Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

librus3                    REKRUTACJA               pobrane

 Cenna niepodległość

W czwartek 10 listopada 2022r. uczciliśmy w naszej szkole Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości.

Uczniowie z klas 0-3 uczestniczyli w lekcji, w czasie której poznali bliżej postać Marszałka Józefa Piłsudskiego - jednego z ojców niepodległości. Następnie dzieci przygotowały przepiękne prace plastyczne pt. „Polska - moja ojczyzna”. Uczniowie klas starszych uczestniczyli w lekcji poświęconej głównie historii Legionów Polskich (tworzonych przez Marszałka w czasie I wojny światowej), a ich zadaniem było odśpiewanie jednej z Pieśni Legionowych.

W tym dniu wszyscy uczniowie ubrani byli w barwy biało-czerwone lub stroje galowe. Było bardzo uroczyście i pięknie! To był dobry czas świętowania. Mogliśmy na nowo odkryć, jak wielką wartością jest wolność naszej Ojczyzny!

WhatsApp Image 2022-11-24 at 10.38.22

więcej zdjęć znajdziesz tutaj>>>

 

Bajeczny dzień

W poniedziałek 7 listopada szkolnymi korytarzami SP ETE przechadzali się w wyjątkowi goście! Było gwarno, kolorowo, wesoło i zaskakująco.

Tego dnia w naszej zeróweczce mogliśmy spotkać niejednego Kubusia Puchatka, Prosiaczka czy Tygryska. Salę klasy pierwszej wypełniły psy i koty pod przewodnictwem samego Pioruna. W klasie 2a królował kolor "minionkowy”. Obok uroczych żółtych bohaterów pojawiły się również inne ważne postacie z tej bajki, jak Gru i jego trzy przybrane córki. Natomiast Judy Hopps, główna bohaterka bajki „Zwierzogród”, zagościła w wielu odsłonach w klasach 3a i 5a. Wśród trzecio i piątoklasistów można było spotkać również wielu innych bohaterów tej opowieści. Sala klasy 4a zamieniła się w ocean pełen stworzeń morskich z Nemo na czele. Była też świecąca ryba, meduza czy płetwonurek w pełnym ubiorze! Wśród szóstoklasistów pojawił się sam Kuzco - nie mogło przecież na naszym święcie zabraknąć króla! Tradycją naszych wyjątkowych dni są przystrojone tematycznie drzwi, dlatego i tym razem klasy przyozdobiły je zgodnie z wylosowaną bajką. Młodsze dzieci tego dnia na wspólnym spotkaniu prezentowały swoje stroje, a także wzięły udział w zabawie związanej z odgadywaniem bajkowych piosenek. Uczniowie z klas 4-6 przedstawiali za pomocą scenki główne przesłanie bajki związane z pozytywną przemianą jej bohaterów. Wśród starszych klas komisja wyłoniła zwycięzcę konkursu, który otrzymał nagrodę w formie biletu na całodzienne wyjście z wychowawcą. Rywalizacja była bardzo wyrównana, ale ostatecznie zmagania te wygrała klasa 4a.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom za współtworzenie tego wyjątkowego wydarzenia, które będziemy jeszcze długo wspominać.

PHOTO-2022-11-08-14-28-35

więcej zdjęć znajdziesz tutaj>>>

 

Przedsiębiorczy projekt klasy 6a

Szkoły ETE wspierają przedsiębiorczość uczniów. Dlatego powstał wewnątrzklasowy uczniowski projekt zorganizowania wycieczki "po kosztach".

Pierwszym krokiem było stworzenie przez klasę 6a "Kawiarenki ze słodkościami". Ciasteczka, ciasta, przekąski  i inne słodki kąski, upieczone przez rodziców i uczniów, oraz ponadczasowa lemoniada, przygotowana od serca przez naszych chłopców, wyprzedały się w cztery przerwy. Zarobione pieniążki pozwoliły klasie  całkowicie pokryć koszty wypadu do Katowic. Planem, kosztorysem oraz  przygotowaniem informacji o najważniejszych obiektach w mieście również zajęli się uczniowie. 

Udało się zrobić piękne zdjęcia, zobaczyć niejeden pomnik, Spodek, Superjednostkę, pospacerować po zielonym dachu Centrum Kongresowego, zwiedzić Muzeum Śląskie oraz zapierający dech w piersiach NOSPR. A satysfakcja uczniów wynikająca z planowania i realizacji tego projektu była niepowtarzalna!

IMG-20221108-WA0003-COLLAGE

 

Modelowa lekcja

Nauka skomplikowanych biologicznych zagadnień nie musi być trudna. Wystarczy podejść kreatywnie do tematu, a z pewnością wszystko stanie się jasne i zrozumiałe!

Uczniowie klasy 5 na lekcjach biologii poznali budowę komórki zwierzęcej, roślinnej, grzybowej i bakteryjnej. Aby utrwalić zdobytą wiedzę, piątoklasiści przez kilka dni realizowali projekt polegający na wykonaniu modelu przestrzennego wybranych komórek. Wiedza zdobyta poprzez tworzenie projektu z pewnością zostanie w pamięci uczniów na długi czas, a piękne komórkowe modele można zobaczyć na wystawce szkolnej .Uczniowie wykazali się pomysłowością i inwencją twórczą.

biologia

 


Strona 1 z 5

Budząca się Szkoła

logo budzącej się szkoły

Ku pokrzepieniu serc

ku pokrzepieniu serc

Zasady naboru do SP ETE

plakat nabór 2022

Nadchodzące wydarzenia

Plan lekcji na rok szkolny 2022/2023 

08-09.11.22 - finał akcji "Prezent pod choinkę" - pakowanie paczek w klasach

15.11.22, godz. 17.00 - 19.00 - pierwszy Dzień Otwarty SP ETE

29.11.22 - zajęcia z matematyki mentalnej dla uczniów kl. 2-3 SP

6.12.22 - mikołajkowe wyjście uczniów klas 0-6 SP do House of Air

13-15.12.22 - konsultacje z nauczycielami w Szkołach ETE

16.12.22 - Teatr Dobrego Serca - przedstawienie świąteczne dla uczniów klas 0-6 SP

22.12.22 - klasowe wigilijki

23.12.22 - 01.01.23 - zimowa przerwa świąteczna

05.01.23 - szkolny test w ramach projektu Wielkiej Ligi Czytelników

9-13.01.23 - Dni Babci i Dziadka w klasach 0- 3 SP

10.01.23, godz. 17.00-19.00 - Spotkanie Uwielbieniowe w Szkołach ETE

16-29.01.23 - ferie zimowe

16-20.01.23 - półkolonie zimowe w SP ETE

 

 

 

 

  


 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj80
Yesterday102
Week80
Miesiąc566
Wszystkie497874

Currently are 11 guests online

Do końca roku szkolnego pozostało
...

Nasze projekty

logo budzącej się szkoły

ku pokrzepieniu serc

logo gazetka

WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW LOGO

 AKCJE

REK-PÓŁKLONI

 tataWete

logo-konkursowe

ikona-mini-karuzeli 

logo turniej pilki noznej 1

turniej zbijakaj

 

 tutoring

DZIM