Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Start Start Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER)

Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER)

Zespół Szkół ETE im. Alberta Schweitzera w Gliwicach realizuje w roku szkolnym 2019/2020 program „Międzynarodowa mobilność uczniów” dofinansowany z funduszy przyznanych przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji.

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE) już od ponad 25 lat zarządza w Polsce programami, projektami i inicjatywami, które umożliwiają poszerzanie wiedzy podstawowej lub specjalistycznej, zdobywanie nowych umiejętności i kompetencji na ścieżce edukacji formalnej, pozaformalnej i nieformalnych form uczenia się, które pozwalają na rozwijanie zainteresowań i pasji poprzez działania podejmowane w innych krajach oraz w społecznościach lokalnych.

Jednym z realizowanych przez FRSE projektów jest Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER), który jest programem ogólnopolskim dofinansowanym z Europejskiego Funduszu Społecznego. Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji jest jednym z beneficjentów PO WER, w ramach którego realizuje trzy projekty. Zespół Szkół ETE otrzymał dofinansowanie inicjatywy w zakresie mobilności uczniów Szkół do krajów europejskich.

W dniach 1-7 grudnia 2019 r. grupa 10 uczniów Liceum Ogólnokształcącego ETE im. Alberta Schweitzera wraz z opiekunami gościła w Gymnasium Uslar, w Niemczech. W ramach spotkania zrealizowano zajęcia warsztatowe, wycieczki, które pomogły uczestnikom działania stworzyć dokumentację pobytu w niemieckiej szkole.

Głównym celem projektu jest wzmocnienie i rozwój umiejętności oraz kompetencji językowych i międzykulturowych, a także świadomości kulturowej uczniów Zespołu Szkół ETE, dzięki udziałowi w wymianie międzynarodowej. Tematem spotkania młodzieży z Polski i Niemiec były tradycje kultywowane w związku ze Świętami Bożego Narodzenia.

Uczestnicy wymiany spotkali się z uczniami Zespołu Szkół ETE aby zaprezentować efekty swojej pracy: prezentację multimedialną oraz film, w których zarówno niemieccy jak polscy uczniowie opowiadają o tradycjach świątecznych. Przygotowywano również potrawy i świąteczne.

Działania zrealizowane dzięki temu projektowi były dużą inwestycją w ogólny rozwój uczniów i w rozwój ich kompetencji językowych.

power

Więcej zdjęć <<tutaj>>

 

Poprawiony: niedziela, 22 grudnia 2019 20:25  

Social media

facebook3

youtube3

instagram3

Licznik odwiedzin

Dzisiaj165
Miesiąc4059
Wszystkie576001

Currently are 26 guests online

Do końca roku szkolnego pozostało
...