Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Start Start Zapraszamy do teatru

Zapraszamy do teatru

Warto podzielić się talentem!

Każdy człowiek ma talent. Trzeba tylko chcieć go odkryć, a następnie rozwijać. Zabawa w teatr to doskonała okazja, aby szlifować umiejętność obycia ze sceną, kształtować naszą wrażliwość, rozszerzać horyzonty, budować relacje rówieśnicze. Uczniowie uczestniczący w zajęciach teatralnych odbywających się w naszej szkole właśnie w ten sposób spędzają wolny czas, ubogacając się wzajemnie. Od września pracują nad przygotowaniem spektaklu „Balladyna” Juliusza Słowackiego. Podczas prób zrodził się pomysł, aby przedstawienie mogli zobaczyć nie tylko uczniowie naszych szkół, ale także rodzice, przyjaciele, najbliżsi. Postanowiono także połączyć siły i wraz z klasą III G zainicjować akcję charytatywną, bo przecież warto podzielić się talentem…

Klasa III G w ramach realizacji projektu wspiera działania zespołu teatralnego. Uczniowie zdecydowali, że beneficjentem akcji charytatywnej będzie FUNDACJA DORASTAJ Z NAMI, która pomaga dzieciom bohaterów poległych lub poszkodowanych na służbie (policjanci, strażacy, ratownicy, żołnierze). Organizacja niesie pomoc psychologiczną, finansuje edukację, pomaga wejść młodym ludziom na rynek pracy.

https://dorastajznami.org/

7 czerwca w czwartek o godzinie 19.00 koło teatralne działające przy Zespole Szkół ETE im. Alberta Schweitzera zaprasza wszystkich miłośników teatru na sztukę „Balladyna” Juliusza Słowackiego. Uczniowie zaprezentują się szerokiej publiczności w sali widowiskowej DOMU KULTURY W SZCZYGŁOWICACH mieszczącego się przy ul. Górniczej 1. 

Cały dochód z akcji charytatywnej zostanie przekazany FUNDACJI DORASTAJ Z NAMI. Widzowie mogą nabyć bilety – cegiełki w minimalnej kwocie 15 złotych. Liczymy na hojność melomanów… Każdy może przeznaczyć na zakup biletu dowolną kwotę. Można je nabyć w sekretariacie Gimnazjum i Liceum ETE (tel. 32 238 96 39).

BALLADYNA

 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj5
Wszystkie236855

Currently are 16 guests online

Do końca roku szkolnego pozostało
...

Projekty

ang

kolkohistgeo

fraktale

interblok

tutoring

wymianauslar1

bannerbezmaski

holandia

bannerkaruzela

karuzelazjezykami 

ekg

 

Logo schools500reformation