Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Rok szkolny 2023/2024

Dzień otwarty SP ETE - Warsztaty świąteczne

Zapraszamy we wtorek 5 grudnia na nasz pierwszy DZIEŃ OTWARTY!

Tym razem spotkamy się na bezpłatnych warsztatach świątecznych.

Przyjdź i poznaj naszą wyjątkową szkołę.

Dzień otwarty SP ETE - Warsztaty świąteczne 1

 

Bajkowy dzień

 

13 listopada w SP ETE pojawiły się tajemnicze i ciekawe osobistości. Zamiast uczniów po szkolnych korytarzach wędrowali detektywi, Galowie, a nawet skrzaty i skarpetki!

 

Skąd takie wyjątkowe postacie w naszej szkole? Już śpieszymy z odpowiedzią – świętowaliśmy z okazji Dnia Postaci z Bajek. Tym razem organizatorzy postanowili, by opowieści i bohaterowie pochodzili z książek i komiksów. Nasi najmłodsi uczniowie z klasy 0 przenieśli się w świat “Skrzatów spod Michałkowego łóżka”, pierwszoklasiści przebrali się za wyjątkowe skarpetki z książki o “Niezwykłych przygodach dziesięciu skarpetek”. W klasie drugiej zagościło tego dnia kilku detektywów, a nawet katus, ponieważ uczniowie prezentowali postacie z opowieści o przygodach „Detektywa Pozytywki”. W klasie trzeciej powstały zagrody, w których zamieszkali wszyscy bohaterowie lektury “Dzieci z Bullerbyn”. W starszych klasach królowały komiksy. Czwartoklasiści przebrali się za postacie z komiksów opowiadających o przygodach „Kajko i Kokosza”, a klasa 6 – za bohaterów “Tytusa, Romka i A’Tomka”. Niesamowitą wioskę Galów stworzyli natomiast uczniowie klasy piątej, ponieważ ich zadaniem było przedstawienie przygód „Asterixa i Obelixa”. Na wspólnych spotkaniach (w dwóch grupach wiekowych) uczniowie prezentowali swoje przebrania. W klasach 4-6 poznawali bliżej autorów komiksów, a w młodszej grupie klas 0-3 – rozwiązywali zagadki związane z bajkami. Drzwi wszystkich klas przystrojone zostały w tytuły oraz bohaterów książek i komiksów. Tego dnia w szkole było bardzo kolorowo! Ogromnie dziękujemy uczniom i rodzicom za zaangażowanie w to wydarzenie. Dzieci miały niesamowite przebrania i wspaniałą zabawę! Mamy nadzieję, że czytanie książek pozostanie nieprzerwaną pasją naszych uczniów. 

 

IMG 7307

 

 

Dzień biało - czerwony

W czwartek 9 listopada w SP ETE miało miejsce wielkie, uroczyste, biało-czerwone świętowanie.

Listopad to miesiąc szczególny w kalendarzu. Jedenastego dnia tego miesiąca cieszymy się, jako naród, powrotem na mapę Europy. Chcemy pamiętać o naszych przodkach, którzy nierzadko oddawali swe życie, by sen o wolnej Polsce mógł się ziścić. Uczniowie SP ETE, by uczcić 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, ubrali się odświętnie w barwy narodowe. Dumnie nosili też własnoręcznie zrobione kotyliony. Wydarzenia historyczne, nazwiska "ojców niepodległości" i symbole narodowe zostały przypomniane dzięki aktywnym zajęciom, w których wzięli udział. Program wydarzenia i zadania dostosowane były do wieku uczniów – pojawiły się m.in. rebusy, krzyżówka, uzupełnianie brakujących słów w tekście "Mazurka Dąbrowskiego", kolorowanie naszego godła i wiele innych. Nie zabrakło również uroczystego odśpiewania hymnu narodowego. Na wspólnym spotkaniu młodszej grupy z klas 0-3 chłopcy z klasy 3a zaśpiewali również „Rotę”. To był wyjątkowy czas! Wierzymy, że ten dzień pozostawił w pamięci trwały ślad.

IMG-20231117-WA0067

więcej zdjęć znajdziesz tutaj>>>

 

XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Szanowni Rodzice,

nasza szkoła uczestniczy w akcji

XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia” organizowanej
17 listopada 2023 r. pod hasłem:

„Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!”

Akcja ma zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, mają okazję wyćwiczyć tabliczkę mnożenia. Dorośli mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.

 

Program:

14 - 16.11.2023 - Przypominamy sobie tabliczkę mnożenia - w domu, w szkole.

17.11.2023 - Egzaminy z tabliczki mnożenia:

  • Uczeń/nauczyciel/rodzic wybiera los z 5 trudnymi przypadkami mnożenia.
  • Jeżeli poda wszystkie poprawne odpowiedzi, zdobywa tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia.
  • W przypadku pomyłki (choćby raz) egzamin jest niezdany. Egzamin można powtórzyć po 1 godzinie.
  • Stanowisko egzaminacyjne będzie znajdowało się przy wejściu do świetlicy. W czasie lekcji chętni uczniowie oraz nauczyciele będą podchodzili do egzaminu. Państwo (chętni rodzice) będę mieli okazję do sprawdzenia swoich umiejętności z tabliczki mnożenia przy odbiorze dzieci.

Zapraszamy do aktywnego uczestniczenia w akcji w gronie rodzinnym!

Z życzeniami miłej i pożytecznej zabawy!

Jolanta Kunc

Dawid Krystyna

tabliczka2

 
 

Koncert na chwałę Bogu!

W piątek 20 października spotkaliśmy się popołudniu, by wspólnie dziękować Panu Bogu za minionych 15 lat istnienia Szkoły Podstawowej ETE im. Alberta Schweitzera w Gliwicach. To był niesamowity czas!

Nasza szkolna aula była wypełniona po brzegi. Spotkanie rozpoczęła pani Dyrektor, która przywitała wszystkich, dzieląc się radością i dobrym słowem. A potem oddawaliśmy Wszechmocnemu chwałę za to, że powołał naszą wyjątkową szkołę do życia, że przekonał odpowiednich ludzi i popchnął ich do działania. Dziękowaliśmy za to, że błogosławił finansami, pracą dziesiątek wolontariuszy, za to, że obecny budynek SP ETE mógł powstać i się rozrastać. Poznawaliśmy ciekawostki, które przybliżały nam różne etapy powstawania szkoły i ludzi, którzy ją tworzyli. Nasi uczniowie (i rodzice) często otwierali usta ze zdumienia poznając bogatą i zaskakującą historię minionych 15 lat. Ciekawych faktów było wiele – przypomnieliśmy sobie, że na początku dzieci uczyły się w gabinecie pani Dyrektor i bibliotece, że kiedyś było tylko „pół budynku” naszej szkoły, a sekretariat i pokój nauczycielski znajdowały się na korytarzu. Dowiedzieliśmy się też, że najstarsi absolwenci SP ETE mają dziś 22 lata, a pani Ania Różańska jest jedną z dwóch nauczycielek, które pracują w szkole od pierwszych dni jej istnienia. Słuchaliśmy wzruszających wywiadów z dorosłą absolwentką SP, z rodzicami, którzy są związani z naszą szkołą od kilkunastu lat oraz z wieloletnią nauczycielką SP ETE. Wszyscy oni wskazywali na Boże działanie na przestrzeni lat.

Ale nade wszystko był to czas wielbienia Boga, dziękowania Mu za Jego TAK dla tej szkoły, wskazywania na Niego, jako Króla. Wielbiliśmy Go poprzez występy klas - zaczynając od energicznej piosenki w wykonaniu klas 0-1 po niezwykłe błogosławieństwo zaśpiewane i odtańczone przez naszych najstarszych uczniów. Niejedna łza wzruszenia się polała, niejedno serce drgnęło... Wielbiliśmy Pana Boga również wspólnym śpiewem prowadzonym przez zespół (między wspólnotowy i ekumeniczny), który powstał specjalnie na tę okoliczność. Wysłuchaliśmy psalmu i modliliśmy się, trzymając się wszyscy za ręce.

To był niezwykle poruszający, dobry i pełen wdzięczności czas!

   

Poznajemy bliżej naszych nauczycieli

W klasach 0-6 SP świętowanie DEN rozpoczęliśmy już 12 października, bo w czwartki odbywają się nasze wspólne spotkania. Było bardzo radośnie!

Na 1 lekcji Samorząd Uczniowski przygotował ciekawy quiz dotyczący wychowawczyń z klas 4-6, a na 2 lekcji młodsi uczniowie rozwiązywali krzyżówkę w rozmiarze XXL, która zawierała w sobie wiele ciekawostek dot. wszystkich nauczycieli SP ETE. Starsi uczniowie najpierw musieli znaleźć na zdjęciach z dzieciństwa swoje wychowawczynie, a potem odpowiedzieć na 12 naprawdę niełatwych pytań, które miały pokazać, jak dobrze znają swoje Panie. Okazało się, że pewne rzeczy wiedzą doskonale, a o innych - dowiedzieli się dopiero teraz! Podobnie było w grupie młodszej – dzieci z zaangażowaniem rozwiązywały zagadki dotyczące nauczycieli np. jakie zwierzęta mieszkają w ich domach, co lubią robić w czasie wolnym itp. Uczniom udało się rozwiązać całą krzyżówkę i odszyfrować jej hasło, które brzmiało „Nasze Panie są THE BEST!”. Oczywiście poza zabawami, nie zabrakło również pięknych kartek z życzeniami i wielu innych niespodzianek. To było niesamowicie radosne i pouczające świętowanie!

DEN

 


Strona 1 z 3

Budząca się Szkoła

logo budzącej się szkoły

Zasady naboru do SP ETE

plakat nabór 2022

WSPARCIE UCZNIÓW Z UKRAINY – PROJEKT ŚFL

logo ŚFL

Licznik odwiedzin

Dzisiaj20
Miesiąc4104
Wszystkie556079

Currently are 16 guests online

Do końca roku szkolnego pozostało
...

Nasze projekty

logo budzącej się szkoły 

logo ŚFL

WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW LOGO

 AKCJE

REK-PÓŁKLONI

 ikona-mini-karuzeli

logo-konkursowelogo 

ku pokrzepieniu serctataWete

logo turniej pilki noznej 1turniej_zbijakaj.jpg 

 tutoring

DZIM