Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Rok szkolny 2023/2024

Szkolny Konkurs Układania Kostki Rubika 3x3x3 na Czas 1  

Regulamin Szkolnego Konkursu Układania Kostki Rubika 3X3X3 na Czas

Celem konkursu jestrozwijanie zainteresowań uczniów, logicznego myślenia, zdolności zapamiętywania, sprawności intelektualnej i manualnej, poszerzanie percepcji uczniów oraz stworzenie dla uczniów rozrywki, która ma także rozwijać.

1. Organizatorem konkursu jest Samorząd Uczniowski SP ETE w Gliwicach.

2. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie z klas 1-8 SP ETE z umiejętnością układania kostki Rubika 3x3x3 w czasie nieprzekraczającym  3 min.

3. Konkurs rozegrany zostanie w czterech kategoriach wiekowych: klasy 1-2, klasy 3-4, klasy 5-6, klasy 7-8.

4. Nad przebiegiem konkursu czuwać będzie dwóch ekspertów w tej dziedzinie.

5. Konkurs odbędzie się 24.04.2024r. w budynku SP ETE w Gliwicach.

6. Zgłoszenia przyjmowane będą do 22.04.2024r. u pani Jolanty Kunc.

7. Zadanie konkursowe polega na ułożeniu kostki Rubika 3x3x3 w jak najkrótszym czasie. Zawodnik może obejrzeć kostkę przez 10 sekund przed rozpoczęciem próby jej ułożenia, następnie czeka, aż zostanie wezwany do startu. W trakcie układania mierzony jest czas. Po ułożeniu kostki, sędzia przedstawia wynik próby zawodnikowi. Uczestnik konkursu ma trzy próby, do klasyfikacji ogólnej wybrana zostanie ta z najkrótszym czasem. Sędzia zapisuje wszystkie wyniki w tabeli. Każdorazowo po zakończonej próbie zawodnik dostarcza kostkę sędziemu do ponownego pomieszania (stały układ startowy).

8. Zabronione jest rozkładanie kostki na fragmenty i przekręcanie jej rogów. Jeżeli zdarzy się uszkodzenie kostki podczas ułożenia, zawodnik może naprawić uszkodzenie i kontynuować ułożenie. Czas naprawy wliczany jest do czasu ułożenia kostki. Jeśli uczestnik konkursu zniszczy kostkę (trwałe uszkodzenie), musi ją odkupić w terminie do trzech tygodni.

9. Spośród zwycięzców z poszczególnych kategorii wiekowych osoba z najlepszym wynikiem zostaje mianowana „Mistrzem Szkoły w Układaniu Kostki Rubika 3x3x3 na Czas”

10. Każdy zawodnik w każdym momencie konkursu może zrezygnować z udziału, lecz jego decyzja jest nieodwracalna.

11. Dla zawodników, którzy zdobyli pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz dla Mistrza Szkoły przewidziane są nagrody rzeczowe oraz dyplomy (w przypadku Mistrza - certyfikat Mistrza Szkoły).

12. Tabele wyników są dostępne do wglądu dla uczestników konkursu.

13. Decyzję sędziów są ostateczne i nie podlegają dyskusji.

 

 

Matematyka. Trudna czy łatwa? Nudna czy ciekawa?

W naszej szkole staramy się rozwijać pasje matematyczne naszych uczniów, tak by chcieli się mierzyć z coraz trudniejszymi zadaniami, a królowa nauk była dla nich zawsze ciekawa.

Rozwijanie zamiłowania do matematyki rozpoczynamy już od najmłodszych lat. W tym roku chętni uczniowie już w klasie 1 mają szansę, by „pobawić” się matematyką i z radością zgłębiają kolejne tematy i zagadnienia, nawet te zarezerwowane dla klas starszych. Wszystko jednak dzieje się poprzez zabawę, więc dzieci chętnie angażują się w rozwiązywanie zadań i problemów matematycznych. Na zajęciach korzystamy między innymi z klocków Newmero. Te kolorowe kafelki opisane liczbowo i podzielone kolorystycznie (żółte jedności, zielone dziesiątki, niebieskie setki, pomarańczowe tysiące) przyciągają dziecięcą uwagę. Proste w swojej formule są doskonała pomocą dydaktyczną wprowadzającą dzieci w świat wartości liczb. Na ostatnich zajęciach omawialiśmy system dziesiątkowy zapisywania liczb. Pierwszoklasiści bardzo szybko wciągnęli się w zabawę. Od prostych zadań przeszli do skomplikowanych obliczeń i zapisów wykorzystując właśnie klocki Newmero. Sami zobaczcie jak pracowali.

image 123650291 2

więcej zdjęć znajdziesz tutaj>>>

 

Niebieski dzień w SP ETE

4 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

Nasi uczniowie w ramach solidarności z osobami w spektrum autyzmu przyszli do szkoły w niebieskich koszulach lub z niebieskim akcentem w swoim ubiorze. Dzieci wykonały również piękne plakaty, które umieściły na drzwiach swoich klas.

Podczas wspólnych spotkań w świetlicy szkolnej uczniowie zostali zapoznani ze zmieniającą się na przestrzeni lat symboliką autyzmu oraz z pojęciami: autyzmu, Zespołu Aspergera oraz spektrum autyzmu. W zrozumieniu zachowań i trudności osób w spektrum pomocny okazał się filmik fundacji Synapsis. Zorganizowała ona kilka lat temu akcję społeczną, aby zwrócić uwagę na problemy osób rozwijających się w spektrum autyzmu oraz na ich potrzeby. Podczas naszego niebieskiego dnia po raz kolejny przypominaliśmy sobie, że ludzie funkcjonujący w spektrum, tak jak wszyscy, potrzebują szacunku, zrozumienia, akceptacji oraz otwartości z naszej strony. Z tego powodu tak ważna jest świadomość w tym temacie, która pomaga nam zrozumieć zachowania osób w spektrum autyzmu i skutecznie nieść im pomoc.

Na zakończenie apelu w klasach 0-3 został odczytany wzruszający list mamy dziecka rozwijającego się w spektrum autyzmu, a klasy 4-6 otrzymały ten list do przeczytania na godzinach wychowawczych.

To był niesamowicie dobry i owocny czas. Jak wykazała ankieta, przeprowadzona wśród uczniów jeszcze przed czwartkowymi spotkaniami, temat okazał się bardzo potrzebny. Zwiększył świadomość oraz wzbudził  w uczniach ważne refleksje, którymi dzielili się jeszcze po apelu.

Zdjęcie WhatsApp 2024-04-16 o 10.11.45 94a94be4

więcej zdjęć znajdziesz tutaj>>>

 

„Spotkania z Kulturą”

3 kwietnia 2024 roku nasi najmłodsi uczniowie wybrali się na wycieczkę do MDK, gdzie poznali stare tradycje związane z Wielkanocą i majem.

Tuż po powrocie ze świątecznej przerwy na dzieci z klas 0-1 SP ETE czekała niespodzianka – w środowy poranek, zamiast zasiadać w szkolnych ławkach, wyruszyły na spacer w stronę Młodzieżowego Domu Kultury w Gliwicach. Na miejscu wzięły udział w zajęciach z cyklu „Spotkania z Kulturą” zatytułowanych "Majówka i moj". Uczniowie mogli nie tylko poznać stare tradycje związane z Wielkanocą, czy majem, ale również posłuchać i nauczyć się pieśni ludowych z różnych regionów Polski. To było niezwykle interesujące spotkanie! W drodze powrotnej z zajęć znalazł się również czas, by odwiedzić plac zabaw i pobawić się na świeżym powietrzu.

mdk0-1

 

Życzenia świąteczne WIELKANOC 2024

 

Wieczorne kino szkolne

Wieczór filmowy w szkole? Dlaczego nie? Taką propozycję na piątkowy wieczór przygotowali uczniowie Samorządu Uczniowskiego, konsekwentnie realizując swoje kolejne obietnice wyborcze.

22 marca, o godz. 18:00, 21 uczniów z klas 4-6 SP ETE spotkało się w szkole, aby wspólnie spędzić czas. Rozpoczęliśmy wspólną kolacją zajadając się pizzą. Następnie oglądaliśmy film pt. „Cudowny chłopak”. Po seansie omówiliśmy zachowania głównych bohaterów. Budowaliśmy postawę empatii i zachęcaliśmy się do pozytywnego działania, do okazywania sobie dobroci oraz dostrzegania i reagowania na niewłaściwe zachowania względem siebie. Uświadomiliśmy sobie, że każdy z nas jest współodpowiedzialny za tworzenie wolnej od nękania, przyjaznej, integrującej atmosfery w klasie.

Na koniec zostało najlepsze - zabawa w chowanego przy zgaszonym świetle. Dwóch śmiałków z czołówkami na głowach dzielnie szukało uczniów sprytnie ukrytych w różnych zakamarkach szkolnych korytarzy. Było super! Dziękujemy SU i czekamy na kolejne wieczory filmowe. wieczór filmowy

 

Niezłe Ziółka

22 marca nasi najmłodsi uczniowie z klas 0-3 udali się do Mikołowa do zagrody edukacyjnej „Niezłe Ziółka”. Wszystkich urzekł klimat tego miejsca, miłość do zwierząt i poszanowanie przyrody reprezentowane przez twórców Ziółek. 

Podczas tego wyjazdu dzieci przeżyły niezwykłą i ekscytującą przygodę! Gdzie bowiem można "na żywo" zobaczyć tyle cudnych zwierzątek, gdzie można je dotknąć i pogłaskać? Tylko w tym miejscu! Uczniowie mogli spotkać małe kurczaczki, kaczki, gęsi, króliczki, kury, koguta, koty, barany, kozy, konie. Byli oprowadzani przez autentycznych pasjonatów i miłośników zwierząt. Poza tym dowiedzieli się nieco o zbożach, ziołach i innych roślinach. Mieli też możliwość zasadzenia szafirka i zasiania owsa. Każdy z nich wrócił z własną doniczką z sadzonkami i niedosytem, że chciałby pobyć w Niezłych Ziółkach jeszcze kilka godzin... To była bardzo pouczająca i dająca radość dzieciom i dorosłym wyprawa!

Zdjęcie WhatsApp 2024-04-15 o 22.00.44 f0f3d274

więcej zdjęć znajdziesz tutaj>>>

 


Strona 1 z 6

Licznik odwiedzin

Dzisiaj57
Miesiąc3253
Wszystkie575195

Currently are 38 guests online

Budząca się Szkoła

logo budzącej się szkoły

Zasady naboru do SP ETE

plakat nabór 2022

WSPARCIE UCZNIÓW Z UKRAINY – PROJEKT ŚFL

logo ŚFL

Nadchodzące wydarzenia

Plan lekcji na rok szkolny 2023/2024 

04.04.24r. - Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w Szkołach ETE

12.04.24r. godz. 17:00 - Koncert Wielkanocny

19.04.24r. - sklepik klasowy 5a

24.04.24r. - wyjście klas 2-3 na warsztaty do MDK w Gliwicach

24.04.24r. - Szkolny Konkurs Układania Kostki Rubika 3x3x3 na Czas

29-30.04.24r. oraz 2.05.24r. - dni wolne od zajęć dydaktycznych, zajęcia opiekuńcze w SP ETE

6.05.24r. - wycieczka klasy 3a do PZO w Gliwicach

7.05.24r. - spotkania z rodzicami w klasach 0-6 SP

14-17.05.24r. - wycieczka klas 4-6 do Łodzi

20.05.24r. - sklepik klasowy 3a

25.05.24r., godz. 10.00 - Rodzinny Piknik SP ETE

3.06.24r. - wycieczka klas 0-3 SP do Chlebowej Chaty w Górkach Małych

15.06.24r. - praktyczny egzamin na kartę rowerową

19.06.24r. - Konkurs Pięknego Czytania dla klas 1-3 SP

21.06.24r. - uroczyste zakończenie roku szkolnego w Szkołach ETE

 

 

Do końca roku szkolnego pozostało
...

Nasze projekty

logo budzącej się szkoły 

logo ŚFL

WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW LOGO

 AKCJE

REK-PÓŁKLONI

 ikona-mini-karuzeli

logo-konkursowelogo 

ku pokrzepieniu serctataWete

logo turniej pilki noznej 1turniej_zbijakaj.jpg 

 tutoring

DZIM