Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Święto Niepodległości w SP ETE

W czwartek, 8 listopada, w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości, które tym razem mogliśmy świętować po raz setny. 

Na początku 5. lekcji wszyscy zebrali się w auli, aby obejrzeć oraz (jak się okazało) wziąć udział w programie artystycznym przygotowanym przez uczniów klas czwartych, piątych i szóstej. Wszystkich przywitała okolicznościowa dekoracja, a nastroju dopełniało łagodne oświetlenie uzupełnione przez światło świec. Z tekstów, które pięknie recytowali uczniowie, można było się dowiedzieć, jak doszło do tego, że Polska zniknęła z mapy Europy na 123 lata. Usłyszeliśmy także, jak Polacy starali się odzyskać niepodległość swojej Ojczyzny. W tym samym czasie można było oglądać wyświetlane przy pomocy rzutnika obrazy związane ze wspomnianymi wydarzeniami. Następnie obejrzeliśmy scenki aktorskie, które przedstawiały trudy żołnierskiej doli; po chwili zaś mogliśmy zobaczyć, jak Polacy przeżywali pierwsze chwile po odzyskaniu niepodległości.

Całość przeplatana była śpiewaniem pieśni związanych z tym okresem historii Polski, większość z nich śpiewała wspólnie cała społeczność szkolna (teksty wyświetlane były na ścianie) – uczniowie i nauczyciele. Piosenkę „Wojenko, wojenko” zaśpiewały pięknie w duecie uczennice klasy 5a – Marta i Lena, a utwór „O mój rozmarynie” równie pięknie zaśpiewała Ania z klasy 5b. Uroczystość zakończyła się wspólnym odśpiewaniem czterech zwrotek hymnu Polski – „Mazurka Dąbrowskiego”. 

IMG 6365

 

Nadchodzące wydarzenia

15.04.19 r. - konferencja "Neurony lustrzane - czyli umysły bez granic"

18-23.04.19 r.  - wiosenna przerwa świąteczna

25.04.19 r. godz.17.30 - Koncert Wielkanocny w SP ETE

29.04.19 - 02.05.19 - zajęcia opiekuńcze w świetlicy szkolnej w godz. 7:30 - 16:30

11.05.19 r. - drugi dzień Otwarty SP ETE w godz. 10:00 - 12:00

 

 


 

 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj41
Yesterday183
Week1694
Miesiąc5187
Wszystkie253663

Currently are 17 guests online

Do końca roku szkolnego pozostało
...

Nasze projekty

tutoring

DZIM

 

 tataWete

AKCJE 

REK-PÓŁKLONI

logo-konkursowe

logo turniej pilki noznej 1 

 turniej zbijakaj

ikona-mini-karuzeli