Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Start Sówki Uczniowski Salon Edukacyjny w CKZiU nr 1 – spotkanie z sędzią Anną Marią Wesołowską

Uczniowski Salon Edukacyjny w CKZiU nr 1 – spotkanie z sędzią Anną Marią Wesołowską

W środę 7 marca przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły wzięli udział w niecodziennym spotkaniu z sędzią Anną Marią Wesołowską. Spotkanie odbyło się w ramach Uczniowskiego Salonu Edukacyjnego w CKZiU nr 1 w Gliwicach i poruszało trudne, ale przedstawione przyjaznym dla młodzieży językiem, tematy z zakresu prawa.

Podczas spotkania mieliśmy okazję wysłuchać pani sędzi Anny Marii Wesołowskiej, która podzieliła się z uczniami swoimi najciekawszymi doświadczeniami z sali rozpraw. Uświadamiała o powadze wielokrotnie popełnianych przez młodzież czynów oraz przestrzegała przed niewłaściwym zachowaniem mogącym mieć nieodwracalne konsekwencje w przyszłości. Wszyscy uczniowie słuchali opowieści z zapartym tchem. 

Następnie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego CKZiU zadawali pani sędzi pytania, które zostały wcześniej przygotowane przez wszystkich uczestników spotkania. Odpowiedzi były bardzo ciekawe i zaskakujące. Salon Edukacyjny zamykały pytania od publiczności, a ostatnie padło z ust naszej uczennicy Julki Oborskiej z 5a :) Pani sędzia Anna Maria Wesołowska wysłuchała i wyczerpująco na nie odpowiedziała. To było pouczające i pełne wrażeń spotkanie.