Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Święto Niepodległości w dwóch odsłonach

10 listopada 2017 roku w SP ETE uczciliśmy 99 rocznicę odzyskania niepodległości. Odbyły się dwie akademie - dla klas 0-3 oraz 4-6.

Podczas pierwszej uroczystości klasa 3b przedstawiła krótką inscenizację. Po długich i żmudnych próbach dzieci mogły zaprezentować swoje umiejętności aktorsko - wokalne. Mimo ogromnego stresu, który im towarzyszył wszystko udało się wspaniale. Uczniowie w skrócie opowiedzieli o historii rozbiorów, o powstańczych próbach wyzwolenia się spod władzy ciemiężców. Na chwilę przenieśliśmy się w przeszłość, gdzie nawet religii w szkołach trzeba było uczyć się po niemiecku, a uczniowie próbowali po swojemu przeciwstawić się odgórnym  zarządzeniem, byle tylko móc posługiwać się ojczystym językiem. Wszyscy wspaniale odegrali swoje role wprowadzając widzów w klimat tego dnia. Uroczystość zakończyła się wspólną modlitwą w intencji naszego kraju.

Akademię dla klas 4-6 przygotowali uczniowie kółka historycznego (pod opieką Pani Adrianny Kępińskiej). W trakcie uroczystości mogliśmy poznać historię naszej ojczyzny od 1795 roku, gdy Polska zniknęła z map Europy, aż do 1918 roku czyli odzyskania niepodległości. Podczas występu, uczniowie przepięknie recytowali wiersze. Mogliśmy również wysłuchać patriotycznych pieśni takich jak: "Rota" czy "My Pierwsza Brygada". Następnie wszyscy zgromadzeni wspólnie odśpiewali Hymn Narodowy. Na koniec głos zabrała Pani Dyrektor. Uroczystość zakończyła się wspólną modlitwą, podczas której dziękowaliśmy Panu Bogu za to, że możemy żyć w wolnej Polsce i swobodnie posługiwać się ojczystym językiem.

Święto Niepodległości

 

Nadchodzące wydarzenia

do 07.12.2018 r. - Ogólnopolski Konkurs „Wielka Liga Czytelników” - zgłoszenia

do 07.12.2018 r. - Zagłosuj na plakat wykonany przez uczniów naszej szkoły

21.12.2018 r. - Wigilijki klasowe

24.12.2018 r. - 01.01.2019 r. - Przerwa świąteczna

Licznik odwiedzin

Dzisiaj2
Wszystkie233834

Currently are 3 guests online

Do końca roku szkolnego pozostało
...

Nasze projekty

tutoring

DZIM

 

 tataWete

AKCJE 

REK-PÓŁKLONI

logo-konkursowe

logo turniej pilki noznej 1 

 turniej zbijakaj

ikona-mini-karuzeli