Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Start Projekty Koło historyczno-geograficzne
Koło historyczno-geograficzne

Noc filmowa kółka g-h

Email Drukuj PDF

Listopadowe wieczory i noce, to doskonały czas by rozpędzić mrok, pokonać chandrę i spędzić czas w gronie przyjaciół.

Dlatego kółko geograficzno - historyczne postanowiło spędzić noc w szkole, by wspólnie pooglądać filmy, pobyć w swoim gronie, zjeść pyszną pizze i wspólne śniadanie. I ...pełni sił pójść na lekcje.

W zamyśle opiekunek kółka ta noc miała byćnocą poświąeconą na poważne dyskusje o ważnych filmach i ...tak się zaczeło. Od obejrzenia domkumentalnego filmu o Polskiej wyprawie na K-2, od rozmowy o Krzysztofie Wielickim i testu z geografi!!! Który wygrał tym razem nie Michał Plonka, tylko Mateusz Płonka:)))). Zanim posileni pizzą przeszliśmy do tematów historycznych i obejrzeliśmy Gladiatora, nasi drodzy kółkowicze postanowili spontanicznie przećwiczyć "piramidy z ciał" wykonywane na wf-ie. W końcu zajęcia fizyczne, to nieoderwalna część naszych wyjazdów. :) Emocje wzbudzone przez Rusella Crowea postanowiliśmy rozładować bawiąc się w chowanego po całej szkole!

Wkońcu uspione śpiewami przy gitarze opiekunki zasneły(albo nietkórym tak się tylko wydawało) a młodzież rozmawiałą, rozmawiała, rozmawiała. I o to chodziło!!!!

 

Koło h-g

Email Drukuj PDF

PA100415

 

Wycieczka do Lelowa

Email Drukuj PDF

kgh

Snapchat-259695743414117283-1

 

Snapchat-1230096365436451340-1

 

 

Snapchat-5650204159096418484

Screenshot 2016-06-16-20-03-36

Poprawiony: środa, 12 października 2016 19:30
 

O nas

Email Drukuj PDF

„Przeciętny człowiek nie jest specjalnie ciekaw świata. Ot, żyje, musi jakoś się z tym faktem uporać, im będzie go to kosztowało mniej wysiłku - tym lepiej. A przecież poznawanie świata zakłada wysiłek, i to wielki, pochłaniający człowieka. Większość ludzi raczej rozwija w sobie zdolności przeciwne, zdolność, aby patrząc - nie widzieć, aby słuchając - nie słyszeć.”

Ryszard Kapuściński „Podróże z Herodotem”

 

Koło historyczno - geograficzne powstało w 2014 roku, kiedy to z inicjatywy dwóch Pań pracownia historyczna „spadła piętro niżej”, tworząc odtąd z geografią harmonijną całość. Obie Panie dzieli i łączy tak wiele, że każdy, kto uczestniczy w życiu koł,a znajdzie w nim  „swój kawałek podłogi”.

 

Koło z pewnością nie jest dla wszystkich...

Koło na pewno jest dla tych, którym się chce...

Spotkania koła odbywają się rzadko (bo nie lubimy tracić czasu), ale zawsze bardzo intensywnie (bo lubimy wykorzystywać czas). Najważniejszym wydarzeniem w życiu koła jest coroczny 2-3 dniowy przedmiotowy wyjazd terenowy połączony z elementami sportowymi. Z nami „nie ma miękkiej gry”...chodzimy po 25km dziennie, pływamy, wspinamy się, a w przyszłości też polecimy (niektórzy mówią, że oby na Księżyc, ale my wiemy, że to ze zwykłej zazdrości).

 

Jeśli masz siłę i pasję, zapytaj o nas,

jeśli nie -  to zapytaj innych o coś zupełnie innego...

Poprawiony: czwartek, 22 września 2016 11:24
 


Licznik odwiedzin

Dzisiaj44
Wszystkie220935

Currently are 19 guests online

Do końca roku szkolnego pozostało
...

Projekty

ang

kolkohistgeo

fraktale

interblok

tutoring

wymianauslar1

bannerbezmaski

holandia

bannerkaruzela

karuzelazjezykami 

ekg

 

Logo schools500reformation