Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Start 2010-2011 [Gim i LO]
Aktualności G i LO 10-11

Prezent pod choinkę

Email Drukuj PDF

Wszyscy lubimy dostawać prezenty! Chcemy, aby każde dziecko miało takie chwile szczęścia. Jak co roku dołączamy do ogólnopolskiej akcji charytatywnej przygotowywania prezentów dla dzieci z Ukrainy. Każda zainwestowana w ten sposób złotówka i minuta pracy to promyk słońca w trudnym życiu dzieci z domów dziecka i uśmiech na ich twarzach. (więcej)


Poprawiony: niedziela, 25 września 2011 10:37
 

Wyjazd adaptacyjny - LO i G

Email Drukuj PDF

Uczniów klas pierwszych Gimnazjum i LO ETE zapraszam na wyjazd adaptacyjny: 29-31 sierpnia 2011 r. do Wisły Centrum.

Pobyt w Domu Wypoczynkowym „Księżówka", Wisła, ul. Górnośląska 1; tel. 033 8552334

Koszt 180,00 zł (pobyt, wyżywienie, dojazd, ubezpieczenie, opieka wychowawców). Kwotę powyższą proszę wpłacić na konto:

Ewangelickie Towarzystwo Edukacyjne, PKO I O / GLIWICE

Nr konta: 75 1020 2401 0000 0302 0183 7020 (z dopiskiem: wyjazd)

lub w dniu wyjazdu nauczycielowi.

Zbiórka: 29 sierpnia (poniedziałek) dworzec PKP w Gliwicach (hol główny) o godzinie 7:15 – wyjazd 7:36, przyjazd do Wisły o godz. 10:36


 

 

 


 

 

Poprawiony: wtorek, 20 września 2011 18:20
 

Marta Król zwyciężyła w Konkursie "Le piszę kliszę"!

Email Drukuj PDF

Uczennica 3 klasy LO, Marta Król, zwyciężyła w Konkursie Literackim "Le piszę kliszę" organizowanym przez gliwickie Forum. Konkurs polegał na napisaniu literackiej historii do jednego ze zdjęć Wilhelma von Blandowskiego pokazujących dziewiętnastowiecznych mieszkańców Gliwic. Zabawna i pomysłowa opowieść Marty bogata w wiele charakterystycznych dla naszego miasta określeń i starych nazw ulic okazała się najlepsza!

Gratulujemy Marto i cieszymy się z Tobą!Smile

 A dla wszystkich naszych "czytelników" wakacyjne pozdrowienia!

Poprawiony: poniedziałek, 15 sierpnia 2011 08:36
 

WAKACJE!!!

Email Drukuj PDF

wakacje11

Życzymy Wam (i sobie Laughing) kochani uczniowie, udanych i wesołych wakacji, pełnych interesujących przygód i podróży!

Do zobaczenia we wrześniu.

Wasi nauczycieleCool

Poprawiony: poniedziałek, 27 czerwca 2011 23:54
 

Filmobraźnia

Email Drukuj PDF
edukatorzy20 czerwca uczniowie szkół ETE brali udział w  konkursie filmowym. W świetnym  klimacie, po zajęciu kinowych  pozycji na naszych wygodnych "klubowych" kanapach, opychając się  popcornem i popijając pepsi, obejrzeliśmy świetny (moim skromnym zdaniem) niemiecki film "Edukatorzy".  W ciekawym momencie projekcja została przerwana, ponieważ to uczniowie musieli dopisać dalszy ciąg historii. Najciekawsze zakończenie stworzyła Nicole Zaborowska i wygrała 2 bilety do kina - dla siebie i wybranego przez nią  nauczyciela bądź ucznia.
Poprawiony: wtorek, 28 czerwca 2011 00:04
 

Podręczniki na rok 2011/12

Email Drukuj PDF

Uczniowie! Jeśli chcecie zakupić w szkole zestaw podręczników do klasy następnej, prosimy o wpłacenie na konto szkoły zaliczki w wysokości 200zł do 10 lipca 2011.

Oferta dla uczniów wszystkich klas Gimnazjum i LO. Zakupiony zostanie komplet podręczników. Rozliczenie zaliczki we wrześniu.

Poprawiony: piątek, 17 czerwca 2011 10:50
 

Dzień z Chemią

Email Drukuj PDF

11_warsztaty_chemiczne8 czerwca odbył się w naszej szkole DZIEŃ Z CHEMIĄ :)! Chemia należy do nauk ścisłych, więc samo to słowo zniechęca do poznania i polubienia tej trudnej, lecz przepięknej dziedziny nauki. "Dzień z chemią" był dla uczniów podróżą po krainie eksperymentów mieniących się wszystkimi kolorami tęczy. Miał na celu zachwycić i zainspirować uczniów do dalszego zgłębiania wiedzy z tego przedmiotu. Eksperymenty zwracają uwagę na obecność nauki w życiu i uczą, jak wykorzystać wiedzę zdobytą podczas lekcji w praktyce.
Poprawiony: piątek, 17 czerwca 2011 12:24 Więcej…
 


Strona 1 z 8