Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Start Projekty Projekt klimatyczny "planet4all"
projekt klimatyczny "1planet4all"

logo ceoW szkole jest realizowany projekt klimatyczny "1planet4all". Realizowany jest przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w latach 2020-2023, we współpracy z organizacjami z jedenastu innych państw Unii Europejskiej. W ramach projektu uczniowie naszej szkoły stworzyli artykuł, który ma na celu uświadamianie zagrożeń, związanych z globalnymi zmianami klimatu, do których każdy z nas przyczynia się codziennie.Wywiad z prof. Jackiem Janią

Email Drukuj PDF

We wtorek 13 kwietnia odbył się wywiad z prof. Jackiem Janią pt.: Lodowce dawniej i dziś. Przeprowadziły go uczestniczki projektu klimatycznego „1planet4all” Antonina Wysocka (klasa 7b) oraz Kinga Cząstkiewicz (klasa 3aLO). Zapraszamy do podróży w mroźne rejony lodowców i lądolodów.

Poprawiony: środa, 14 kwietnia 2021 16:59
 

Twój wpływ na klimat

Email Drukuj PDF

W dzisiejszych czasach coraz więcej mówi się o globalnych zmianach klimatu, jest coraz więcej statystyk, które powinny nas martwić. W roku 1995 Michael Jackson wydał piosenkę pt.: „Earth Song”. O czym jest? Wypowiada wszystkie istotne pytania, dotyczące świata i tego jak nim zarządzamy. Czy od 25 lat świat zmienił się, abyśmy mogli przestać się martwić? Niestety niewiele się zmieniło. Globalne ocieplenie klimatu odczuwają wszyscy mieszkańcy Ziemi, także my. A co my możemy zmienić? Przeczytajcie sami.

Poprawiony: środa, 03 marca 2021 16:10 Więcej…
 


Social media

facebook3

youtube3

instagram3