Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Grażyna Malarska

Jestem nauczycielem-bibliotekarzem. "Stoję na straży" tego,  co warte przeczytania  w bibliotece szkolnej jest,   staram się,  żeby było tego więcej   i ciągle  poszukuję  dobrego sposobu na to,  aby do przyjemności czytania przekonać uczniów. Czytam, nie tylko książki, bo lubię stale dowiadywać się czegoś nowego.  Uwielbiam wypożyczać książki innym,  bo wydaje mi się, że dzielę się czymś dobrym.  Nie lubię,   kiedy książki do mnie nie wracają. 

Od dzieciństwa marzę o  domku z ogródkiem (bardziej chyba o ogródku niż o domku). Kiedyś lubiłam górskie wycieczki, teraz wolę spacery po chodnikach ulicznych, połączone  z poznawaniem ciekawych miejsc.  W pogodne dni   siadam w parku  na ławce   pod kasztanowcami i nabieram sił, jesienią kasztany zbieram  w dużych ilościach. W czasie letniego deszczu mam ochotę na chodzenie bez butów i czasem to robię. Dobrze nastraja mnie biały, czysty śnieg pod warunkiem, że świeci słońce.  W szkole mam  pieczę nad zbiórką surowców wtórnych,   bo segregacja odpadów  to dbałość  o środowisko.    A byłoby fajnie,  aby przyjemności,  o których wyżej napisałam, mogły trwać jak najdłużej.

Cieszę się, że są ludzie, na których mogę polegać. Lubię,  kiedy to, co mnie otacza jest uporządkowane, ładne i kolorowe  (nawet te czerwone robale  w szkolnym ogrodzie), kiedy nie jest, staram się to zmienić. Uważam, iż marzenia się spełniają  pod warunkiem, że  wypowiada się  je głośno  w odpowiednim  momencie i  podejmuje realne działania dla ich realizacji.   Poza tym lubię odwiedziny uczniów w bibliotece,  wzruszające filmy,  dobrą muzykę,  taniec  ( i ten z You Can Dance,  i ten, w którym tańczą gwiazdy),   ładne buty, rękawiczki i torebki, ciasto ze śliwkami, herbatę Lipton z cytryną, ...a nawet szpinak.

Mało jest rzeczy, których nie lubię.

e-mail:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Zasady naboru do SP ETE

plakat Nabór a3 2020

Nadchodzące wydarzenia

Nabór do SP ETE

Lekcje i konsultacje online - harmonogram

09.04 – 14.04.2020 – przerwa świąteczna (dni wolne)

16.04.2020 – Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny

17.04.2020 – Koncert Wielkanocny w SP ETE

21.04 – 23.04.2020 – egzamin ósmoklasisty


 

 


Nasze projekty

tutoring

DZIM

 

 tataWete

AKCJE 

REK-PÓŁKLONI

logo-konkursowe

logo turniej pilki noznej 1 

 turniej zbijakaj

ikona-mini-karuzeli