Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Start Projekty bez MASKI
bez MASKI

VII edycja Spotkań Teatralnych "bez MASKI" - wyniki

Email Drukuj PDF

VII edycja Spotkań Teatralnych "bez MASKI"

W dniach 27-28 marca 2017 w Domu Kultury w Szczygłowicach odbyły się VII Spotkania Teatralne „bez MASKI".

Jury w składzie:

  • Grażyna Świątoniowska- pedagog, instruktor teatralny, nauczyciel, wieloletni praktyk w prowadzeniu dziecięcych grup teatralnych, organizator Integracyjnego festiwalu twórczości artystycznej "Kurtyna w górę" w Zabrzu
  • Pan Aleksander Smoliński- instruktor teatralny w Młodzieżowym Domu Kultury w Gliwicach, jest reżyserem, scenografem od ponad 25. lat grupy Teatr Magazyn istniejącej przy MDK w Gliwicach.
  • Pan Jacek Kowalski-Krawczyk - Specjalista ds. Animacji i Współpracy Kulturalnej - Instruktor w Regionalnym Instytucie Kultury w Katowicach

podjęło następujące decyzje:

GRAND PRIX VII Spotkań Teatralnych „bez MASKI”
dla Zespołu Czary Mary(si)ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. M. Konopnickiej w Będzinie pod opieką Pani Agaty Dworniczak i Joanny Sączewskiej za spektakl pt. „Koziołek Matołek”

  • wyróżnienie w I kategorii – dla TEATRU AKUKU ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach za spektakl „Dobry uczynek skrzatów”,
  • wyróżnienie w III kategorii – dla TEATRU 10 KURTYNA z Gimnazjum nr 10 w ZS nr 10 w Zabrzu za spektakl „A niech to gęś kopnie”,
  • wyróżnienie w V kategorii – dla TEATRU DOiDO z Młodzieżowego Domu Kultury w Gliwicach za spektakl „Przygody Krzysia w kosmosie”,
  • wyróżnienie w V kategorii – dla TEATRU ALTERNATYWA z Środowiskowego Domu Samopomocy - Ośrodek Matki Boskiej Uzdrowienie Chorych za spektakl „Ballada o śpiącym królewiczu”,
  • wyróżnienie w V kategorii – dla TEATRU FIKA z Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach za spektakl „A niech to gęś kopnie”.

Wyróżnienia indywidualne:

  • NIKOLA SZAŁAJ– za rolę Czarownicy w spektaklu „Koziołek Matołek” Teatru Czary-Mary(si) z Szkoły Podstawowej nr 6 im. M. Konopnickiej w Będzinie,
  • ANNA GARBIEŃ -  za rolę Gołębia Zbigniewa w spektaklu „Dziób w dziób” Teatru Scenka z Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej im. W. Kopalińskiego w Bielsku-Białej,
  • AMELIA DUBEŁEK – za rolę Calineczki w przedstawieniu „Calineczka” Teatrzyku z klasą z ZSP-4 w Gliwicach,
  • ZUZANNA SĘP -  za rolę Koguta w przedstawianiu „A niech to gęś kopnie” Teatru AKUKU z Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach,
  • ZUZANNA GAJDZIK – za rolę Gęsi w przedstawieniu „A niech to gęś kopnie” Teatru 10 kurtyna z Gimnazjum nr 10 w ZS nr 10 w Zabrzu,
  • AGNIESZKA PĄCZKOWSKA – za wspaniałe wykonanie piosenki „O czym marzy dziewczyna” w przedstawieniu „Lata 20-te, lata 30-te” Teatru Tęcza z Warsztatów Terapii Zajęciowej TĘCZA.

Jury VII Spotkań Teatralnych "bez Maski" przyznało również wyróżnienia za pracę dla instruktorów teatralnych:

  • Pani Bogumiła Szmidt - Kruk
  • Pani Agata Dworniczak
  • Pani Nina Wolska
  • Pan Wojciech Kotylak

Nagroda przyznana przez jednego ze współorganizatorów festiwalu ze Stowarzyszenia NOE - Nowe Obszary Edukacji dla zespołu Tęcza z WTZ w Gliwicach.

W pozostałych kategoriach jury nie przyznało wyróżnień. Rozdanie nagród nastąpi w piątek o godzinie 16.30 podczas uroczystej gali w Domu Kultury w Knurowie (Szczygłowice, ul. Górnicza 1), na którą serdecznie zapraszamy wszystkich zwycięzców oraz ich rodziny i przyjaciół, którzy z pewnością będą chcieli wspólnie świętować tak wspaniałe osiągnięcia. 

17522810 1392287120824502 817048049094235422 n

Więcej zdjęć tutaj>>>>

Poprawiony: wtorek, 04 kwietnia 2017 21:45
 

VII edycja Spotkań Teatralnych "bez MASKI"

Email Drukuj PDF

bm

Centrum Kultury w Knurowie

 

Gimnazjum ETE  

im. A. Schweitzera w Gliwicach

 

  

Zespół Szkół

im.  I. J. Paderewskiego

w Knurowie

Stowarzyszenie

Nowe Obszary Edukacji NOE

 

Spotkania Teatralne „bez MASKI”

Co roku, aby uświetnić Międzynarodowy Dzień Teatru, odbywa się festiwal Spotkania Teatralne „bez MASKI”, którego organizatorami są: Gimnazjum ETE im. A. Schweitzera w Gliwicach, Centrum Kultury w Knurowie, Zespół Szkół im. I. J. Paderewskiego w Knurowie oraz Stowarzyszenie Nowe Obszary Edukacji NOE. Partnerem od kilku lat jest także Regionalny Instytut Kultury w Katowicach.

Celem imprezy jest prezentacja twórczości teatralnej i parateatralnej dzieci i młodzieży, kultywowanie działań artystycznych oraz profilaktyka skierowana na twórcze spędzanie czasu wolnego, a także szeroko pojęta integracja.

Spotkania Teatralne są swoistą formą prezentacji działań artystycznych, jakie podejmują nauczyciele, pedagodzy, terapeuci w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Jury w składzie:

Grażyna Świątoniowska- pedagog, instruktor teatralny, nauczyciel, wieloletni praktyk w prowadzeniu dziecięcych grup teatralnych, organizator Integracyjnego festiwalu twórczości artystycznej "Kurtyna w górę" w Zabrzu

Pan Aleksander Smoliński- instruktor teatralny w Młodzieżowym Domu Kultury w Gliwicach, jest reżyserem, scenografem od ponad 25. lat grupy Teatr Magazyn istniejącej przy MDK w Gliwicach.

Pan Jacek Kowalski-Krawczyk - pedagog, twórca muzyki do spektakli, instruktor w Regionalnym Instytucie Kultury w Katowicach

podjęło następujące decyzje:

GRAND PRIX VII Spotkań Teatralnych „bez MASKI”

dla Zespołu Czary Mary(si)ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. M. Konopnickiej w Będzinie pod opieką Pani Agaty Dworniczak i Joanny Sączewskiej za spektakl pt. „Koziołek Matołek”

  • wyróżnienie w I kategorii dla TEATRU AKUKU ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach za spektakl „Dobry uczynek skrzatów”,
  • wyróżnienie w III kategorii dla TEATRU 10 KURTYNA z Gimnazjum nr 10 w ZS nr 10 w Zabrzu za spektakl „A niech to gęś kopnie”,
  • wyróżnienie w V kategorii dla TEATRU DOiDO z Młodzieżowego Domu Kultury w Gliwicach za spektakl „Przygody Krzysia w kosmosie”,
  • wyróżnienie w V kategorii dla TEATRU ALTERNATYWA z Środowiskowego Domu Samopomocy - Ośrodek Matki Boskiej Uzdrowienie Chorych za spektakl „Ballada o śpiącym królewiczu”,
  • wyróżnienie w V kategorii dla TEATRU FIKA z Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach za spektakl „A niech to gęś kopnie”.

Wyróżnienia indywidualne:

  • NIKOLA SZAŁAJ– za rolę Czarownicy-Miotły w spektaklu „Koziołek Matołek” Teatru Czary-Mary(si) z Szkoły Podstawowej nr 6 im. M. Konopnickiej w Będzinie,
  • ANNA GARBIEŃ - za rolę Gołębia Zbigniewa w spektaklu „Dziób w dziób” Teatru Scenka z Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej im. W. Kopalińskiego w Bielsku-Białej,
  • AMELIA DUBEŁEK – za rolę Calineczki w przedstawieniu „Calineczka” Teatrzyku z klasą z ZSP-4 w Gliwicach,
  • ZUZANNA SĘP - za rolę Koguta w przedstawianiu „A niech to gęś kopnie” Teatru AKUKU z Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach,
  • ZUZANNA GAJDZIK – za rolę Gęsi w przedstawieniu „A niech to gęś kopnie” Teatru 10 kurtyna z Gimnazjum nr 10 w ZS nr 10 w Zabrzu,
  • AGNIESZKA PĄCZKOWSKA – za wspaniałe wykonanie piosenki „O czym marzy dziewczyna” w przedstawieniu „Lata 20-te, lata 30-te” Teatru Tęcza z Warsztatów Terapii Zajęciowej TĘCZA.

         Podsumowaniem festiwalu jest uroczysta gala, podczas której prezentują się nagrodzone zespoły. Gala ma charakter otwarty, poza zaproszonymi gośćmi występy laureatów mogą obejrzeć wszyscy miłośnicy teatru. Zapraszamy w piątek 31.03.2017 roku o godzinie 16.30 do Domu Kultury w Szczygłowicach.

 

 

Poprawiony: środa, 29 marca 2017 19:56
 

Harmonogram występów

Email Drukuj PDF

27.03.2017- I dzień VII Spotkań Teatralnych  „bez MASKI”

L.p

Godzina

Nazwa zespołu/placówki

Autor i tytuł przedstawienia

Opiekun

Czas

Zapotrzebowanie

 

9.00 – otwarcie festiwalu

1

9.15- 9.45

I Społeczna Szkoła Podstawowa w Gliwicach

Zespół teatralny klas III

”Zabawa w Śpiącą Królewnę” Zofia Wójcik

Beata Bomastik

Izabela Czapla

G: 15

S: 20

P: 30

mikrofon bezprzewodowy

2

9.55- 10.15

I Społeczna Szkoła Podstawowa w Gliwicach – klasy IV-VI

„Kabaret Horrorek przedstawia humorek o tematyce zdrowotnej”, opracowała Dorota Konieczna

Katarzyna Cieślak - Środa

G: 15

S: 10

P: 20

rzutnik, podłączenie do laptopa

3

10.30- 10.50

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Gliwicach

Teatrzyk z klasą

„Calineczka”

Anna Syrica 

Jolanta Gajewska 

G: 30

S: 15

P: 20

projektor multimedialny

4

11.05- 11.35

Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa im. W. Kopalińskiego w Bielsku-Białej

Zespół Scenka

Malina Prześluga, „Dziób w dziób”

Kamil Leśniewski

G: 15

S: 15

P:30

Możliwość rozwieszenia dekoracji (trzy płótna o łącznym wymiarze 2x5 m) – czarne parawany

5

11.45 -12.15

Młodzieżowy Dom Kultury w Gliwicach

Teatr DOiDO

„Przygody Krzysia w kosmosie”

Wojciech Kotylak

G: 30

S: 10

P: 30

odsłuchy na scenie, źródło prądu na proscenium

6

12.30- 12.50

Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 4 w Zabrzu “Centrum Edukacji Twórczej”

ZespółPracownia”

“Cielęcy żywot” reż. Nina Wolska wg fragmentu książki “ Bezgrzeszne lata” K. Makuszyńskiego i opowiadania “Zabawa w Kowbojów” R. Gościnnego

Nina Wolska

G: 15

S: 15

P: 20

możliwość podłączenia dymownicy

7

13.00- 13.25

Szkoła Podstawowa nr 6 im. M. Konopnickiej w Będzinie

Zespół Czary-Mary(si)

„Koziołek Matołek” na podstawie J. Dormana

Agata Dworniczak

Joanna Sączewska

G: 10

S: 10

P: 25

 

8

13.30-13.45

 Środowiskowy Dom Samopomocy, Ośrodek M.B. Uzdrowienie Chorych

TEATR ALTERNATYWA

Dariusz Jezierski na motywach „Rodziny Addamsów” -  „Między nami Addamsami” reżyseria: Anna Maksym

Anna Maksym

G: 10

S: 0

P: 15

 

 

28.03.2017- II dzień VII Spotkań Teatralnych  „bez MASKI”

L.p

Godzina

Nazwa zespołu/placówki

Autor i tytuł przedstawienia

Opiekun

Czas

Zapotrzebowanie

 

9.00- 9.25

VII Liceum Ogólnokształcące w Gliwicach

Koło Teatralne  RING

na podstawie Wiliama Szekspira, Dagmara Malinowska, „Poskromienie złośnicy”

Dagmara Malinowska

G:15

S: 10

P: 25

 
 

9.30-10.00

Gimnazjum nr 10 w ZS nr 10

W Zabrzu

10kurtyna

Marta Guśniowska „A niech to gęś kopnie”

Beata Wyrzykowska- Piesik

G: 15

S: 5

P: 30

 
 

10.05-10.20

POPP w Czerwionce- Leszczynch przy Gimnazjum w Lyskach

Zespół  Świetlik

„Sztuka latania”- scenariusz napisali członkowie zespołu na podstawie opowiadania „Mewa”

Renata Markiewicz 

G: 10

S: 5

P: 15

 
 

10.25- 10.45

Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Zabrzu

Zespół teatralny „Po Kropce”

„Zobacz, wysłuchaj, zrozum” -scenariusz  i teksty – zespół teatralny

Katarzyna Boroń

Beata Wyrzykowska-Piesik

G: 10

S: 5

P: 20

11 krzeseł (najlepiej nie składanych)

 

10.50- 11.05

Warsztaty Terapii Zajęciowej  TĘCZA

TEATR TĘCZA

„Lata 20 – te, lata 30- te” Wojciech Kotylak

Wojciech Kotylak

G: 30

S: 5

P: 15

Odsłuch na scenie, 2 mikrofony – jeden na statywie, 8 krzeseł

 

11.20- 11.50

Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 4 w Zabrzu “Centrum Edukacji Twórczej”

TEATR RAMPA

“Coś takiego” reż. Nina Wolska wg sztuki A i A. Wojtyszko “Historia pewnego przedmiotu”

Nina Wolska

G: 15

S: 15

P: 30

światło ogólne z możliwością regulacji (blackouty w trakcie przedstawienia)

 

11.55- 12.25

Centrum Kształcenia Ustawicznego im. W. Korfantego w Bytomiu; Bytomski Uniwersytet Trzeciego Wieku

TEATR TREMA

"Casting "  - tekst autorski grupy

Beata Ziaja,

 Joanna Kania

G: 40

S: 5

P: 30

mikrofon na  statywie, 2 stoliki, 6 krzeseł

 

12.40- 13.10

Gimnazjum nr 4 im. Kard. S. Wyszyńskiego w Tychach

BEZ SCENY

Peter Barsocchini,

„High School Musical”

Krystyna Rasińska

G:  15

S: 15

P: 30

rzutnik multimedialny, 14 krzeseł ( nie składanych)

 

13.15-13.45

SZKOŁA PODSTAWOWA nr 1 im. LUDWIKA HOLESZA w ŚWIERKLANACH

TEATR AKUKU

Elżbieta Gorzka - Kmieć…”Dobry uczynek skrzatów”

Bogumiła Szmidt-Kruk

G: 30

S: 5

P: 30

 
 

13.50– 14.20

POWIATOWE OGNISKO PRACY POZASZKOLNEJ PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ nr 1 im. LUDWIKA HOLESZA w ŚWIERKLANACH

TEATR FIKA

Marta Guśniowska „A niech to gęś kopnie

Bogumiła Szmidt-Kruk

G: 40

S: 5

P: 30

 

Legenda:

G – czas przygotowania w garderobie

S – czas przygotowania na scenie

P – czas trwania przedstawienia

Poprawiony: sobota, 18 marca 2017 16:34
 

VII Spotkania Teatralne "bez MASKI"

Email Drukuj PDF

spotlight

 

„Teatr to aktywna refleksja

 nad samym sobą."
Novalis

27-28.03.2017 r. odbędzie się VII edycja Spotkań Teatralnych „bez MASKI”.

 

Organizatorami są: Gimnazjum ETE  im. A. Schweitzera w Gliwicach, Zespół Szkół im. I. J. Paderewskiego w Knurowie, Centrum Kultury w Knurowie,  Stowarzyszenie NOE -Nowe Obszary Edukacji.

Serdecznie zapraszamy amatorskie zespoły teatralne zorganizowane w szkołach, domach kultury, ogniskach pracy pozaszkolnej, świetlicach, Warsztatach Terapii Zajęciowej do wzięcia udziału w naszym festiwalu. Jury przyzna nagrodę GRAND PRIX dla najlepszego zespołu, a także wyróżnienia w poszczególnych kategoriach. Nagrodzone spektakle zostaną zaprezentowane szerokiej publiczności na uroczystej gali 31 marca w piątek o 16.30 w sali widowiskowej Domu Kultury w Szczygłowicach.

<<tutaj znajdziesz wskazowki dojazdu>>

 

Termin nadsyłania kart zgłoszeń to 6 marca 2017 (poniedziałek). Kartę zgłoszenia uczestnictwa w Festiwalu należy przesłać e-mailem na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Koordynatorzy:

  • mgr Joanna Święcik- Patera (Gimnazjum ETE) tel. 509 523 419
  • mgr Katarzyna Kamińska (ZSiIJP w Knurowie) tel. 660 188 111

 

PLIKI DO POBRANIA (.doc)

doc iconRegulamin               doc icon  Karta zgłoszenia


 REGULAMIN

VII Spotkania Teatralne „bez MASKI”

Organizatorzy

Centrum Kultury w Knurowie, Zespół Szkół im. I. J. Paderewskiego w Knurowie, Gimnazjum ETE  im. A. Schweitzera w Gliwicach, Stowarzyszenie NOE -Nowe Obszary Edukacji

Osoby odpowiedzialne za zorganizowanie i przygotowanie Festiwalu:

  • mgr Joanna Święcik- Patera tel. 509 523 419
  • mgr Katarzyna Kamińska tel. 660 188 111

II. Cel imprezy

Celem imprezy jest prezentacja twórczości teatralnej i parateatralnej dzieci i młodzieży, kultywowanie działań artystycznych oraz profilaktyka skierowana na twórcze spędzanie czasu wolnego, a także szeroko pojęta integracja.

Knurowskie Spotkania Teatralne są swoistą formą prezentacji działań artystycznych, jakie podejmują nauczyciele, pedagodzy, terapeuci w pracy z dziećmi i młodzieżą. Jury, które będzie czuwać nad przebiegiem festiwalu przyzna wyróżnienia w sześciu kategoriach:

I kategoria  – szkoła podstawowa I-III

II kategoria - szkoła podstawowa  IV- VI

III kategoria – gimnazjum

IV kategoria - szkoły ponadgimnazjalne

V kategoria – Ogniska Pracy Pozaszkolnej, Domy Kultury, Teatry Amatorskie, WTZ

GRAND PRIX Spotkań Teatralnych „bez MASKI” - dla najlepszego zespołu.

Jury ma prawo przyznać  indywidualne wyróżnienia (reżyseria, scenografia, aktor, instruktor teatralny).

 IV. Zasady uczestnictwa

-   w Festiwalu uczestniczą amatorskie zespoły teatralne zorganizowane w szkołach, domach kultury, ogniskach pracy pozaszkolnej, świetlicach, Warsztatach Terapii Zajęciowej itp.,

-        grupy teatralne przygotowują prezentacje według uznania (pantomima, inscenizacja muzyczna, itp.), czas prezentacji max. 30 minut

-        placówka zgłasza do udziału zespół poprzez dostarczenie drogą elektroniczną karty zgłoszeniowej w terminie podanym przez organizatorów,

-        o udziale w Festiwalu decyduje kolejność zgłoszeń

-        zespoły zgłaszane do festiwalu  w przypadku otrzymania wyróżnienia lub Grand Prix, są gotowe wystąpić na uroczystej gali festiwalu

-        Organizator zastrzega sobie prawo wyboru zespołów występujących podczas uroczystej gali

-        Warunkiem przystąpienia do Przeglądu jest przesłanie opłaty akredytacyjnej w wysokości 20 zł (grupa - do 10 osób), 30 zł (grupa  powyżej 10 osób)  na konto organizatora:

nr konta: 83 1140 2017 0000 4902 1120 0955

Stowarzyszenie Nowe Obszary Edukacji NOE
ul. Hutnicza 9 44-100 Gliwice

Tytułem: Bez Maski+ nazwa i adres placówki

V. Terminarz

          6 marca 2017 (poniedziałek)     - termin nadsyłania kart zgłoszeń

         27 marca 2017 (poniedziałek)    

         8.00- 15.00 - prezentacja zespołów- kategorie I- II Dom Kultury w Szczygłowicach (ul. Górnicza 1)

  28 marca 2017 (wtorek)               

  8.00- 15.00 - prezentacja zespołów- kategorie III- IV- V Dom Kultury w Szczygłowicach (ul. Górnicza 1)

  31 marca 2017 (piątek)               

  16.30- Uroczysta Gala Festiwalu -  Dom Kultury w Szczygłowicach (ul. Górnicza 1)

VI. Uzgodnienia ogólne 

-        o dokładnej godzinie prezentacji zespołów instruktorzy zostaną powiadomieni  drogą  elektroniczną- e-mail  po zamknięciu listy zgłoszeń

-        opiekun odpowiada za bezpieczeństwo swoich podopiecznych  podczas przygotowania i występu oraz za  pomieszczenie, w którym przygotowują się do występu

-         wyniki festiwalu zostaną przesłane drogą elektroniczną i zamieszczone na stronie internetowej festiwalu

-        organizatorzy skontaktują się telefonicznie z wyróżnionymi zespołami, które wystąpią podczas gali (ramy czasowe nie pozwalają na występ wszystkich nagrodzonych) – Otrzymanie wyróżnienia lub nagrody nie jest jednoznaczne z występem na gali

-        zespoły  nagrodzone odbierają nagrody i dyplomy podczas uroczystej gali

-        wszelkie sporne sprawy dotyczące regulaminu rozstrzyga organizator

-        organizator zastrzega sobie prawo do zmian w przebiegu imprezy

VII. Zgłoszenie zespołów do Festiwalu

Kartę zgłoszenia uczestnictwa w Festiwalu należy przesłać e-mailem na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

* Regulamin oraz karta uczestnictwa dostępne na stronach internetowych:

www.szkolyete.pl/bezmaski          www.zsijp.pl

Serdecznie zapraszamy

Organizatorzy

Joanna Święcik- Patera

Katarzyna Kamińska

Poprawiony: poniedziałek, 13 lutego 2017 18:51
 

Dojazd

Email Drukuj PDF

Dom Kultury
44-193 Knurów
ul. Górnicza 1

Plan dojazdu do DK Knurów.


View Larger Map

Dojazd od strony Gliwic:

z A4 na trasę 78 w kierunku Rybnika, pierwszy zjazd w lewo na Knurów, następnie prosto do aż ronda gdzie skręcamy w prawo (kierunek Rybnik) i dalej zgodnie z mapką - kierunek Szczygłowice.

Dojazd od strony Zabrza:

przez Przyszowie, Gierałtowice dojazd do ronda (trasa 921) i dalej jak na mapce - kierunek Szczygłowice.

Do Domu kultury w Knurowie - Szczygłowicach można bezpośrednio dojechać komunikacja miejską KzkGop liniami:

Pozostałe pomocne linki:

Poprawiony: poniedziałek, 13 lutego 2017 11:53
 


Strona 1 z 2

Licznik odwiedzin

Dzisiaj18
Wszystkie191812

Currently are 16 guests online

Do końca roku szkolnego pozostało
...

Projekty

ang

kolkohistgeo

fraktale

interblok

tutoring

wymianauslar1

bannerbezmaski

holandia

bannerkaruzela

karuzelazjezykami 

ekg

 

Logo schools500reformation