistością, prawdą o niej, a internetowym (i nie tylko internetowym) kłamstwem. I choć ostatnie zdanie brzmi bardzo poważnie, to teksty i publiczne wystąpienia Anny/Janiny skrzą się humorem, zaskakującymi skojarzeniami, spiętrzonymi i zwariowanymi metaforami, które jakoś lekko łączą się z drobiazgową obserwacją świata – realnego i wirtualnego. (Na zdjęciu z lat szkolnych – na niebiesko).

  Aniu, gratulujemy i jesteśmy bardzo dumni!

opis


Ania

 

Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER)

Zespół Szkół ETE im. Alberta Schweitzera w Gliwicach realizuje w roku szkolnym 2019/2020 program „Międzynarodowa mobilność uczniów” dofinansowany z funduszy przyznanych przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji.

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE) już od ponad 25 lat zarządza w Polsce programami, projektami i inicjatywami, które umożliwiają poszerzanie wiedzy podstawowej lub specjalistycznej, zdobywanie nowych umiejętności i kompetencji na ścieżce edukacji formalnej, pozaformalnej i nieformalnych form uczenia się, które pozwalają na rozwijanie zainteresowań i pasji poprzez działania podejmowane w innych krajach oraz w społecznościach lokalnych.

Jednym z realizowanych przez FRSE projektów jest Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER), który jest programem ogólnopolskim dofinansowanym z Europejskiego Funduszu Społecznego. Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji jest jednym z beneficjentów PO WER, w ramach którego realizuje trzy projekty. Zespół Szkół ETE otrzymał dofinansowanie inicjatywy w zakresie mobilności uczniów Szkół do krajów europejskich.

W dniach 1-7 grudnia 2019 r. grupa 10 uczniów Liceum Ogólnokształcącego ETE im. Alberta Schweitzera wraz z opiekunami gościła w Gymnasium Uslar, w Niemczech. W ramach spotkania zrealizowano zajęcia warsztatowe, wycieczki, które pomogły uczestnikom działania stworzyć dokumentację pobytu w niemieckiej szkole.

Głównym celem projektu jest wzmocnienie i rozwój umiejętności oraz kompetencji językowych i międzykulturowych, a także świadomości kulturowej uczniów Zespołu Szkół ETE, dzięki udziałowi w wymianie międzynarodowej. Tematem spotkania młodzieży z Polski i Niemiec były tradycje kultywowane w związku ze Świętami Bożego Narodzenia.

Uczestnicy wymiany spotkali się z uczniami Zespołu Szkół ETE aby zaprezentować efekty swojej pracy: prezentację multimedialną oraz film, w których zarówno niemieccy jak polscy uczniowie opowiadają o tradycjach świątecznych. Przygotowywano również potrawy i świąteczne.

Działania zrealizowane dzięki temu projektowi były dużą inwestycją w ogólny rozwój uczniów i w rozwój ich kompetencji językowych.

power

Więcej zdjęć <<tutaj>>

 

 

Biologiczno - chemiczne TRIO

12.12.2019 w IV Liceum Ogólnokształcące im. Orląt Lwowskich odbył się Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy Naukowej Ligi Szkół Podstawowych w ramach Dni Gliwickich Młodych Naukowców obejmował on treści kształcenia z biologii i chemii.Był to konkurs drużyn trzyosobowych, podczas którego uczestnicy wykonywali zadania różnego typu z tychże przedmiotów. Naszą szkołę reprezentowali Jasiu Szaniewski, Maks Szaithauer, Krzysiu Szatka. Chłopcy spisali się doskonale (szczególnie z chemii zdecydowanie wyprzedzili konkurencję), po wielu trudnych zadaniach ostatecznie zajęli drugie miejsce. Bardzo serdecznie gratulujemy kolejnych sukcesów biologiczno - chemicznych! 

trio

 

Kolejny sukces Olka

23.11.2019 odbył się kolejny etap  66. Olimpiady Chemicznej. 11.12.2019 Komitet Główny Olimpiady Chemicznej ustalił wysokość progu kwalifikacji na poziomie 55,5 pkt. i zatwierdził listę zawodników zakwalifikowanych do kolejnego Etapu 66 Olimpiady Chemicznej. Na tejże liście znalazł się nasz uczeń Aleksander Pizoń z wysokim wynikiem. Jesteśmy z tego ogromnie dumni i życzymy powodzenia w dalszych etapach:)! 

opiz

 


Strona 1 z 5

Licznik odwiedzin

Dzisiaj27
Yesterday244
Week1365
Miesiąc5004
Wszystkie321703

Currently are 21 guests online

Do końca roku szkolnego pozostało
...

Projekty

bannerkaruzela

karuzelazjezykami

kolkohistgeo

wymianauslar1

bannerbezmaski

holandia

ang 

ekg

interblok

fraktale

 tutoring

Logo schools500reformation