Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Start Projekty bez MASKI
bez MASKI

Protokół z posiedzenia jury VIII edycji Spotkań Teatralnych "BEZ MASKI"

Email Drukuj PDF

Protokół z posiedzenia jury

VIII edycji  Spotkań Teatralnych "BEZ MASKI"

W dniach 19-20 marca 2018 r. w Domu Kultury w Szczygłowicach odbyły się VIII Spotkania Teatralne „bez MASKI".

Jury w składzie:

  • Grażyna Świątoniowska- pedagog, instruktor teatralny, nauczyciel, wieloletni praktyk w prowadzeniu dziecięcych grup teatralnych, organizator Integracyjnego festiwalu twórczości artystycznej "Kurtyna w górę" w Zabrzu
  • Pan Wojciech Kotylak- instruktor teatralny w MDK w Gliwicach, arteterapeuta, instruktor w WTZ Tęcza w Gliwicach, koordynator Śląskiego Nieprzetartego Szlaku
  • Pan Tomasz Molitor- Kierownik Regionalnego Laboratorium Kultury w Regionalnym Instytucie Kultury

podjęło następujące decyzje:

  • GRAND PRIX VIII Spotkań Teatralnych „bez MASKI”dla Zespołu „Baj” ze Specjalnego Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Rybnika w przedstawieniu „Deszczowy poranek”,
  • wyróżnienie w I kategorii – Zespół „Kolorowe Pierwszaki” z SP nr 1 w Zabrzu w przedstawieniu „Ach jak cudowna jest Panama”,
  • wyróżnienie w II kategorii – Integracyjny Teatr Rzepka z SP nr 41 w Zabrzu w przedstawieniu „Piekło- Niebo”,
  • wyróżnienie w III kategorii – Zespół „Ładunki dodatnie” z Gimnazjum Dwujęzycznego nr 17 w Zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Rybniku w przedstawieniu „Między nami”,
  • wyróżnienie w V kategorii –dla „Teatru Fika” z POPP przy SP nr 1 w Świerklanach w przedstawieniu „Podróż przez życie”,
  • wyróżnienie w V kategorii – dla zespołu „Świetlik” z POPP w Czerwionce- Leszczynach przy Zespole Szkolno- Przedszkolnym w przedstawieniu „Pętla” Lyskach pod opieką Pani Renaty Markiewicz.

Wyróżnienia indywidualne:

  • Zofia Czołomiej - Żyrafa z przedstawienia „Magiczna Przemiana” z 1 Społecznej SP w Gliwicach,
  • Jan Popławski - Anioł z przedstawienia „Podróż przez życie” z POPP w Świerklanach,
  • Kamil Zientek - Pająk z przedstawienia „Pętla” z POPP w Czerwionce – Leszczynach,
  • Martyna Kruczalak - Toperz i Julia Mucha - Kura z przedstawienia „Chodź na słówko” teatru „SCENKA” z Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej w Bielsku – Białej,
  • Michał Belkius - Pan Adams i Aneta Wałach - Pani Adams z przedstawienia „Między nami Adamsami” z Środowiskowego Domu Samopomocy, Ośrodek Matka Boża Uzdrowienie Chorych w Knurowie.

W pozostałych kategoriach jury nie przyznało wyróżnień. Rozdanie nagród nastąpi w piątek 23 marca o godzinie 16.30 podczas uroczystej gali w Domu Kultury w Knurowie (Szczygłowice, ul. Górnicza 1), na którą serdecznie zapraszamy wszystkich zwycięzców oraz ich rodziny i przyjaciół, którzy z pewnością będą chcieli wspólnie świętować tak wspaniałe osiągnięcia.

4

 Tutaj filmy i więcej zdjęć>>

 

Poprawiony: wtorek, 20 marca 2018 21:09
 

Harmonogram występów

Email Drukuj PDF

19.03.2018- I dzień VIII Spotkań Teatralnych „bez MASKI”

L.p

Godzina

Nazwa zespołu/placówki

Autor i tytuł przedstawienia

Opiekun

Czas

Zapotrzebowanie

 

9.45 – otwarcie festiwalu

1

10.00- 10.30

I Społeczna Szkoła Podstawowa w Gliwicach

Zespół teatralny klasy III a

„Magiczna przemiana”

reż. Izabela Czapla

Izabela Czapla

G: 20

S: 15

P: 30

ewentualnie wytwornica pary

2

10.35- 11.05

I Społeczna Szkoła Podstawowa w Gliwicach – klasa VI

Katarzyna Cichocka „BEZ MASKI”

Wioleta Piętka

G: 10

S: -

P: 30

RZUTNIK MULTIMEDIALNY ORAZ GŁOŚNIKIPODŁĄCZONE DO KOMPUTERA

3

11.15 – 11.35

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 ZABRZE

KOLOROWE PIERWSZAKI

EWA DZIAŁO, KATARZYNA MALISZEWSKA

ADAPTACJA BAJKI JANOSCHA „ACH, JAK CUDOWNA JEST PANAMA”

EWA DZIAŁO, KATARZYNA MALISZEWSKA

G: 30

S: 10

P: 20

 

4

11.40- 12.00

POWIATOWE OGNISKO PRACY POZASZKOLNEJ przy Szkole Podstawowej nr 1 w Świerklanach

TEATR FIKA

„PODRÓŻ PRZEZ ŻYCIE”

Bogumiła Szmidt-Kruk

G: 15

S: 5

P:20

 

5

12.05 -12.25

Gimnazjum Dwujęzyczne nr 17 w Zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Rybniku

Ładunki Dodatnie

„Między nami”

spektakl autorski,

autor scenariusza: Krzysztof Kaczmarczyk wraz z całą grupą

Barbara Zaparty – Piasecka

Krzysztof Kaczmarczyk

G: 15

S: 5

P: 20

 

6.

12.35-12.55

Szkoła Podstawowa nr 41 Specjalna

Ul. Konopnickiej 3,

Zabrze

Integracyjny Teatr Rzepka

Natalia Niedbała, Dorota Kaliszewska,„Piekło- NIEBO”

Dorota Kaliszewska

Natalia Niedbała,

Karolina Mrosek,

Jolanta Mazur,

Paulina Kacprzyk,

Anna Szafraniec

G: 15

S: 10

P: 20

dymownica

 

 20.03.2018- II dzień VIII Spotkań Teatralnych „bez MASKI”

L.p

Godzina

Nazwa zespołu/placówki

Autor i tytuł przedstawienia

Opiekun

Czas

Zapotrzebowanie

 

9.15- 9.40

POPP w Czerwionce- Leszczynach przy Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Lyskach

ŚWIETLIK

„PĘTLA”

na podst. tekstu

Maliny Prześlugi „Blee”

Renata Markiewicz

G: 10

S: 5

P: 25

 
 

9.55-10.25

Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa im. W. Kopalińskiego, Bielsko-Biała

Scenka

Malina Prześluga

„Chodź na słówko”

Kamil Leśniewski

G: 15

S: 15

P: 30

Możliwość rozwieszenia w głębi sceny dekoracji (płótno 4,5 x 2 m)

 

10.35-10.50

Specjalny Zespół Szkolno- Przedszkolny „Szkoła Życia” Rybnik

BAJ

„Deszczowy poranek”

Monika Ryszka, Iwona Jonderko, Ewa Skupień

muzyka Tadeusz Janowicz

i Dariusz Panek

Monika Ryszka

G: 25

S: 10

P: 15

3 mikrofony( 1 bezprzewodowy i 2 nagłowne, podłączenie i nagłośnienie keyboarda oraz gitary akustycznej (jack- jack), odsłuch, dymownica

 

11.00- 11.15

Środowiskowy Dom Samopomocy, Ośrodek Matka Boża Uzdrowienie Chorych, Knurów

TEATR ALTERNATYWA

” Między nami Addamsami”

tekst Dariusz Jezierski

na podstawie musicalu „Rodzina Addamsów”

Anna Maksym

G: 15

S: -

P: 15

mikrofony pojemnościowe

 

11.30- 11.50

Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 4 w Zabrzu

“Centrum Edukacji Twórczej”

“Pracownia”

“Coś”

reż. Nina Wolska wg

sztuki A, i A. Wojtyszko

“Historia pewnego przedmiotu”

Nina Wolska

G: 15

S: 15

P: 20

blackouty w trakcie przedstawienia

Legenda:

G – czas przygotowania w garderobie

S – czas przygotowania na scenie

P – czas trwania przedstawienia

 

VIII edycja Spotkań Teatralnych „bez MASKI”

Email Drukuj PDF

bm

19-20.03.2018 r. odbędzie się VIII edycja Spotkań Teatralnych „bez MASKI”. Organizatorami są:

Gimnazjum ETE  im. A. Schweitzera w Gliwicach,

Zespół Szkół im. I. J. Paderewskiego w Knurowie,

Centrum Kultury w Knurowie, 

Stowarzyszenie NOE -Nowe Obszary Edukacji.

Serdecznie zapraszamy amatorskie zespoły teatralne zorganizowane w szkołach, domach kultury, ogniskach

pracy pozaszkolnej, świetlicach, Warsztatach Terapii Zajęciowej do wzięcia udziału w naszym festiwalu.

Jury przyzna nagrodę GRAND PRIX dla najlepszego zespołu, a także wyróżnienia w poszczególnych

kategoriach. Nagrodzone spektakle zostaną zaprezentowane szerokiej publiczności na uroczystej gali

23 marca w piątek o 16.30 w sali widowiskowej Domu Kultury w Szczygłowicach.

Termin nadsyłania kart zgłoszeń to 9 marca 2018. Kartę zgłoszenia uczestnictwa w Festiwalu

należy przesłaće-mailem na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Koordynatorzy:

  • mgr Joanna Święcik- Patera (Gimnazjum ETE) 509 523 419
  • mgr Katarzyna Kamińska (ZSiIJP w Knurowie) 660 188 111

„Teatr to aktywna refleksja

 nad samym sobą."
Novalis

Poprawiony: środa, 14 marca 2018 20:29
 

VIII Spotkania Teatralne „bez MASKI”-informacje

Email Drukuj PDF

 

VIII Spotkania Teatralne „bez MASKI”

Organizatorzy

Centrum Kultury w Knurowie, Zespół Szkół im. I. J. Paderewskiego w Knurowie, Gimnazjum ETE  im. A. Schweitzera w Gliwicach,

Stowarzyszenie NOE -Nowe Obszary Edukacji

Osoby odpowiedzialne za zorganizowanie i przygotowanie Festiwalu:

  • mgr Joanna Święcik- Patera tel. 509 523 419
  • mgr Katarzyna Kamińska tel. 660 188 111

www.facebook.com/Spotkania-Teatralne-BEZ-MASKI-981551118644873/

II. Cel imprezy

Celem imprezy jest prezentacja twórczości teatralnej i parateatralnej dzieci i młodzieży, kultywowanie działań artystycznych

oraz profilaktyka skierowana na twórcze spędzanie czasu wolnego, a także szeroko pojęta integracja.

Knurowskie Spotkania Teatralne są swoistą formą prezentacji działań artystycznych, jakie podejmują nauczyciele, pedagodzy,

terapeuci w pracy z dziećmi i młodzieżą. Jury, które będzie czuwać nad przebiegiem festiwalu przyzna wyróżnienia w sześciu kategoriach:

I kategoria – szkoła podstawowa I-III

II kategoria - szkoła podstawowa  IV- VI

III kategoria – gimnazjum

IV kategoria - szkoły ponadgimnazjalne

V kategoria – Ogniska Pracy Pozaszkolnej, Domy Kultury, Teatry Amatorskie, WTZ

GRAND PRIX Spotkań Teatralnych „bez MASKI” - dla najlepszego zespołu.

Jury ma prawo przyznać  indywidualne wyróżnienia (reżyseria, scenografia, aktor, instruktor teatralny).

 IV. Zasady uczestnictwa

  • w Festiwalu uczestniczą amatorskie zespoły teatralne zorganizowane w szkołach, domach kultury, ogniskach pracy pozaszkolnej, świetlicach, Warsztatach Terapii Zajęciowej itp.,
  • grupy teatralne przygotowują prezentacje według uznania (pantomima, inscenizacja muzyczna, itp.), czas prezentacji max. 30 minut
  • placówka zgłasza do udziału zespół poprzez dostarczenie drogą elektroniczną karty zgłoszeniowej w terminie podanym przez organizatorów,
  • o udziale w Festiwalu decyduje kolejność zgłoszeń
  • zespoły zgłaszane do festiwalu  w przypadku otrzymania wyróżnienia lub Grand Prix, są gotowe wystąpić na uroczystej gali festiwalu
  • Organizator zastrzega sobie prawo wyboru zespołów występujących podczas uroczystej gali

Warunkiem przystąpienia do Przeglądu jest przesłanie opłaty akredytacyjnej w wysokości 20 zł (grupa - do 10 osób), 30 zł (grupa  powyżej 10 osób)  na konto organizatora:

nr konta: 83 1140 2017 0000 4902 1120 0955

Stowarzyszenie Nowe Obszary Edukacji NOE
ul. Hutnicza 9 44-100 Gliwice

Tytułem: Bez Maski+ nazwa i adres placówki

 

V. Terminarz

   1.    9 marca 2018 – termin nadsyłania kart zgłosze

   2.    19 marca 2018 (poniedziałek)

  8.00- 15.00 - prezentacja zespołów- kategorie I- II Dom Kultury w Szczygłowicach                                                           

  (ul. Górnicza 1)

   3. 20 marca 2017 (wtorek)

8.00- 15.00 - prezentacja zespołów- kategorie III- IV- V Dom Kultury w Szczygłowicach  (ul. Górnicza 1)

   423 marca 2017 (piątek)

16.30- Uroczysta Gala Festiwalu -  Dom Kultury w Szczygłowicach    (ul. Górnicza 1)

VI. Uzgodnienia ogólne 

  • o dokładnej godzinie prezentacji zespołów instruktorzy zostaną powiadomieni  drogą  elektroniczną- e-mail  po zamknięciu listy zgłoszeń
  • opiekun odpowiada za bezpieczeństwo swoich podopiecznych  podczas przygotowania i występu oraz za  pomieszczenie,
  • w którym przygotowują się do występu
  • wyniki festiwalu zostaną przesłane drogą elektroniczną i zamieszczone na stronie internetowej festiwalu
  • organizatorzy skontaktują się telefonicznie z wyróżnionymi zespołami, które wystąpią podczas gali ( ramy czasowe nie pozwalają na występ wszystkich nagrodzonych) – Otrzymanie wyróżnienia lub nagrody nie jest jednoznaczne z występem na gali
  • zespoły  nagrodzone odbierają nagrody i dyplomy podczas uroczystej gali
  • wszelkie sporne sprawy dotyczące regulaminu rozstrzyga organizator
  • organizator zastrzega sobie prawo do zmian w przebiegu imprezy

VII. Zgłoszenie zespołów do Festiwalu

Kartę zgłoszenia uczestnictwa w Festiwalu należy przesłać e-mailem na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

* Regulamin oraz karta uczestnictwa dostępne na stronach internetowych:

www.zsijp.pl

             

Serdecznie zapraszamy

Organizatorzy

Joanna Święcik- Patera

Katarzyna Kamińska

VI Spotkania Teatralne „bez MASKI”

Karta zgłoszenia

1. Nazwa i adres placówki …………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

2.Opiekunowie (imię, nazwisko, numer kontaktowy , e-mail do jednego z opiekunów) ………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….................

3. Adres korespondencyjny, telefon, e-mail placówki

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

4. Nazwa zespołu …………………………………………………………………………………………………………

5. Autor i tytuł przedstawienia..……………………………………………………………………

6. Czas trwania przedstawienia …………………………………………………...........….............

7. Czas potrzebny na przygotowanie w garderobie …………………………............………..........

8. Czas potrzebny do  przygotowania na scenie…………………………………………………...

9. Wymagania techniczne (nie rekwizyty!)  …………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………

10. Uczestnicy zespołu

L.p

Imię, nazwisko

rola w spektaklu

Wiek

1

     

2

     

3

     

4

     

5

     

6

     

7

     

8

     

9

     

10

     

11

     

12

     

13

     

14

     

15

     

16

     

Zobowiązanie:  W przypadku nagrodzenia lub wyróżnienia po ustaleniu z organizatorami zespół wystąpi podczas gali. 

Poprawiony: środa, 14 marca 2018 20:34
 

VII edycja Spotkań Teatralnych "bez MASKI" - wyniki

Email Drukuj PDF

VII edycja Spotkań Teatralnych "bez MASKI"

W dniach 27-28 marca 2017 w Domu Kultury w Szczygłowicach odbyły się VII Spotkania Teatralne „bez MASKI".

Jury w składzie:

  • Grażyna Świątoniowska- pedagog, instruktor teatralny, nauczyciel, wieloletni praktyk w prowadzeniu dziecięcych grup teatralnych, organizator Integracyjnego festiwalu twórczości artystycznej "Kurtyna w górę" w Zabrzu
  • Pan Aleksander Smoliński- instruktor teatralny w Młodzieżowym Domu Kultury w Gliwicach, jest reżyserem, scenografem od ponad 25. lat grupy Teatr Magazyn istniejącej przy MDK w Gliwicach.
  • Pan Jacek Kowalski-Krawczyk - Specjalista ds. Animacji i Współpracy Kulturalnej - Instruktor w Regionalnym Instytucie Kultury w Katowicach

podjęło następujące decyzje:

GRAND PRIX VII Spotkań Teatralnych „bez MASKI”
dla Zespołu Czary Mary(si)ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. M. Konopnickiej w Będzinie pod opieką Pani Agaty Dworniczak i Joanny Sączewskiej za spektakl pt. „Koziołek Matołek”

  • wyróżnienie w I kategorii – dla TEATRU AKUKU ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach za spektakl „Dobry uczynek skrzatów”,
  • wyróżnienie w III kategorii – dla TEATRU 10 KURTYNA z Gimnazjum nr 10 w ZS nr 10 w Zabrzu za spektakl „A niech to gęś kopnie”,
  • wyróżnienie w V kategorii – dla TEATRU DOiDO z Młodzieżowego Domu Kultury w Gliwicach za spektakl „Przygody Krzysia w kosmosie”,
  • wyróżnienie w V kategorii – dla TEATRU ALTERNATYWA z Środowiskowego Domu Samopomocy - Ośrodek Matki Boskiej Uzdrowienie Chorych za spektakl „Ballada o śpiącym królewiczu”,
  • wyróżnienie w V kategorii – dla TEATRU FIKA z Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach za spektakl „A niech to gęś kopnie”.

Wyróżnienia indywidualne:

  • NIKOLA SZAŁAJ– za rolę Czarownicy w spektaklu „Koziołek Matołek” Teatru Czary-Mary(si) z Szkoły Podstawowej nr 6 im. M. Konopnickiej w Będzinie,
  • ANNA GARBIEŃ -  za rolę Gołębia Zbigniewa w spektaklu „Dziób w dziób” Teatru Scenka z Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej im. W. Kopalińskiego w Bielsku-Białej,
  • AMELIA DUBEŁEK – za rolę Calineczki w przedstawieniu „Calineczka” Teatrzyku z klasą z ZSP-4 w Gliwicach,
  • ZUZANNA SĘP -  za rolę Koguta w przedstawianiu „A niech to gęś kopnie” Teatru AKUKU z Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach,
  • ZUZANNA GAJDZIK – za rolę Gęsi w przedstawieniu „A niech to gęś kopnie” Teatru 10 kurtyna z Gimnazjum nr 10 w ZS nr 10 w Zabrzu,
  • AGNIESZKA PĄCZKOWSKA – za wspaniałe wykonanie piosenki „O czym marzy dziewczyna” w przedstawieniu „Lata 20-te, lata 30-te” Teatru Tęcza z Warsztatów Terapii Zajęciowej TĘCZA.

Jury VII Spotkań Teatralnych "bez Maski" przyznało również wyróżnienia za pracę dla instruktorów teatralnych:

  • Pani Bogumiła Szmidt - Kruk
  • Pani Agata Dworniczak
  • Pani Nina Wolska
  • Pan Wojciech Kotylak

Nagroda przyznana przez jednego ze współorganizatorów festiwalu ze Stowarzyszenia NOE - Nowe Obszary Edukacji dla zespołu Tęcza z WTZ w Gliwicach.

W pozostałych kategoriach jury nie przyznało wyróżnień. Rozdanie nagród nastąpi w piątek o godzinie 16.30 podczas uroczystej gali w Domu Kultury w Knurowie (Szczygłowice, ul. Górnicza 1), na którą serdecznie zapraszamy wszystkich zwycięzców oraz ich rodziny i przyjaciół, którzy z pewnością będą chcieli wspólnie świętować tak wspaniałe osiągnięcia. 

17522810 1392287120824502 817048049094235422 n

Więcej zdjęć tutaj>>>>

Poprawiony: wtorek, 04 kwietnia 2017 21:45
 


Strona 1 z 2

Licznik odwiedzin

Dzisiaj7
Wszystkie233839

Currently are 6 guests online

Do końca roku szkolnego pozostało
...

Projekty

ang

kolkohistgeo

fraktale

interblok

tutoring

wymianauslar1

bannerbezmaski

holandia

bannerkaruzela

karuzelazjezykami 

ekg

 

Logo schools500reformation