Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Rok szkolny 2019/2020

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

26 czerwca 2020 roku uczniowie SP ETE, po trzech miesiącach zdalnej nauki i kontaktu za pośrednictwem Skype’a, mogli zobaczyć się z rówieśnikami ze swojej klasy w szkole.

Zakończenie roku odbyło się w pełnym reżimie sanitarnym, ale już sama możliwość spotkania „na żywo” kolegów i koleżanek oraz wychowawcy sprawiła, że pomimo wielu ograniczeń to był radosny czas. Tym razem pożegnanie roku zostało podzielone na tury, nie było również specjalnego programu artystycznego, ale przecież nie to było najważniejsze – najcenniejszy był czas wspólnego spotkania, dziękowania dzieciom, rodzicom i nauczycielom za mobilizację i ogromną pracę, jaką wykonali w czasie zdalnej nauki, był to również czas wręczania świadectw i nagród. Pandemia sprawiła, że mijający rok szkolny wyglądał zupełnie inaczej niż zwykle. Nie było łatwo, ale zarówno uczniowie, jak i nauczyciele SP ETE, dzielnie stawili czoła wyzwaniom związanym ze zdalnym nauczaniem.

Już teraz, zarówno dorośli, jak i dzieci z utęsknieniem czekają, by od września móc wrócić do codziennej nauki w szkolnych ławkach. Teraz jednak już czas na upragniony wypoczynek! Udanych wakacji i do zobaczenia w szkole!

 

Wielka Liga Czytelników – sukcesy naszych uczniów!

Dzięki wytrwałej pracy, a także wsparciu ze strony rodziców trójka naszych uczniów zajęła bardzo wysokie miejsca w zmaganiach WLC.

Z dumą pragniemy przekazać, że:

  • MISTRZYNIĄ POWIATU w kategorii klas 1-4 SP – została Zofia Wyrozumska z klasy 4a
  • I WICEMISTRZEM POWIATU w kategorii klas 1-4 SP – został Dawid Kunc z klasy 2a
  • I WICEMISTRZYNIĄ POWIATU w kategorii klas 5-8 SP – została Barbara Chrapek z klasy 6b

Udział w finałowym teście był efektem wytężonej pracy we wcześniejszych etapach konkursu czytelniczego. W zmaganiach Wielkiej Ligi Czytelników w naszej szkole wzięło udział w sumie 30 uczniów, 19 z klas 1-4 oraz 11 z klas 5-8. W tym roku w projekt czytelniczy mogły się włączyć również przedszkola, dlatego także uczniowie naszej klasy „0” wraz z rodzicami aktywnie zaangażowali się w akcję. W tym roku zadaniem uczniów z klas 1-8 SP było przeczytanie 10 wybranych (z listy) książek i wypełnienie kart pracy związanych z ich treścią. Dzięki temu dzieci zdobywały określone sprawności. Ich uzyskanie kończyło I etap szkolny. W etapie II uczniowie, którzy zdobyli 10 sprawności, czytali wyznaczoną przez koordynatora placówki książkę (dla każdego poziomu inną). W wyznaczonym czasie każdy z uczestników przystąpił do testu internetowego (w swoim domu). Uczniowie z najwyższymi wynikami przeszli do ostatniego etapu konkursu - zmagań na szczeblu powiatowym. Książki do finału uczestnicy WLC otrzymali od Rady Rodziców, która zakupiła je do szkolnej biblioteki. Test odbywał się również online. Ze względu na sytuację w kraju, w tym roku Stowarzyszenie Wielkiej Ligi zmieniło regulamin i uczniowie do etapu powiatowego podchodzili indywidualnie, a nie drużynowo (jak do tej pory).

Warto zaznaczyć, że w I etapie WLC uczniowie naszej szkoły przeczytali 151 książek (103 w klasach 1-3, 48 w klasach 5-8). Dzielnie rozwiązywali karty i przystąpili do wszystkich zadań. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom czytelniczych zmagań!

 

Projekt: Zadziwiające zwierzęta świata

Pod koniec maja klasy 2a i 3a otrzymały nie lada wyzwanie. Wbrew pozorom (zwierzęcej tematyce) nie dotyczyło ono edukacji przyrodniczej, choć z pewnością rozwijało wiedzę dzieci w tej dziedzinie.

Najpierw każdy z uczniów otrzymał nazwę zwierzęcia, którym miał się zająć, a potem szczegółowe instrukcje do wykonania projektu z edukacji informatycznej!

Dzieci szukając bezpiecznie ciekawych informacji o nietypowych zwierzętach utrwalały umiejętność bezpiecznego poruszania się w sieci, kopiowania i wklejania zarówno tekstu, jak i grafik. Przypominały sobie też narzędzia programu tekstowego. Uczniowie stanęli na wysokości zadania! Serdecznie wszystkim gratulujemy!

P.S. A wy znacie i widzieliście takie zwierzęta jak gwiazdonos amerykański, babirussa wąsata, palczak madagaskarski, kapturnik morski, agama kołnierzasta, japoński krab pacyficzny, okapi leśne, narwal jednozębny, pławikonik australijski, nosacz sundajski, puklerzniczek karłowaty, czy straszliwie brzmiący moloch straszliwy? Nie? Obowiązkowo zajrzyjcie do galerii prac naszych uczniów. Naprawdę warto!

0001 8

więcej zdjęć znajdziesz tutaj>>>

 

 

Origami – ogród zoologiczny klasy 2a

Na początku czerwca w domach naszych drugoklasistów pojawiły się wyjątkowe zwierzęta.

A to wszystko za sprawą kolejnego ciekawego zadania, jakie uczniowie otrzymali od swojej Wychowawczyni! Aby je zrealizować - musieli znaleźć w Internecie jakiś interesujący filmik, w czasie którego powstaje metodą origami zwierzątko. Potem mieli na podstawie instrukcji zawartych w filmie stworzyć swój projekt. 

Dzieci entuzjastycznie podeszły do zadania i powstały wspaniałe dzieła! Zapraszamy do naszego Ogrodu Zoologicznego!

Origami – ogród zoologiczny klasy 2a

PHOTO-2020-06-13-21-16-57

więcej zdjęć znajdziesz tutaj>>>

 

Dziennikarskie kroki 3a

Podręcznik języka polskiego jest źródłem inspiracji i nowych pomysłów uczniów klasy 3a.

Zdobyta w trakcie zajęć wiedza o rodzajach czasopism zainspirowała trzecioklasistów do stworzenia klasowej gazetki. W ciągu tygodnia zawiązali zgrany zespół redakcyjny, w którym każdy stał się dziennikarzem. Podzielili się tematami i przygotowali materiał do pierwszego - premierowego wydania czasopisma 3a. Przypuszczamy, że nie jest to ich ostatnie słowo dziennikarskie wydrukowane na papierze. Mamy nadzieję, że koleżanki i koledzy z innych klas z ciekawością sięgnął po gazetkę i przeczytają ją „od deski do deski”.

Wersja drukowana będzie dostępna w szkole podczas odbierania świadectw, a już teraz zapraszamy do lektury premierowego wydania czasopisma w wersji elektronicznej. Cały numer.

jpggayetki1

jpggayetki21

 

 


Strona 1 z 24

Licznik odwiedzin

Dzisiaj62
Miesiąc5646
Wszystkie582848

Currently are 3 guests online

Budząca się Szkoła

logo budzącej się szkoły

Zasady naboru do SP ETE

plakat nabór 2022

WSPARCIE UCZNIÓW Z UKRAINY – PROJEKT ŚFL

logo ŚFL

Nadchodzące wydarzenia

Plan lekcji na rok szkolny 2023/2024 

6.05.24r. - wycieczka klasy 3a do PZO w Gliwicach

7.05.24r. - spotkania z rodzicami w klasach 0-6 SP

14-17.05.24r. - wycieczka klas 4-6 do Łodzi

20.05.24r. - sklepik klasowy 3a

25.05.24r., godz. 10.00 - Rodzinny Piknik SP ETE

3.06.24r. - wycieczka klas 0-3 SP do Chlebowej Chaty w Górkach Małych

15.06.24r. - praktyczny egzamin na kartę rowerową

19.06.24r. - Konkurs Pięknego Czytania dla klas 1-3 SP

21.06.24r. - uroczyste zakończenie roku szkolnego w Szkołach ETE

 

 

Do końca roku szkolnego pozostało
...

Nasze projekty

logo budzącej się szkoły 

logo ŚFL

WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW LOGO

 AKCJE

REK-PÓŁKLONI

 ikona-mini-karuzeli

logo-konkursowelogo 

ku pokrzepieniu serctataWete

logo turniej pilki noznej 1turniej_zbijakaj.jpg 

 tutoring

DZIM