Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Leśne przygody klas 2a oraz 3a

W dniu 4 października uczniowie klas 2a i 3a razem z Panią Moniką Podżorską, Żanetą Sojką i Anną Piszczek pojechali na wycieczkę do szkółki leśnej Nadleśnictwa Rudziniec w pobliżu Rachowic.

Głównym celem wyjazdu było przybliżenie dzieciom środowiska przyrodniczego, jakim jest las, zapoznanie z roślinnością i zwierzętami tam występującymi oraz integracja zespołów klasowych.

„Pod przewodnictwem Pana Leśniczego zwiedziliśmy teren szkółki. Leśnik objaśnił  nam na czym polega pielęgnacja młodych drzewek oraz jakie trzeba im zapewnić warunki. Wiele ciekawych informacji dotyczyło też leśnych zwierząt i ptaków. Podziwialiśmy drzewa, leśną roślinność, grzyby oraz żyjące tam owady i zwierzęta. Zobaczyliśmy też jak wyglądają poroża jeleni. Na koniec przy rozpalonym ognisku upiekliśmy kiełbaski, które każdy z nas bardzo chętnie zjadł po leśnej wędrówce.

Potrzebowaliśmy takiego wyjazdu, który pozwolił choć na chwilkę oderwać się od szkolnej rzeczywistości. Był to nie tylko czas przygód, poznawania się, ale również czas świetnej zabawy z dużą dawką uśmiechu, radości i humoru. Trochę zmęczeni, ale przede wszystkim z uśmiechem na ustach wróciliśmy do naszej szkoły.

las

 więcej zdjęć znajdziesz tutaj>>>

 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj139
Yesterday290
Week1006
Miesiąc7932
Wszystkie268010

Currently are 19 guests online

Do końca roku szkolnego pozostało
...

Nasze projekty

tutoring

DZIM

 

 tataWete

AKCJE 

REK-PÓŁKLONI

logo-konkursowe

logo turniej pilki noznej 1 

 turniej zbijakaj

ikona-mini-karuzeli