Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Start Projekty Warsztatownia
Warsztatownia

Zapraszamy Cię w podróż do krainy wyobraźni...

Email Drukuj PDF

 WARSZTATY  W II SEMESTRZE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016 ODBĘDĄ SIĘ  

6 LUTEGO i 21 MAJA 2016

(zawsze w soboty w godzinach  11.00-12.30)

UWAGA! Zajęcia 9 kwietnia zostały odwołane!!

 

Ruszają zapisy na semestr I roku szkolnego 2015/2016.

Proszę wypełnić Formularz zgłoszeniowy 

 


ulotka

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy"
Albert Einstein

"Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem"
Konfucjusz

 

Świat zmienia się coraz szybciej... Wiedzy przybywa bez przerwy. To, co wydawało się pewne, już wkrótce może okazać się nieaktualne. Społeczeństwo jutra będzie inne niż obecne. Dlatego nie da się przewidzieć problemów, jakie niedługo będą musieli rozwiązywać dzisiejsi uczniowie...
Jeśli młodzi ludzie nauczą się myśleć w sposób twórczy, zrozumieją, że każdy problem to wyzwanie, a nie przeszkoda. Jeśli przekonają się, że warto robić praktyczny użytek z własnej wyobraźni - będą gotowi do pracy w zawodach, które dopiero zostaną wynalezione... Kreatywność to klucz do sukcesu w XXI wieku... i umiejętność, której można się nauczyć!!!
Warsztatownia to bezpłatne zajęcia dla uczniów, które mają na celu poznawanie i rozwijanie własnych pasji oraz uczenie dzieci twórczego przeżywania świata.

ABC uczestnictwa
Prowadzimy w szkołach dla uczniów klas 5 i 6 Warsztaty Twórczego Myślenia "Gimnastykuj wyobraźnię". Podczas naszych zajęć dzieci świetnie się bawią - ucząc się przez przeżywanie. Zachęcamy wtedy do udziału w sobotnich warsztatach tematycznych, które odbywają się  w Gimnazjum ETE w godzinach od 11.00 do 12.30. Zajęcia prowadzone są jednocześnie, dlatego uczestnicy wybierają jedno z nich.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapisów online.

 Sprawdzona jakość
W zeszłym roku szkolnym z naszego zaproszenia do krainy wyobraźni skorzystało około 150 uczestników. Najważniejszy był ich uśmiech i satysfakcja z udziału w różnorodnych tematycznie zajęciach. Niektórzy z nich są teraz uczniami naszego Gimnazjum, z czego bardzo się cieszymy:).

 

 

 

Po linie chodzić... każdy może!

W linoskoczni nauczysz się chodzić po linie prawie jak cyrkowiec, nawet jeśli wydaje Ci się to niemożliwe.

Grunt to udany eksperyment!  

W wybuchowni samodzielnie wykonasz i opiszesz doświadczenie chemiczne, poznasz tajemnice gazów, kolorów i mini wybuchów. I będzie to w pełni bezpieczne!

Scena czeka na Ciebie! 

W aktorowni nauczysz się budować proste laleczki, „ożywiać" je i grać nimi w przedstawieniu. Razem z Tobą może też grać Twój cień. Nie wierzysz? Sprawdź!

 Zrób to sam!

W elektromontowni z materiałów, które otrzymasz na zajęciach, nauczysz się budować proste układy elektroniczne . Będą nawet świecić!

Zrób własną biżuterię!

koralikowni stworzysz z filcu, drutu i koralików prawdziwe jubilerskie cacka według własnego pomysłu. Niekoniecznie tylko dla siebie.

 Zatrzymaj chwilę w obiektywie!

 W kadrowni nauczysz się patrzeć na świat w nowy sposób, podpatrzysz jego piękno i tajemnice. Tylko spróbuj.

 

WARSZTATY DLA RODZICÓW

Rodzicu, pomyśleliśmy także o Tobie! Kiedy Twoje dziecko będzie pracować na warsztatach, spróbujemy Ci podpowiedzieć, jak mu pomagać w osiąganiu sukcesów, jak wyznaczać granice, określać wymagania i jednocześnie pokazywać, że jest kochane i rozumiane.

Skontaktuj się z nami!
Koordynator Warsztatowni: Joanna Święcik-Patera 509 523 419Poprawiony: poniedziałek, 04 kwietnia 2016 09:53
 

Warsztatownia 28 lutego 2015

Email Drukuj PDF

 

Poprawiony: środa, 18 marca 2015 22:56
 

Warsztatownia 29 listopada 2014

Email Drukuj PDF
29 listopada w murach naszej szkoły miało miejsce drugie spotkanie całorocznego cyklu warsztatów kreatywnego myślenia pod nazwą WARSZTATOWNIA. Tradycyjnie już uczniowie klas 5 i 6 gliwickich szkół podstawowych brali udział w następujących zajęciach: linoskocznia, wybuchownia, elektromontowania, koralikownia i kadrownia.
Nasze nowe zajęcia cieszą się wielką popularnością. Uczestniczki warsztatu pod nazwą koralikownia miały okazję poznać nowe techniki tworzenia jubilerskich cacek. Liczna grupa dziewczynek pod okiem pani Bożeny Przypaśniak z zapałem tworzyła biżuterię z filcu. Zajęcia tak przypadły im do gustu, że już teraz zapisały się na kolejne.
 
Wszystkich zainteresowanych naszymi warsztatami zapraszamy 28 lutego 2015!!!
Do zobaczenia w nowym roku kalendarzowym...!!!
 

Poprawiony: niedziela, 07 grudnia 2014 13:36
 

Warsztatownia 11 października 2014

Email Drukuj PDF

W minioną sobotę 11 października 2014 roku ruszyła kolejna edycja kreatywnych warsztatów dla uczniów klas 5 i 6 szkół podstawowych pod nazwą WARSZTATOWNIA. Aura okazała się dla nas łaskawa, w sobotnie przedpołudnie w murach naszej szkoły gościliśmy uczestników zajęć warsztatowych.

Tradycyjne odbywały się: wybuchownia – warsztaty chemiczne – prowadzone przez Panią Marię Cader, elektromontownia – połączenie zajęć plastycznych i fizyki – warsztat prowadziła Pani Agnieszka Świerczyńska.

W tym roku szolnym zaproponowaliśmy uczniom szkół podstawowych dwa nowe warsztaty. Pierwszy z nich to koralikownia, czyli tworzeniez filcu, drutu i koralików prawdziwych jubilerskich cackek według własnego pomysłu. Własnoręcznie wykonaną biżuterię można komuś podarować albo zachować dla siebie. Warsztaty to autorski pomysł Pani Anny Różańskiej.

Nowością jest także kadrownia, czyli zajęcia fotograficzne, podczas których młodzi adepci fotografii uczyli się patrzeć na świat w nowy sposób. Z pewnością udało im się dostrzec jego piękno, a może i odkryć niejedną tajemnicę. Pomagało im w tym wprawne profesorskie oko Pana Marcina Mokrego, który starał się swoich słuchaczy zarazić pasją do fotografowania.

Dziękujemy wszystkim za udział i już dziś serdecznie zapraszamy na kolejne warsztaty, które odbędą się 29 listopada! ZAPRASZAMY!!!

Poprawiony: wtorek, 14 października 2014 13:02
 

Zajęcia 2 marca 2013

Email Drukuj PDF

DZ

Poprawiony: niedziela, 17 marca 2013 16:15
 


Strona 1 z 2

Social media

facebook3

youtube3

instagram3

Licznik odwiedzin

Dzisiaj82
Miesiąc1697
Wszystkie584998

Currently are 20 guests online

WSPARCIE UCZNIÓW Z UKRAINY – PROJEKT ŚFL

logo ŚFL

Do końca roku szkolnego pozostało
...