Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Start 2011-2012 [Gim i LO]
Aktualności G i LO 11-12

Żegnamy Trzecią "G" i witamy wakaaaacje!!!

Email Drukuj PDF

Lubimy ten dzień, nawet jeśli świadectwa nie do końca się podobają. Lubimy go - uczniowie, nauczyciele, rodzice... Bo oznacza odpoczynek, wyjazdy, słońce, zdecydowanie więcej wolności...

Dla uczniów klasy Trzeciej Gimnazjum to moment, kiedy żegnają się ze szkołą, gronem pedagogicznym, swoimi młodszymi koleżankami i kolegami, ale są także przez nich żegnani - a to zawsze łączy się z zabawnymi wspomnieniami, żartami, koniecznością spojrzenia na siebie z dystansem. W tym roku klasa 2 G zadbała, aby Trzecioklasiści mogli jeszcze raz rzucić okiem na swoją karierę gimnazjalną i uśmiechnąć się, słuchając komentarzy.

Pożegnaliśmy też dwie osoby spośród nauczycieli - nie będzie już uczył PO pan Wojciech Zając oraz nie będzie już z nami jako wicedyrektor pan Marcin Szala. Bardzo wszyscy dziękujemy za wspólnie spędzony i przepracowany czas.

Wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom Szkół i Dyrekcji dziękujemy za cały miniony rok...

A teraz już WAKAAAACJE!!!!  Niech będą udane, słoneczne i bezpieczne.

Poprawiony: środa, 04 lipca 2012 10:11
 

Wyniki konkursu stypendialnego

Email Drukuj PDF
Z radością informujemy, że stypendia zostały przyznane:

UCZNIOWSKIE IGRZYSKA - stypendium pełne:

 - Martyna Sikora (gimnazjum)

- Grzegorz Urbańczyk (liceum)

STYPENDIUM PLASTYCZNE - 50 % czesnego

- Natalia Kowalska (gimnazjum)

- Zofia Grondziowska (liceum)

- Radosław Rusek (liceum)

STYPENDIUM TANECZNE - 50 % czesnego

- Maria Wasilewska (gimnazjum)

GRATULUJEMY!!!

Poprawiony: wtorek, 10 lipca 2012 08:52
 

Na Dzień Dziecka do Opery w Bytomiu

Email Drukuj PDF
W tym roku świętowaliśmy Dzień Dziecka niestandardowo - skorzystaliśmy z zaproszenia Opery w Bytomiu na spektakl baletowy "Pan Twardowski". Pojechała prawie cała szkoła - licealiści, gimnazjaliści i uczniowie klasy 4 SP. Zarówno barwne, pomysłowe i pięknie zatańczone widowisko, jak i smakowite ciasteczka rozdawane dziecęcej publiczności w czasie antraktów sprawiły nam prawdziwą przyjemność. Nie pozostaje nic innego, jak szukać równie nieszablonowego sposobu uczczenia Dnia Dziecka w przyszłym roku Laughing.  
 

Karuzela ze Schweitzerem po raz trzeci

Email Drukuj PDF

24 maja uczniowie gliwickich szkół po raz trzeci już w tym roku szkolnym wzięli udział w interdyscyplinarnym konkursie Karuzela ze Schweitzerem. Tym razem różnorodne konkurencje czekały na gimnazjalistów z klas trzecich, którzy wolni już od egzaminacyjnego stresu mogli powalczyć i pobawić się, biorąc udział w zadaniach wymagających stosowania wiedzy z różnych przedmiotów, pomysłowości i tradycyjnie już współpracy w trzyosobowym zespole. Jak zawsze opiekunami konkurencji i sędziami byli uczniowie Szkół ETE. Po bardzo wyrównanych zmaganiach wyłoniono najlepszą (tym razem jedną!) drużynę.

Zwyciężyło Gimnazjum nr 5 z Gliwic reprezentowane przez Pawła Bujarskiego, Grzegorza Urbańczyka i Radosława Łobacza pod opieką mgr Beaty Karkowskiej. Do niego też powędrowała "Karuzelka" - główne trofeum i puchar przechodni, którego trzeba będzie bronić w przyszłym roku.

Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy wszystkim uczestnikom i ich opiekunom za zaufanie i chęć udziału w zabawie, zapraszamy też ponownie za rok!

 

Rowerem przez Gliwice

Email Drukuj PDF

Dnia 14.05  uczniowie szkół ETE uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez Roberta Jędrzejaka, członka stowarzyszenia Śląska Inicjatywa Rowerowa. 

Dowiedzieli się nie tylko o tym jak bezpiecznie poruszać się rowerem po mieście, jakie są przepisy, ale również jak powinni się zachować podczas jazdy oraz jakie wyposażenie rower poowinien posiadać. Uczniowie dzielili się swoimi doświadczeniami jako uczestnicy ruchu. Na koniec najbardziej aktywni uczniowie otrzymali nagrody w postaci kłódki, świateł oraz odblasków, a także materiały do przeczytania oraz mapę Gliwic z trasą ścieżek rowerowych. 

Więcej informacji o stowarzyszeniu na stronach: 

http://rowerowy.slask.pl 

http://forum.obywatelenarowery.pl/

 

Pierwsza Pomoc Przedmedyczna

Email Drukuj PDF

Pierwsza Pomoc Przedmedyczna

W dniach 8 i 10 maja 2012 r. w czasie, kiedy nasi starsi koledzy pisali egzaminy maturalne, gościliśmy w salach Parafii Ewangelickiej w Gliwicach i uczyliśmy się, jak skutecznie udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym w wypadkach. Mieliśmy okazję zdobyć wiedzę teoretyczną oraz praktycznie poćwiczyć przy użyciu profesjonalnego sprzętu. Zajęcia prowadziły Natalia Pastucha, Aleksandra Górniak i Monika Stańko reprezentujące organizację Joannici Dzieło Pomocy, której partnerem jest Centrum Misji i Ewangelizacji w Dzięgielowie. Nasza wiedza i umiejętności poświadczone zostaną certyfikatami.

398_DSC09836

398_DSC09832

398_DSC09829

398_DSC09822

398_DSC09821

398_DSC09820

Poprawiony: poniedziałek, 14 maja 2012 19:20
 

Noc filmowa w ETE

Email Drukuj PDF

Noc Filmowa w ETE

 

Pomiędzy 20 i 21 kwietnia w Gimnazjum i Liceum ETE odbyła się szkolna Noc Filmowa, kiedy w kameralnym gronie oglądaliśmy pierwszą trylogię kultowej serii „Gwiezdne Wojny”.

 

Na początku zmierzyliśmy się z „Mrocznym Widmem”. Pokonaliśmy je przy użyciu lampy błyskowej aparatu Alicji. Nie przeszliśmy tego jednak zupełnie bez szwanku - kilka osób odczuło symptomy sygnalizujące niedobór materiału nadającego się do przetworzenia w energię w ich żołądkach. Deficyt został uzupełniony pizzą, chipsami i innymi produktami spożywczymi.

 

Po wzmocnieniu się stawiliśmy czoła „Atakowi Klonów”, który przetrwaliśmy, pochłaniając hektolitry mieszanki kofeiny z cukrem zwanej potocznie „Colą”.

 

W końcu okazało się jednak, że nie jesteśmy niepokonani, a już zwłaszcza wtedy, gdy usiłujemy przeciwstawić się „Zemście Sithów” niosącej ze sobą dodatkowo gigantyczną porcję senności. Jedynie nielicznym udało się wytrwać. Na tych, którzy nie poddali się Śpiącej Stronie Mocy, czekał jedyny w swoim rodzaju koncert wykonawców takich jak Chrapiący Chłopiec w Śpiworze, Wiosenne Kociaki zza Okna czy też Pękające ze śmiechu Nieśpiące Dziewczyny.

 

„Muzyka” była na tyle głośna, że zdołała wzbudzić w poległych siłę do wyrwania się ze szponów Snu, a ponadto wywołać chęć do sprawdzenia czy gdzieś wśród nas nie ukrywa się Freddy Krueger.

Po przeczesaniu najciemniejszych zakątków szkoły ze spokojnymi sercami usadowiliśmy się na kanapie, konwersując w oczekiwaniu na wschód słońca…

 


Strona 1 z 7