Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Rok szkolny 2022/2023

Słodkie świętowanie

W piątek 2 czerwca czekała na uczniów Szkół ETE wyjątkowa, pyszna niespodzianka!

W tym roku szkolnym Rada Rodziców Szkół ETE postanowiła umilić Dzień Dziecka wszystkim uczniom organizując wyjątkowe wydarzenie. 1 czerwca zaplanowane były różnorodne szkolne wyjścia i wycieczki, dlatego rodzice postanowili nieco przedłużyć świętowanie i 2 czerwca zaprosić do szkoły firmę specjalizującą się w produkcji lodów. Całe przedsięwzięcie objęte było wielką tajemnicą, by miło zaskoczyć dzieci i młodzież. Udało się! Radość była ogromna – od naszych najmłodszych zerówkowiczów, aż po licealistów. W piątkowe przedpołudnie szkolna świetlica zamieniła się w lodziarnię, w której serwowane były wspaniałe lody w słodkich wafelkach z posypką i piankami. Do wyboru były cztery smaki, spośród których każdy znalazł coś dla siebie. To był wspaniały pomysł – ogromnie dziękujemy naszym rodzicom za tę inicjatywę.

WhatsApp Image 2023-06-02 at 12.28.42 3

więcej zdjęć znajdziesz tutaj>>>

 

Śladami dinozaurów

Czy dinozaury istniały naprawdę? Czy jako ludzie mielibyśmy szansę się z nimi spotkać? Odpowiedzi na te pytania czwartoklasiści poszukiwali podczas wyprawy do Krasiejowa.

W JuraParku spędziliśmy prawie trzy dni (24-26.04.2023r.). Wypełnione one były działaniami edukacyjnymi, dobrą zabawą na świeżym powietrzu oraz budowaniem relacji przy smacznym jedzonku. Nasza przygoda rozpoczęła się od przejazdu Tunelem Czasu. Następnie spacerowaliśmy z przewodnikiem po okresach ery mezozoiku, przyglądając się historycznym płazom, gadom, ssakom i wreszcie dinozaurom. Atrakcjami były seanse w Oceanarium oraz kinie 5D. Udało nam się również skorzystać z lotu promem kosmicznym, w którym audioprzewodnik przeprowadzał nas przez etapy rozwoju cywilizacji. Czas wypełniły nam również warsztaty – poszukiwania skamieniałości i prezentacji takowych z możliwością ich dotykania oraz malarskie, gdy wzorem jaskiniowców pozostawialiśmy ślady radosnej twórczości na ścianie. Wysiłek intelektualny równoważyły zabawy na placu zabaw oraz w dwóch parkach rozrywki. Mogliśmy sprawdzić sprawność działania błędnika na statku pirackim, szybkość reakcji na torze wyścigowym oraz lęk wysokości przy korzystaniu z wysokiej zjeżdżalni. Pobyt w komfortowych warunkach dopełniały smaczne posiłki oraz wspólne zabawy przy grze planszowej. Naszą wizytę w Krasiejowie zakończyliśmy podchodami, które sprawdzały, co udało nam się zapamiętać.

Do domu wracaliśmy przez Zoo w Opolu, gdzie największe wrażenie zrobiły na nas goryl, lew, tygrys, wilk oraz sowa śnieżnobiała. Kapibary nie spotkaliśmy.

Uczniowie klasy 4a

WhatsApp Image 2023-04-24 at 12.31.05 23

więcej zdjęć znajdziesz tutaj>>>

 

Nagroda pełna kultury i smaku

Podczas konkursowych zmagań w Dniu Postaci z Bajek uczniowie klasy czwartej wygrali możliwość dodatkowego wyjścia z wychowawcą. Swoją nagrodę wykorzystali 20 kwietnia – najpierw wybrali się do teatru, a następnie na pizzę i lody!

W czwartkowy poranek czwartoklasiści wyruszyli autobusem linii A4 do Teatru Miejskiego na spektakl "Przygody Tomka Sawyera" wg Marka Twaina w reżyserii Krzysztofa Materny. To piękna opowieść o przyjaźni, wolności i dorastaniu – klasyka literatury dziecięcej. Uczniowie, którzy nie czytali książki mieli okazję na porannych lekcjach biblijnych wysłuchać słuchowiska. Pomysłowość Tomka Sawyera oraz jego przyjaciela wywołały w dzieciach radość i śmiech. Również spektakl został bardzo dobrze przyjęty przez uczniów, ponieważ kipiał od wartkiej akcji, niebanalnych kreacji, genialnych scen, był bogaty w niezwykle ciekawe koncepty i rozwiązania scenograficzne. Po wizycie w teatrze czwartoklasiści posili się w jednej z pizzerii na gliwickim rynku, a w drodze powrotnej do szkoły - w ramach deseru - wstąpili na pyszne lody. Podsumowując klasowe wyjście uczniowie stwierdzili: „było kulturalnie, smacznie i wesoło!”

WhatsApp Image 2023-04-28 at 22.18.28

 

Wyniki konkursu „WiOsNa”

20 kwietnia 2023 roku, podczas szkolnych apeli poznaliśmy laureatów konkursu przyrodniczo – plastycznego „WiOsNa” zorganizowanego przez SU SP ETE.

Samorząd Uczniowski działa w naszej szkole bardzo prężnie i wytrwale. Na początku tegorocznej kadencji członkowie SU przygotowali specjalne pudełka, do których wszyscy uczniowie szkoły mogą wrzucać własne propozycje działań do realizacji. Na cotygodniowych czwartkowych spotkaniach SU przegląda wszystkie pomysły, które zostały złożone tą drogą. Pudełka okazały się bardzo prostym sposobem komunikacji SU z całą społecznością szkolną. I tak zrodził się pomysł konkursu przyrodniczo – plastycznego "WiOsNa", który stał się realizacją jednej z propozycji z pudełka.

Komisja konkursowa w składzie: Pani Małgorzata Zielińska, Pani Justyna Minkina oraz uczniowie SU - Maya Skibińska, Ignacy Woźniak, Antoni Maziarz oraz Filip Luzar nagrodziła następujących uczniów:

- w grupie wiekowej klas 1-3:

1 miejsce - Jan Żarkiewicz - Marek z klasy 1

2 miejsce - Franciszek Gałązka z klasy 3

3 miejsce - Małgorzata Kunc z klasy 3

- w grupie wiekowej klas 4-6:

1 miejsce - Dawid Kunc z klasy 5

2 miejsce - Przemysław Skiba z klasy 4

3 miejsce - Nikola Drągowska z klasy 4

- wyróżnienie otrzymali:

  • Aleksandra Kunc z klasy 0 
  • Kacper Gojdka z klasy 0.

Dzięki wsparciu Rady Rodziców, która ufundowała nagrody w konkursie, wszyscy uczniowie otrzymali piękne obrazy na płótnie, które należy malować po numerach. Dziękujemy również May Skibińskiej, która zaprojektowała plakat oraz dyplomy dla zwycięzców. Wystawa prac konkursowych znajduje się na parterze szkoły przy świetlicy szkolnej. Zapraszamy również do galerii online.  

WhatsApp Image 2023-04-21 at 21.10.14 3

 

Owocowy dzień w SP ETE

Wolontariusze Warsztatów Biblijnych zaprosili do wspólnej zabawy swoich młodszych kolegów i koleżanki. Zrealizowali działania promujące zdrowy styl życia, jednocześnie wskazując, że czynienie dobra jest ważne. Każdy, kto poświęca innym swój czas, daje najcenniejszy dar.

13 kwietnia 2023 r. w czwartek w ramach apeli uczniowie klas 1-3 i 4-6 przyszli ubrani w wylosowane wcześniej przez klasy kolory owoców. W przeprowadzonych zabawach i konkursach mogli się wykazać spostrzegawczością, refleksem i umiejętnością pracy w zespole. Tego dnia skorzystali również z Owocowego kącikasklepiku ze zdrowymi i pożywnymi przekąskami oraz napojami. Zebrane fundusze wolontariusze przekazali na rzecz Hospicjum im. Miłosierdzia Bożego w Gliwicach. Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie i ofiarność.

 

 

Albertowy Kurier

Drodzy Czytelnicy!

W związku ze zmianą grona redakcyjnego nasza gazetka nieco zmieniła swoją formułę, pojawiła się również nowa nazwa. Niemniej jednak wytrwale kontynuujemy w SP ETE dziennikarską przygodę zapoczątkowaną przez „Wielką Szóstkę”.

Albertowy Kurier - taki tytuł nosi teraz nasza gazetka szkolna. Oto przed Waszymi oczyma jej pierwsza odsłona. Całkiem autorska, tworzona wspólnymi siłami przez zespół redakcyjny składający się z Nikoli, Wiktorii i Ignacego z kl. 4, Tosi – uczennicy kl. 5 oraz przedstawiciela kl. 6 – Piotra. Opiekę nad zespołem sprawowała p. Joasia. Serdecznie w tym miejscu dziękujemy naszej przewodniczącej Samorządu Szkolnego – Mayu, Twój portret naszego patrona szkoły doczekał się pierwszej strony w wydaniu papierowym i elektronicznym! Przed nami kolejne wyzwania. Do zobaczenia.

  

Zapraszamy do lektury (cały numer)!

 

   

Konkurs przyrodniczo – plastyczny pt. ”WiOsNa”

Samorząd Uczniowski SP ETE zaprasza wszystkich uczniów z klas 0-6 do wzięcia udziału w konkursie przyrodniczo – plastycznym pt. „WiOsNa”.

1. Cele konkursu:

Drodzy uczniowie SP ETE nadchodzi wiosna, jest cieplej, dni są dłuższe. Zachęcamy Was do oderwania się od małych i dużych ekranów i wybrania się na spacery. Spróbujcie poszukać oznak budzącej się do życia flory i fauny. Odkrywajcie piękno tej pory roku.

Z okazji wiosny przygotowaliśmy dla Was konkurs, którego celem jest zwrócenie uwagi na zmiany zachodzące w przyrodzie obserwowane wiosną, rozwijanie umiejętności plastycznych oraz kreatywności i twórczej wyobraźni.

2. Warunki uczestniczenia:

Przedmiotem konkursu jest własnoręczne wykonanie pracy plastycznej płaskiej w formie: rysunku, grafiki, obrazu, collage lub techniki mieszanej obrazującej obserwacje autora poczynione wiosenną porą w przyrodzie.

Konkurs podzielony jest na dwie grupy wiekowe:

  • uczniowie klas 0 - 3,
  • uczniowie klas 4 - 6.

Podpisane na odwrocie prace konkursowe należy złożyć w sekretariacie SP ETE do 12 kwietnia 2023 roku.

3. Wyniki konkursu oraz nagrody:

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na apelach 20 kwietnia 2023 roku. Laureaci otrzymają nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

4. Organizator konkursu:

Organizatorem konkursu jest Samorząd Uczniowski SP ETE.

plakat.konkurs

 

 


Strona 1 z 6

Budząca się Szkoła

logo budzącej się szkoły

Zasady naboru do SP ETE

plakat nabór 2022

WSPARCIE UCZNIÓW Z UKRAINY – PROJEKT ŚFL

logo ŚFL

Nadchodzące wydarzenia

Plan lekcji na rok szkolny 2022/2023 

14.06.23 - warsztaty z zakresu pierwszej pomocy

15.06.23 - dzień gier planszowych organizowany przez SU

16.06.23 - konkus czytania w języku niemieckim

17.06.23 - egzamin praktyczny na kartę rowerową

20.06.23 - wyjście klasy 2a do Palmiarni Miejskiej w Gliwicach

21.06.23 - konkurs pięknego czytania w SP ETE

23.06 23 - uroczyste zakończenie roku szkolnego 

- 8.00 -  klasy 7/8 SP i LO

- 9:00 - klasy 0-3 SP

- 10.00 - klasy 4-6 SP

03-07.07.23 - I turnus Półkolonii Letnich

10-14.07.23 - II turnus Półkolonii Letnich

Licznik odwiedzin

Dzisiaj40
Miesiąc760
Wszystkie524730

Currently are 14 guests online

Do końca roku szkolnego pozostało
...

Nasze projekty

logo budzącej się szkoły 

logo ŚFL

WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW LOGO

 AKCJE

REK-PÓŁKLONI

 ikona-mini-karuzeli

logo-konkursowelogo 

ku pokrzepieniu serctataWete

logo turniej pilki noznej 1turniej_zbijakaj.jpg 

 tutoring

DZIM