Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Start 2009-2010
Aktualności 09-10
Na tych stronach publikujemy relację z różnych wydarzeń szkolnych, które miały miejsce w roku 2009-2010. Zapraszamy do czytania!

Wycieczka integracyjna SP

Email Drukuj PDF
W poniedziałek, mimo deszczu, uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej wyjechali na wycieczkę integracyjną do Parku Bajki w Rybniku. Wraz z wychowawczyniami wyruszyli rano autokarem. Na miejscu przywitał nas przewodnik, który opowiedział o bajkach i postaciach zamieszkujących park. Był między innymi domek Baby Jagi, Wilk i Zając, Smok. Dzieci mogły spróbować wyciagnąć rzepkę - razem z dziadkiem i całą gromadą. Niestety nikomu się nie udało. Po zwiedzaniu był wolny czas, podczas którego uczniowie mieli szansę zagrać w piłkarzyki. Następnie był obiad, po czym wszyscy wrócili do szkoły, gdzie wszyscy mogli narysować ulubione postaci z bajek.
Poprawiony: poniedziałek, 18 października 2010 08:43
 

Wyjazd adaptacyjny - LO i Gimnazjum

Email Drukuj PDF
Uczniów klas pierwszych Gimnazjum i LO ETE zapraszam na wyjazd adaptacyjny: 29-31 sierpnia 2010 r. do Wisły Centrum. Pobyt w Domu Wypoczynkowym „Księżówka", Wisła, ul. Górnośląska 1; tel. 33 8552334
Poprawiony: poniedziałek, 04 października 2010 12:17 Więcej…
 

Wakacje, wakacje, wakacje!

Email Drukuj PDF

Jak we wszystkich szkołach 25 czerwca podziękowaliśmy sobie za kolejny rok szkolny - pożegnaliśmy uczniów klasy 3 Gimnazjum, pogratulowaliśmy najlepszym uczniom osiągniętych wyników i zwycięstw w konkursach. Zaś uczniowie zamienili ostatnie ciepłe słowa z nauczycielami, porwali świadectwa i pognali cieszyć się wakacjami Smile.

Wracajcie zdrowi, wypoczęci i szczęśliwi!

 

Mamy swoją "alejkę" na Cmentarzu Hutniczym! :)

Email Drukuj PDF

Gimnazjum i LO ETE objęły opieką jedną z alejek zabytkowego Cmentarza Hutniczego. Opieka polega na porządkowaniu tej części Cmentarza, wyrywaniu chwastów, dbaniu o pomniki nagrobne. 23 czerwca grupa uczniów spędziła tam kilka godzin, zajmując się właśnie tymi czynnościami w swojej "alejce", którą Szkoły planują oficjalnie zaadoptować. Brawa dla uczniów, którzy chcieli się tym zająć i "dowodzącej" nimi mgr Magdaleny Wysockiej! 

 

Wakacje za pasem - ruszamy w trasę!

Email Drukuj PDF

Dni 14-15 oraz 18-21 czerwca w Gimnazjum i LO były czasem wyjazdów. Licealiści pojechali na jednodniową wycieczkę dydaktyczną do Wrocławia, gdzie zobaczyli najciekawsze zabytki tego miasta - Rynek, aulę Leopoldina i Wieżę na Uniwersytecie Wrocławskim, Jatki, Ostrów Tumski. Organizatorkami wycieczki były mgr Klaudia Czauderna i mgr Joanna święcik-Patera.

Drugi dzień wycieczek uczniowie przeznaczyli na warsztaty w studiu radiowym (1 LO) oraz na bardzo wypoczynkowe wizyty w kinie (2 LO, 3 G, 2 G).

Klasa 1 G pojechała na 4 dni do stadniny koni w Mosznej. Uczestnicy uczyli się jeździć konno, jeździli na rowerach i wędrowali po okolicy. Zwiedzali też piękny Pałac rodziny Thiele-Wincklerów wraz z przylegającym do niego parkiem w stylu angielskim.

Podziękowania dla organizatorek wyjazdów i wyjść!

 

Gimnazjum ETE - w programie AU

Email Drukuj PDF

logo_ceo_auOtrzymaliśmu wspaniałą wiadomość, że Gimnazjum ETE zostało zakwalifikowane do drugiej edycji programu akademia uczniowska realizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej (www.ceo.org.pl). W ramach tego programu w naszej szkole będą działać Szkolne Koła Naukowe, gdzie uczniowie w aktywny sposób będą pogłębiali swoją wiedzę oraz umiejętności, zwłaszcza w zakresie nauk matematyczno-przyrodniczych.

Więcej…
 

Wyprawa na Ranczo 'Brawo'

Email Drukuj PDF

10_sp_wycieczka_szalszaW piątek, 18.06 uczniowie Szkoły Podstawowej wraz z wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę na Western Ranczo 'Brawo', mieszczące sie w Szauszy.

Na miejscu czekało ich wiele atrakcji: trampolina, linka do zjeżdżania, strzelanie z łuku, a przede wszystkim jazda na koniach - uczniowie mogli samodzielnie kontrolować krokami konia. Dzięki właścicielom Rancza czas bardzo miło mijał. Dodatkowo była możliwość zabawy w indian w oryginalnym wigwamie a także sprawdzanie swoich możliwości na eurobanji. Na koniec były kiełbaski i wyścig na indiańskich nartach, wymagających współpracy grupowej.

Poprawiony: poniedziałek, 21 czerwca 2010 14:42 Więcej…
 


Strona 1 z 13