Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Start Start Pierwszy konkurs układania kostki Rubika w naszej szkole!

Pierwszy konkurs układania kostki Rubika w naszej szkole!

24 kwietnia w SP ETE odbył się „Szkolny Konkurs Układania Kostki Rubika 3x3 na Czas”, zorganizowany z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego.

Na wstępie parę słów z historii. Kostka Rubika to zabawka logiczna wynaleziona przez węgierskiego architekta profesora Erno Rubika w 1974 roku. Została skonstruowana i opatentowana w Japonii przez inżyniera Terutoshiego Ishige. Do Polski trafiła w 1980 roku. Aktualny najszybszy czas w pojedynczym ułożeniu kostki 3x3 wynosi 3,13s. 11 czerwca 2023 roku Max Park ustanowił ten rekord pokonując poprzedniego rekordzistę Yusheng Du, aż o 0,34 sekundy. 

W naszej szkole do pierwszej, historycznej edycji konkursu zgłosiło się siedmioro uczniów z klas 4-8 SP ETE. Każdy z uczestników miał trzy próby ułożenia kostki, w których mierzony był czas. Przy czym każda próba rozpoczynała się od innego ułożenia startowego. Konkurs został przeprowadzony przez dwóch ekspertów, uczniów pierwszej klasy LO ETE - Piotra Dwornickiego oraz Adama Blaskę. Zmagania konkursowe odbywały się w obecności widowni złożonej z uczniów klas 4-6 SP. Publika zachowywała się wzorowo - podczas układania kostki przez zawodników dosłownie zamierała, a ożywiała się w trakcie przerw, nagradzała oklaskami wszystkich układających po każdej próbie. Emocji nie brakowało. Zdrowy duch rywalizacji był wyczuwalny wśród uczestników konkursu, ale również wśród widowni, która miała swoich faworytów. 

Mistrzem w kategorii: 

  • klas 3-4 SP został Ignacy Maziarz (4a) z czasem 59,36 sekund,
  • klas 5-6 SP został Paweł Szaniewski (6a) z czasem 47,742 sekund (który uzyskał w ostatniej próbie, pokonując kolegę o 1 sekundę)
  • klas 7-8 została Małgorzata Gajdzik (8a) z czasem 37,875 sekund.

Spośród wymienionej powyżej trójki zawodników wyłoniono również Mistrza Szkoły. Najlepszy rezultat w zmaganiach uzyskała Małgorzata Gajdzik, uzyskując specjalny certyfikat i tytuł Mistrzyni Szkoły w Szkolnym Konkursie Układania Kostki Rubika 3x3 na Czas.

Dziękujemy wszystkim:

- uczestnikom konkursu, którzy podjęli wyzwanie, by zmierzyć się z kostką Rubika, z rywalizacją, ze stresem i presją czasu;

- ekspertom za profesjonalne przeprowadzenie turnieju;

- widowni za doskonałe dopingowanie i towarzyszenie zawodnikom;

- Radzie Rodziców za ufundowanie nagród;  

- Samorządowi Uczniowskiemu za zaplanowanie i przygotowanie całego konkursu..

Za rok będzie kolejna szansa na ustanowienie nowego rekordu szkoły. Zapraszamy!

 

IMG-20240425-WA0009

IMG-20240425-WA0004-COLLAGE 1

<więcej zdjęć tutaj>>

 

 

Poprawiony: piątek, 26 kwietnia 2024 08:47  

Social media

facebook3

youtube3

instagram3

Licznik odwiedzin

Dzisiaj85
Miesiąc1700
Wszystkie585001

Currently are 11 guests online

Do końca roku szkolnego pozostało
...