Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Start Start Karuzela się kręciła!

Karuzela się kręciła!

karuzelkiNasza szkoła miała przyjemność gościć 14 marca 2019 r. uczniów gimnazjów i szkół podstawowych z Gliwic oraz okolic miasta podczas VIII edycji konkursu „KARUZELA Z JĘZYKAMI”.

Tego zadania podjęło się 18 drużyn składających się z dwóch ochotników, którzy mieli się wykazać umiejętnościami w zakresie języka polskiego, angielskiego i niemieckiego. Dostawali taką możliwość za każdym razem, gdy podeszli do odpowiedniego „krzesełka”, czyli stanowiska, na którym jurorem był zawsze jeden z uczniów naszej szkoły i na którym znajdowało się jedno z kilkunastu zadań. Każde różniło się od siebie sposobem rozwiązania oraz językiem, w którym miało być wykonane.

W trakcie zabawy uczniowie oraz nauczyciele mieli dostęp do kawiarenki, również prowadzonej przez uczennice klas 3 gimnazjum, a po zakończeniu wszystkich zadań przez każdą grupę odbyło się uroczyste wręczenie nagród.

Oto nasi laureaci:

W kategorii młodszych uczestników (klasy 6 i 7 SP) za zajęcie I miejsca nagrody oraz tradycyjny puchar „Karuzelę” otrzymała Szkoła Podstawowa nr 27 reprezentowana przez Matyldę Machurę i Bartosza Przytockiego.

II miejsce w tej kategorii wiekowej również zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 27 – Filip Kaptacz oraz Dominik Pietrzak.

Emilia Kunowska i Hubert Niestrój ze Szkoły Podstawowej nr 14 znaleźli się na III miejscu.

 

Natomiast w kategorii starszych uczestników (klasy 8 SP i 3 gimnazjum) I miejsce i puchar zdobyły Oliwia Frueauff oraz Maja Głodek z Gimnazjum nr 15.

II miejsca możemy pogratulować Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 39 reprezentowanej przez Mateusza Męcika i Aleksandrę Piasecką.

A laureatkami III miejsca zostały Zofia Pankowska i Maja Stepanik – uczennice Szkoły Podstawowej nr 27.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy! Zdjęcia można obejrzeć tutaj

Ciekawe, co przyniesie nam następna edycja?

 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj147
Yesterday309
Week730
Miesiąc4258
Wszystkie273249

Currently are 22 guests online

Do końca roku szkolnego pozostało
...

Projekty

karuzelazjezykami

kolkohistgeo

fraktale

interblok

tutoring

wymianauslar1

bannerbezmaski

holandia

bannerkaruzela

ang 

ekg

 

Logo schools500reformation