Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Start Projekty Tutoring
Tutoring

Tutoring w roku szkolnym 2016/2017

Email Drukuj PDF

Nowe zasady tutoringu w roku szkolnym 2016/2017

Poprawiony: wtorek, 13 września 2016 20:47
 

Tutoring w poprzednich latach. Zasady. Stypendyści

Email Drukuj PDF

TUTORING w ogóle

Tutoring jako metoda edukacji zindywidualizowanej jest w szkołach ETE adresowany do uczniów najzdolniejszych. Pod skrzydła tutorskie trafiają nasi stypendyści- naukowcy i artyści oraz Ci uczniowie, którzy wykazują niezwykłe umiejętności w wybranej dziedzinie nauki.

Każdemu uczestnikowi programu przydzielony zostaje Tutor, czyli opiekun, który od tej pory staje się mentorem i przewodnikiem po arkanach nauki i sztuki. Uczeń i Mistrz spotykają się wspólnie na tzw. Tutorialach, podczas których wspólnie opracowują projekt rakiety, wynajdują szczepionki, poprawiają dzieła Picassa lub zwyczajnie siedząc w ogrodzie, opisują świat od nowa.

Rok szkolny 2011/2012 upłynął pod znakiem tutoringu rozwojowego, który miał na celu pomoc uczniom w odkrywaniu i rozwijaniu ich zdolności i pasji. Od roku szkolnego 2012/2013 tutoring w większym stopniu koncentruje się na obszarach naukowych i artystycznych skupionych na rozwijaniu talentów z zakresu nauk i sztuk wszelakich.

 TUTORING w szczególe 

 pdf_iconProgram tutoringu 2014/2015 (pdf) doc_icon Program tutoringu 2014/2015 (doc)

 

 

NASI STYPENDYŚCI

 

 

Sara Grzybek

sara

 Nazywam się Sara Grzybek i jestem uczennicą II klasy LO ETE. Interesuję się muzyką, gram na pianinie, gitarze oraz śpiewam.

W najbliższym czasie planuję nauczyć się gry na skrzypcach, co jest moim marzeniem. Bardzo kocham zwierzęta, sama mam w domu dwóch czworonożnych przyjaciół Owczarka niemieckiego który zwie się Hugo i małą kochaną suczkę shi tzu o imieniu Niki. W wolnym czasie (którego w roku szkolnym  jest nie za wiele) lubię spotykać się ze swoimi przyjaciółmi z którymi chodzę na zakupy lub na basen. Lubię słuchać muzyki różnych gatunków, ale najwięcej słucham Pop’u. Jest to dla mnie chwila relaksu. Lubię też wyjeżdżać na konferencje chrześcijańskie. Na razie moim celem i marzeniem są studia na Uniwersytecie Jagiellońskim na kierunku lekarsko–stomatologicznym.

Jestem laureatką stypendium artystycznego szkół ETE.

   

 

 

 


 Zuzanna Jakób

ZuzaJ

 

Nazywam się Zuzanna i jestem uczennicą klasy II gimnazjum.

Odkąd pamiętem fascynowały mnie różne języki, a najbardziej polubiłam angielski, z którego otrzymałam stypendium.

Oprócz tego jestem humanistką. Lubię czytać książki i pisać własne opowiadania. Moim marzeniem jest zostać adwokatem. Uważam, że historie pisane przez życie są bardzo interesujące i niejednokrotnie piękne, a przy okazji można pomóc komuś rozwiązać jakiś problem, do czego przygotowuję się właśnie w tej szkole.

 

 

 

 

 


Natalia Kowalska

KowalskaOd tego roku jestem uczennicą Liceum. Moimi ulubionymi przedmiotami w szkole są matematyka oraz języki angielski i niemiecki.

W przyszłości chciałabym studiować architekturę wnętrz. Moją pasją jest rysownie obrazków różnymi technikami. W zimie chętnie jeżdżę na nartach, a wiosną, latem i jesienią  wolny czas spędzam w górach na zdobywaniu kolejnych szczytów. Mam wiele marzeń związanych zarówno z przyszłością, jak i teraźniejszością. Mam nadzieję, że uda mi się zrealizować chociaż niektóre z nich jak np. podróż do Londynu.

Jestem laureatką stypendium artystycznego szkół ETE.

  


Agnieszka Lenius

lenius

 

 

Uczęszczam do Liceum Ogólnokształcącego ETE, ale ze szkołą jestem związana znacznie dłużej. Jestem absolwentką tutejszego gimnazjum. Moim ulubionym przedmiotem jest biologia i język angielski. W wolnych chwilach uwielbiam gotować, czytać norweskie kryminały i słuchać muzyki.

 

Jestem laureatką stypendium naukowegoszkół ETE.

 

 

 

 

 

 

 


 Mateusz Płonka

Mateusz_Plonka

Jestem uczniem Gimnazjum ETE.

Mój ulubiony przedmiot to informatyka. Poza nią jestem dobry w naukach ścisłych.

W wolnym czasie słucham muzyki, czytam książki o tematyce fantasy albo gram w gry komputerowe. Moim ulubionym zespołem jest Sabaton, a grą – Supreme Commander.

Bardzo lubię jeździć na nartach i łyżwach.

W przyszłości chciałbym studiować fizykę kwantową.

 Jestem laureatem stypendium naukowego szkół ETE.

 


 Michał Płonka

michal

  Uczę się  w Gimnazjum ETE

W szkole najbardziej lubię chemię i język angielski.

W wolnych chwilach lubię czytać książki, grać na komputerze.

W zimie jeżdżę na nartach i łyżwach, a w lecie na rowerze, trenuję też aikdo.

W przyszłości chciałbym skończyć studia ekonomiczne.

Jestem laureatem stypendium językowego szkół ETE.

 

  


 Julia Raszka

Jraszka

 

Jestem uczennicą G ETE. Lubię uczyć się języków. Uwielbiam śpiewać i słuchać muzyki.

Chodzę do szkoły muzycznej i uczę się tam grać na pianinie i klarnecie. Gram w koszykówkę, a także jeżdżę na deskorolce. W wolnym czasie lubię przebywać z przyjaciółmi, albo czytać książki i rysować, najczęściej postacie z bajek.

Mam młodszą siostrę Anię i pieska - Fidiego. Mam dużo pomysłów na swoją przyszłość (np. polecieć do Ameryki, zostać piosenkarką) i mam nadzieję, że się one spełnią.

Jestem laureatką stypendium naukowego.

 

 

 

 

 


 


 

Poprawiony: wtorek, 13 września 2016 21:24
 


Licznik odwiedzin

Dzisiaj18
Wszystkie191812

Currently are 23 guests online

Do końca roku szkolnego pozostało
...

Projekty

ang

kolkohistgeo

fraktale

interblok

tutoring

wymianauslar1

bannerbezmaski

holandia

bannerkaruzela

karuzelazjezykami 

ekg

 

Logo schools500reformation