Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Mini Karuzela ze Schweitzerem

VI edycja Mini-karuzeli ze Schweitzerem - zaproszenie do udzia

Szanowni Państwo,

Z przykrością zawiadamiamy, że ze względu na małą ilość zgłoszeń konkurs „Mini-karuzela ze Schweitzerem” zostaje odwołany.

Prosimy o potwierdzenie otrzymania maila.

Organizatorzy:

Sandra Schubert

Żaneta Sojka 

Hanna Witecy

SP ETE im. A. Schweitzera w Gliwiach

 

29 marca 2019 r. odbędzie się międzyszkolny konkurs "Mini-karuzela ze Schweitzerem".

Skierowany jest do uczniów klas trzecich szkoły podstawowej. "Mini-Karuzela ze Schweitzerem" to konkurs, który:

  • rozwija zainteresowania uczniów,
  • daje  możliwość sprawdzenia szerokiej wiedzy interdyscyplinarnej i jej zastosowania w zadaniach projektowych,  
  • rozwija umiejętność samodzielnego myślenia, planowania i organizowania pracy własnej oraz współdziałania w grupie.

Zadania konkursowe sprawdzają wiedzę i umiejętności uczniów z zakresu edukacji wczesnoszkolnej, a także podstawową wiedzę o życiu i działalności A. Schweitzera (literatura dotycząca tej postaci dostępna jest na stronie szkoły)

Prosimy o przesłanie drogą mailową karty zgłoszenia w terminie do 18 marca 2019 r. na adres szkoły Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  lub bezpośrednio do koordynatorów konkursu:

W przypadku dużej ilości zgłoszeń odbędzie się półfinał. W takiej sytuacji opiekunowie ze zgłoszonych szkół na początku marca zostaną poinformowani telefonicznie lub drogą mailową o jego terminie.

Regulamin konkursu(pdf)

 

V edycja konkursu przed nami

22 marca 2018 r. odbędzie się  międzyszkolny Konkurs pt. "Mini-karuzela ze Schweitzerem".

Jest to konkurs interdyscyplinarny dla uczniów klas trzecich szkoły podstawowej. "Mini-Karuzela ze Schweitzerem" jest konkursem, który rozwija zainteresowania uczniów, daje  możliwość sprawdzenia swojej wiedzy interdyscyplinarnej i jej zastosowania w zadaniach projektowych,  rozwija umiejętność samodzielnego myślenia, planowania i organizowania pracy własnej oraz współdziałania w grupie.

Zadania konkursowe sprawdzają wiedzę i umiejętności uczniów z zakresu edukacji wczesnoszkolnej, a także podstawową wiedzę o życiu i działalności A.Schweitzera (literatura dotycząca tej postaci jest dostępna na stronie szkoły www.szkolyete.pl).

Szkołę może reprezentować jedna trzyosobowa drużyna.

Prosimy o przesłanie karty zgłoszenia w terminie do końca lutego na adres mailowy Szkoły lub adresy mailowe koordynatorów.

Adres mailowy Szkoły:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Fax: (32) 331-52-33

Koordynatorzy konkursu: Żaneta Sojka, Sandra Schubert, Hanna Witecy

E-mail:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

W przypadku dużej ilości zgłoszeń  odbędzie się półfinał. W takiej sytuacji opiekunowie ze zgłoszonych szkół na początku  marca zostaną poinformowani telefonicznie lub drogą mailową o terminie półfinału.

Regulamin konkursu.

 

IV edycja konkursu - 2017

Dnia 17.03.2017r. odbył się w naszej szkole konkurs interdyscyplinarny – „ Mini-karuzela ze Schweitzerem”. Wzięli w nim udział uczniowie trzecich klas z różnych szkół w Gliwicach. Każda placówka delegowała trzech najlepszych przedstawicieli. Konkurs uroczyście rozpoczęła Pani Dyrektor Lidia Janik. Uczniowie pracując w grupach mieli za zadanie rozwiązać zadania ma poszczególnych krzesełkach karuzeli. Zadania sprawdzały wiedzę i umiejętności: przyrodnicze, matematyczne, językowe - j. angielski, polonistyczne, kreatywne, muzyczne, plastyczne oraz Schweitzerowskie. Uczniowie świetnie sobie poradzili z poszczególnymi zadaniami. Rywalizacja była wyrównana. Każdy uczestnik został nagrodzony układaną logiczną i dyplomem przez doradcę metodycznego Panią Halinę Olbińską, która objęła patronatem konkurs. 

Pierwsze miejsce zajęła SP 9. GRATULUJEMY!!!

Z pewnością te dzień dostarczył wielu emocji i już z utęsknieniem czekamy na kolejną edycję Mini-karuzeli ze Schweitzerem. 

Poprawiony: piątek, 16 lutego 2018 14:04
 

III edycja konkursu przed nami

Zapraszamy Państwa do udziału w III edycji konkursu Mini Karuzela ze Schweitzerem. Prosimy również o zapoznanie się z regulaminem konkursu.      Regulamin konkursu (pdf)

11 A3 karuzela-SP 1

 

 

II edycja konkursu - 2015

4 marca 2015 roku kręciła się, kręciła "Mini Karuzela ze Schweitzerem".

Już po raz drugi w murach naszej szkoły gościliśmy uczniów z gliwickich szkół podstawowych. Przyszli, by zmierzyć się w interdyscyplinarnym konkursie, którego celem jest  m. in. nauka poprzez zabawę, sprawdzenie się w wielu różnych dziedzinach wiedzy, a także poznanie postaci i dorobku Alberta Schweitzera.

Tegoroczna edycja miała bardzo wyrównany poziom, zwycięskie drużyny dzieliły nieliczne punkty od tych, którym nie udało się zdobyć nagród. Po zaciętej rywalizacji w II edycji interdyscyplinarnego konkursu "Mini Karuzela ze Schweitzerem", główną nagrodę - przechodnią "Karuzelkę" - wygrała nasza drużyna ze Szkoły Podstawowej ETE w składzie: Maksymilian Szeithauer, Jakub Król i Maciej Puchlerski. Drugie miejsce zajęła drużyna z SP nr 17, a trzecie ex aequo z drugą drużyną reprezentującą SP ETE i SP nr 5. Nasi zwycięscy wykazali się pięknym gestem, przekazali puchar drużynie, która zajęła drugie miejsce. Wygrani cieszyli się z wielu atrakcyjnych nagród, nikt nie wyszedł z pustymi rękami, a wszyscy uczestnicy spędzili trzy godziny na dobrej zabawie.

Zwycięzcom jeszcze raz gratulujemy.  Zapraszamy za rok.

 

 
Więcej artykułów…


Strona 1 z 2

Licznik odwiedzin

Dzisiaj82
Miesiąc1697
Wszystkie584998

Currently are 20 guests online

Budząca się Szkoła

logo budzącej się szkoły

Zasady naboru do SP ETE

plakat nabór 2022

WSPARCIE UCZNIÓW Z UKRAINY – PROJEKT ŚFL

logo ŚFL

Nadchodzące wydarzenia

Plan lekcji na rok szkolny 2023/2024 

6.05.24r. - wycieczka klasy 3a do PZO w Gliwicach

7.05.24r. - spotkania z rodzicami w klasach 0-6 SP

14-17.05.24r. - wycieczka klas 4-6 do Łodzi

20.05.24r. - sklepik klasowy 3a

25.05.24r., godz. 10.00 - Rodzinny Piknik SP ETE

3.06.24r. - wycieczka klas 0-3 SP do Chlebowej Chaty w Górkach Małych

15.06.24r. - praktyczny egzamin na kartę rowerową

19.06.24r. - Konkurs Pięknego Czytania dla klas 1-3 SP

21.06.24r. - uroczyste zakończenie roku szkolnego w Szkołach ETE

 

 

Do końca roku szkolnego pozostało
...

Nasze projekty

logo budzącej się szkoły 

logo ŚFL

WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW LOGO

 AKCJE

REK-PÓŁKLONI

 ikona-mini-karuzeli

logo-konkursowelogo 

ku pokrzepieniu serctataWete

logo turniej pilki noznej 1turniej_zbijakaj.jpg 

 tutoring

DZIM