Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Odwiedzamy stolicę

Uczniowie klas 4-6 mieli przyjemność w jesiennej aurze zwiedzać stolicę naszego kraju. Podczas czterech dni wycieczki edukacyjnej brali udział w różnych zajęciach. Oto fragmenty relacji uczestników.

    

  Relacja z wycieczki szkolnej do Warszawy, w dniach 10.10.2017 r. – 13.10.2017 r.

W dniu 10.10.2017 r. wybraliśmy się na czterodniową wycieczkę szkolną do Warszawy. W tej wyprawie brali udział uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej ETE im. Alberta Schweitzera w Gliwicach oraz nasi nauczyciele. O godzinie 4:45 rozpoczęła się zbiórka, pakowanie bagaży do autokaru i zajmowanie miejsc.

            Wyjechaliśmy z Gliwic o godzinie 5:00. Podróż minęła nam spokojnie. Podziwialiśmy z okien autokaru zmieniające się widoki. Na miejsce dotarliśmy około godziny 11:00. Warszawa przywitała nas słoneczną pogodą i przyjemną temperaturą otoczenia. Byliśmy bardzo podekscytowani, ponieważ pierwszą atrakcją na naszej liście obiektów do zobaczenia był Zamek Królewski. Po komnatach zamku oprowadzał nas przewodnik, który opowiadał bardzo ciekawie zarówno o samym zamku jak  i o dawnych mieszkańcach zamku. Wychodząc, zwróciliśmy uwagę na ogromną Kolumnę Zygmunta. Następnie poszliśmy zwiedzić Warszawę i podziwiać jak piękną mamy stolicę. Byliśmy na Rynku Starego Miasta, a także widzieliśmy Pomnik Małego Powstańca. Po całym dniu pełnym wrażeń pojechaliśmy do hotelu, gdzie czekała na nas kolacja.

Następnego dnia, po śniadaniu, wyruszyliśmy zwiedzić Muzeum Powstania Warszawskiego, mieszczące się w budynku dawnej elektrowni tramwajowej. Ekspozycja przedstawiała walkę  i codzienność uczestników Powstania Warszawskiego. O Powstaniu Warszawskim opowiadał nam przewodnik, który skupił się głównie na przekazaniu nam informacji dotyczących telegramów, tworzenia ulotek i sposobów komunikowania się miedzy powstańcami. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Warszawy i wizyta w galerii handlowej Złote Tarasy. Poszliśmy na spacer do Ogrodu Saskiego i widzieliśmy Grób Nieznanego Żołnierza. Po powrocie do hotelu zjedliśmy smaczną kolację.

Kolejny dzień zapowiadał się bardzo ekscytująco, ponieważ wyruszyliśmy po śniadaniu do Centrum Nauki Kopernik. Jest to bardzo nowoczesne centrum, zawierające ponad 450 interaktywnych eksponatów. Na miejscu każdy mógł odkrywać tajemnice natury i samodzielnie przeprowadzać doświadczenia.  Kolejną atrakcją tego dnia było zwiedzanie Pałacu Kultury i Nauki. Wjechaliśmy windą na najwyższe piętro i podziwialiśmy z wysokości Warszawę. Udaliśmy się także do Łazienek i widzieliśmy pomnik Fryderyka Chopina. Po powrocie do hotelu, jak codziennie, czekała na nas dobra kolacja.

Ostatniego dnia wycieczki, w podróży powrotnej do Gliwic, byliśmy na basenie i świetnie się bawiliśmy. Do Gliwic dotarliśmy około godziny 20:00 i mimo że byliśmy zmęczeni, to także bardzo zadowoleni. Wycieczka do Warszawy to niesamowite przeżycie i możliwość poznania kawałka naszej historii. 

Jakub, kl. 5b

Zwiedzaliśmy zamek Stanisława Augusta Poniatowskiego. Tam dowiedzieliśmy się przez co przechodzili goście króla. Najlepsze było to, że zostało trochę czasu i mogliśmy obejrzeć film o wybudowaniu, unicestwieniu  i odnowie Zamku Królewskiego.

Paweł, kl. 5b

Wycieczka do Warszawy bardzo mi się podobała. Polecam wszystkim, aby odwiedzili te właśnie miejsca, które my oglądaliśmy.

Michał, kl. 5b

Zwiedzaliśmy komnaty królewskie. W szczególności zaciekawiło mnie opowiadanie o ostatnim królu - Stanisławie Auguście. Ten król uwielbiał malarstwo - to tak jak ja.
Ze względów historycznych jest to jeden z ważniejszych symboli stolicy.

Kamil, kl. 5a

Najbardziej podobało mi się w Centrum Nauki Kopernik. Było tam ciekawie i mogłem przeprowadzać eksperymenty naukowe. Bardzo polecam to miejsce i sam chciałbym tam wrócić.

Tomek, kl. 5b

Uważam, że była to jedna z najbardziej interesujących i edukacyjnych wycieczek szkolnych, na jakich byłem. Najlepiej utkwił mi w pamięci dzień spędzony w Centrum Nauki Kopernik. Zabawnie także spędziłem czas, integrując się ze swoimi kolegami.

Marcel, kl. 5b

To był ciekawy, pełen atrakcji wyjazd, który pozwolił się nam na trochę oderwać od codziennej rzeczywistości...

Ola, kl. 5b

Wycieczka była fantastyczna. Na pewno pozostanie w naszych głowach na długo.

Tatiana, kl.5b

zdjęcie Warszawa

więcej zdjęć znajdziesz tataj >>>

 

Nadchodzące wydarzenia

do 07.12.2018 r. - Ogólnopolski Konkurs „Wielka Liga Czytelników” - zgłoszenia

do 07.12.2018 r. - Zagłosuj na plakat wykonany przez uczniów naszej szkoły

21.12.2018 r. - Wigilijki klasowe

24.12.2018 r. - 01.01.2019 r. - Przerwa świąteczna

Licznik odwiedzin

Dzisiaj3
Wszystkie233835

Currently are 6 guests online

Do końca roku szkolnego pozostało
...

Nasze projekty

tutoring

DZIM

 

 tataWete

AKCJE 

REK-PÓŁKLONI

logo-konkursowe

logo turniej pilki noznej 1 

 turniej zbijakaj

ikona-mini-karuzeli