Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Start Projekty bez MASKI
bez MASKI

VII edycja Spotkań Teatralnych "bez MASKI"

Email Drukuj PDF

bm

Centrum Kultury w Knurowie

 

Gimnazjum ETE  

im. A. Schweitzera w Gliwicach

 

  

Zespół Szkół

im.  I. J. Paderewskiego

w Knurowie

Stowarzyszenie

Nowe Obszary Edukacji NOE

 

Spotkania Teatralne „bez MASKI”

Co roku, aby uświetnić Międzynarodowy Dzień Teatru, odbywa się festiwal Spotkania Teatralne „bez MASKI”, którego organizatorami są: Gimnazjum ETE im. A. Schweitzera w Gliwicach, Centrum Kultury w Knurowie, Zespół Szkół im. I. J. Paderewskiego w Knurowie oraz Stowarzyszenie Nowe Obszary Edukacji NOE. Partnerem od kilku lat jest także Regionalny Instytut Kultury w Katowicach.

Celem imprezy jest prezentacja twórczości teatralnej i parateatralnej dzieci i młodzieży, kultywowanie działań artystycznych oraz profilaktyka skierowana na twórcze spędzanie czasu wolnego, a także szeroko pojęta integracja.

Spotkania Teatralne są swoistą formą prezentacji działań artystycznych, jakie podejmują nauczyciele, pedagodzy, terapeuci w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Jury w składzie:

Grażyna Świątoniowska- pedagog, instruktor teatralny, nauczyciel, wieloletni praktyk w prowadzeniu dziecięcych grup teatralnych, organizator Integracyjnego festiwalu twórczości artystycznej "Kurtyna w górę" w Zabrzu

Pan Aleksander Smoliński- instruktor teatralny w Młodzieżowym Domu Kultury w Gliwicach, jest reżyserem, scenografem od ponad 25. lat grupy Teatr Magazyn istniejącej przy MDK w Gliwicach.

Pan Jacek Kowalski-Krawczyk - pedagog, twórca muzyki do spektakli, instruktor w Regionalnym Instytucie Kultury w Katowicach

podjęło następujące decyzje:

GRAND PRIX VII Spotkań Teatralnych „bez MASKI”

dla Zespołu Czary Mary(si)ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. M. Konopnickiej w Będzinie pod opieką Pani Agaty Dworniczak i Joanny Sączewskiej za spektakl pt. „Koziołek Matołek”

  • wyróżnienie w I kategorii dla TEATRU AKUKU ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach za spektakl „Dobry uczynek skrzatów”,
  • wyróżnienie w III kategorii dla TEATRU 10 KURTYNA z Gimnazjum nr 10 w ZS nr 10 w Zabrzu za spektakl „A niech to gęś kopnie”,
  • wyróżnienie w V kategorii dla TEATRU DOiDO z Młodzieżowego Domu Kultury w Gliwicach za spektakl „Przygody Krzysia w kosmosie”,
  • wyróżnienie w V kategorii dla TEATRU ALTERNATYWA z Środowiskowego Domu Samopomocy - Ośrodek Matki Boskiej Uzdrowienie Chorych za spektakl „Ballada o śpiącym królewiczu”,
  • wyróżnienie w V kategorii dla TEATRU FIKA z Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach za spektakl „A niech to gęś kopnie”.

Wyróżnienia indywidualne:

  • NIKOLA SZAŁAJ– za rolę Czarownicy-Miotły w spektaklu „Koziołek Matołek” Teatru Czary-Mary(si) z Szkoły Podstawowej nr 6 im. M. Konopnickiej w Będzinie,
  • ANNA GARBIEŃ - za rolę Gołębia Zbigniewa w spektaklu „Dziób w dziób” Teatru Scenka z Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej im. W. Kopalińskiego w Bielsku-Białej,
  • AMELIA DUBEŁEK – za rolę Calineczki w przedstawieniu „Calineczka” Teatrzyku z klasą z ZSP-4 w Gliwicach,
  • ZUZANNA SĘP - za rolę Koguta w przedstawianiu „A niech to gęś kopnie” Teatru AKUKU z Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach,
  • ZUZANNA GAJDZIK – za rolę Gęsi w przedstawieniu „A niech to gęś kopnie” Teatru 10 kurtyna z Gimnazjum nr 10 w ZS nr 10 w Zabrzu,
  • AGNIESZKA PĄCZKOWSKA – za wspaniałe wykonanie piosenki „O czym marzy dziewczyna” w przedstawieniu „Lata 20-te, lata 30-te” Teatru Tęcza z Warsztatów Terapii Zajęciowej TĘCZA.

         Podsumowaniem festiwalu jest uroczysta gala, podczas której prezentują się nagrodzone zespoły. Gala ma charakter otwarty, poza zaproszonymi gośćmi występy laureatów mogą obejrzeć wszyscy miłośnicy teatru. Zapraszamy w piątek 31.03.2017 roku o godzinie 16.30 do Domu Kultury w Szczygłowicach.

 

 

Poprawiony: środa, 29 marca 2017 19:56
 

Harmonogram występów

Email Drukuj PDF

27.03.2017- I dzień VII Spotkań Teatralnych  „bez MASKI”

L.p

Godzina

Nazwa zespołu/placówki

Autor i tytuł przedstawienia

Opiekun

Czas

Zapotrzebowanie

 

9.00 – otwarcie festiwalu

1

9.15- 9.45

I Społeczna Szkoła Podstawowa w Gliwicach

Zespół teatralny klas III

”Zabawa w Śpiącą Królewnę” Zofia Wójcik

Beata Bomastik

Izabela Czapla

G: 15

S: 20

P: 30

mikrofon bezprzewodowy

2

9.55- 10.15

I Społeczna Szkoła Podstawowa w Gliwicach – klasy IV-VI

„Kabaret Horrorek przedstawia humorek o tematyce zdrowotnej”, opracowała Dorota Konieczna

Katarzyna Cieślak - Środa

G: 15

S: 10

P: 20

rzutnik, podłączenie do laptopa

3

10.30- 10.50

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Gliwicach

Teatrzyk z klasą

„Calineczka”

Anna Syrica 

Jolanta Gajewska 

G: 30

S: 15

P: 20

projektor multimedialny

4

11.05- 11.35

Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa im. W. Kopalińskiego w Bielsku-Białej

Zespół Scenka

Malina Prześluga, „Dziób w dziób”

Kamil Leśniewski

G: 15

S: 15

P:30

Możliwość rozwieszenia dekoracji (trzy płótna o łącznym wymiarze 2x5 m) – czarne parawany

5

11.45 -12.15

Młodzieżowy Dom Kultury w Gliwicach

Teatr DOiDO

„Przygody Krzysia w kosmosie”

Wojciech Kotylak

G: 30

S: 10

P: 30

odsłuchy na scenie, źródło prądu na proscenium

6

12.30- 12.50

Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 4 w Zabrzu “Centrum Edukacji Twórczej”

ZespółPracownia”

“Cielęcy żywot” reż. Nina Wolska wg fragmentu książki “ Bezgrzeszne lata” K. Makuszyńskiego i opowiadania “Zabawa w Kowbojów” R. Gościnnego

Nina Wolska

G: 15

S: 15

P: 20

możliwość podłączenia dymownicy

7

13.00- 13.25

Szkoła Podstawowa nr 6 im. M. Konopnickiej w Będzinie

Zespół Czary-Mary(si)

„Koziołek Matołek” na podstawie J. Dormana

Agata Dworniczak

Joanna Sączewska

G: 10

S: 10

P: 25

 

8

13.30-13.45

 Środowiskowy Dom Samopomocy, Ośrodek M.B. Uzdrowienie Chorych

TEATR ALTERNATYWA

Dariusz Jezierski na motywach „Rodziny Addamsów” -  „Między nami Addamsami” reżyseria: Anna Maksym

Anna Maksym

G: 10

S: 0

P: 15

 

 

28.03.2017- II dzień VII Spotkań Teatralnych  „bez MASKI”

L.p

Godzina

Nazwa zespołu/placówki

Autor i tytuł przedstawienia

Opiekun

Czas

Zapotrzebowanie

 

9.00- 9.25

VII Liceum Ogólnokształcące w Gliwicach

Koło Teatralne  RING

na podstawie Wiliama Szekspira, Dagmara Malinowska, „Poskromienie złośnicy”

Dagmara Malinowska

G:15

S: 10

P: 25

 
 

9.30-10.00

Gimnazjum nr 10 w ZS nr 10

W Zabrzu

10kurtyna

Marta Guśniowska „A niech to gęś kopnie”

Beata Wyrzykowska- Piesik

G: 15

S: 5

P: 30

 
 

10.05-10.20

POPP w Czerwionce- Leszczynch przy Gimnazjum w Lyskach

Zespół  Świetlik

„Sztuka latania”- scenariusz napisali członkowie zespołu na podstawie opowiadania „Mewa”

Renata Markiewicz 

G: 10

S: 5

P: 15

 
 

10.25- 10.45

Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Zabrzu

Zespół teatralny „Po Kropce”

„Zobacz, wysłuchaj, zrozum” -scenariusz  i teksty – zespół teatralny

Katarzyna Boroń

Beata Wyrzykowska-Piesik

G: 10

S: 5

P: 20

11 krzeseł (najlepiej nie składanych)

 

10.50- 11.05

Warsztaty Terapii Zajęciowej  TĘCZA

TEATR TĘCZA

„Lata 20 – te, lata 30- te” Wojciech Kotylak

Wojciech Kotylak

G: 30

S: 5

P: 15

Odsłuch na scenie, 2 mikrofony – jeden na statywie, 8 krzeseł

 

11.20- 11.50

Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 4 w Zabrzu “Centrum Edukacji Twórczej”

TEATR RAMPA

“Coś takiego” reż. Nina Wolska wg sztuki A i A. Wojtyszko “Historia pewnego przedmiotu”

Nina Wolska

G: 15

S: 15

P: 30

światło ogólne z możliwością regulacji (blackouty w trakcie przedstawienia)

 

11.55- 12.25

Centrum Kształcenia Ustawicznego im. W. Korfantego w Bytomiu; Bytomski Uniwersytet Trzeciego Wieku

TEATR TREMA

"Casting "  - tekst autorski grupy

Beata Ziaja,

 Joanna Kania

G: 40

S: 5

P: 30

mikrofon na  statywie, 2 stoliki, 6 krzeseł

 

12.40- 13.10

Gimnazjum nr 4 im. Kard. S. Wyszyńskiego w Tychach

BEZ SCENY

Peter Barsocchini,

„High School Musical”

Krystyna Rasińska

G:  15

S: 15

P: 30

rzutnik multimedialny, 14 krzeseł ( nie składanych)

 

13.15-13.45

SZKOŁA PODSTAWOWA nr 1 im. LUDWIKA HOLESZA w ŚWIERKLANACH

TEATR AKUKU

Elżbieta Gorzka - Kmieć…”Dobry uczynek skrzatów”

Bogumiła Szmidt-Kruk

G: 30

S: 5

P: 30

 
 

13.50– 14.20

POWIATOWE OGNISKO PRACY POZASZKOLNEJ PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ nr 1 im. LUDWIKA HOLESZA w ŚWIERKLANACH

TEATR FIKA

Marta Guśniowska „A niech to gęś kopnie

Bogumiła Szmidt-Kruk

G: 40

S: 5

P: 30

 

Legenda:

G – czas przygotowania w garderobie

S – czas przygotowania na scenie

P – czas trwania przedstawienia

Poprawiony: sobota, 18 marca 2017 16:34
 

VII Spotkania Teatralne "bez MASKI"

Email Drukuj PDF

spotlight

 

„Teatr to aktywna refleksja

 nad samym sobą."
Novalis

27-28.03.2017 r. odbędzie się VII edycja Spotkań Teatralnych „bez MASKI”.

 

Organizatorami są: Gimnazjum ETE  im. A. Schweitzera w Gliwicach, Zespół Szkół im. I. J. Paderewskiego w Knurowie, Centrum Kultury w Knurowie,  Stowarzyszenie NOE -Nowe Obszary Edukacji.

Serdecznie zapraszamy amatorskie zespoły teatralne zorganizowane w szkołach, domach kultury, ogniskach pracy pozaszkolnej, świetlicach, Warsztatach Terapii Zajęciowej do wzięcia udziału w naszym festiwalu. Jury przyzna nagrodę GRAND PRIX dla najlepszego zespołu, a także wyróżnienia w poszczególnych kategoriach. Nagrodzone spektakle zostaną zaprezentowane szerokiej publiczności na uroczystej gali 31 marca w piątek o 16.30 w sali widowiskowej Domu Kultury w Szczygłowicach.

<<tutaj znajdziesz wskazowki dojazdu>>

 

Termin nadsyłania kart zgłoszeń to 6 marca 2017 (poniedziałek). Kartę zgłoszenia uczestnictwa w Festiwalu należy przesłać e-mailem na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Koordynatorzy:

  • mgr Joanna Święcik- Patera (Gimnazjum ETE) tel. 509 523 419
  • mgr Katarzyna Kamińska (ZSiIJP w Knurowie) tel. 660 188 111

 

PLIKI DO POBRANIA (.doc)

doc iconRegulamin               doc icon  Karta zgłoszenia


 REGULAMIN

VII Spotkania Teatralne „bez MASKI”

Organizatorzy

Centrum Kultury w Knurowie, Zespół Szkół im. I. J. Paderewskiego w Knurowie, Gimnazjum ETE  im. A. Schweitzera w Gliwicach, Stowarzyszenie NOE -Nowe Obszary Edukacji

Osoby odpowiedzialne za zorganizowanie i przygotowanie Festiwalu:

  • mgr Joanna Święcik- Patera tel. 509 523 419
  • mgr Katarzyna Kamińska tel. 660 188 111

II. Cel imprezy

Celem imprezy jest prezentacja twórczości teatralnej i parateatralnej dzieci i młodzieży, kultywowanie działań artystycznych oraz profilaktyka skierowana na twórcze spędzanie czasu wolnego, a także szeroko pojęta integracja.

Knurowskie Spotkania Teatralne są swoistą formą prezentacji działań artystycznych, jakie podejmują nauczyciele, pedagodzy, terapeuci w pracy z dziećmi i młodzieżą. Jury, które będzie czuwać nad przebiegiem festiwalu przyzna wyróżnienia w sześciu kategoriach:

I kategoria  – szkoła podstawowa I-III

II kategoria - szkoła podstawowa  IV- VI

III kategoria – gimnazjum

IV kategoria - szkoły ponadgimnazjalne

V kategoria – Ogniska Pracy Pozaszkolnej, Domy Kultury, Teatry Amatorskie, WTZ

GRAND PRIX Spotkań Teatralnych „bez MASKI” - dla najlepszego zespołu.

Jury ma prawo przyznać  indywidualne wyróżnienia (reżyseria, scenografia, aktor, instruktor teatralny).

 IV. Zasady uczestnictwa

-   w Festiwalu uczestniczą amatorskie zespoły teatralne zorganizowane w szkołach, domach kultury, ogniskach pracy pozaszkolnej, świetlicach, Warsztatach Terapii Zajęciowej itp.,

-        grupy teatralne przygotowują prezentacje według uznania (pantomima, inscenizacja muzyczna, itp.), czas prezentacji max. 30 minut

-        placówka zgłasza do udziału zespół poprzez dostarczenie drogą elektroniczną karty zgłoszeniowej w terminie podanym przez organizatorów,

-        o udziale w Festiwalu decyduje kolejność zgłoszeń

-        zespoły zgłaszane do festiwalu  w przypadku otrzymania wyróżnienia lub Grand Prix, są gotowe wystąpić na uroczystej gali festiwalu

-        Organizator zastrzega sobie prawo wyboru zespołów występujących podczas uroczystej gali

-        Warunkiem przystąpienia do Przeglądu jest przesłanie opłaty akredytacyjnej w wysokości 20 zł (grupa - do 10 osób), 30 zł (grupa  powyżej 10 osób)  na konto organizatora:

nr konta: 83 1140 2017 0000 4902 1120 0955

Stowarzyszenie Nowe Obszary Edukacji NOE
ul. Hutnicza 9 44-100 Gliwice

Tytułem: Bez Maski+ nazwa i adres placówki

V. Terminarz

          6 marca 2017 (poniedziałek)     - termin nadsyłania kart zgłoszeń

         27 marca 2017 (poniedziałek)    

         8.00- 15.00 - prezentacja zespołów- kategorie I- II Dom Kultury w Szczygłowicach (ul. Górnicza 1)

  28 marca 2017 (wtorek)               

  8.00- 15.00 - prezentacja zespołów- kategorie III- IV- V Dom Kultury w Szczygłowicach (ul. Górnicza 1)

  31 marca 2017 (piątek)               

  16.30- Uroczysta Gala Festiwalu -  Dom Kultury w Szczygłowicach (ul. Górnicza 1)

VI. Uzgodnienia ogólne 

-        o dokładnej godzinie prezentacji zespołów instruktorzy zostaną powiadomieni  drogą  elektroniczną- e-mail  po zamknięciu listy zgłoszeń

-        opiekun odpowiada za bezpieczeństwo swoich podopiecznych  podczas przygotowania i występu oraz za  pomieszczenie, w którym przygotowują się do występu

-         wyniki festiwalu zostaną przesłane drogą elektroniczną i zamieszczone na stronie internetowej festiwalu

-        organizatorzy skontaktują się telefonicznie z wyróżnionymi zespołami, które wystąpią podczas gali (ramy czasowe nie pozwalają na występ wszystkich nagrodzonych) – Otrzymanie wyróżnienia lub nagrody nie jest jednoznaczne z występem na gali

-        zespoły  nagrodzone odbierają nagrody i dyplomy podczas uroczystej gali

-        wszelkie sporne sprawy dotyczące regulaminu rozstrzyga organizator

-        organizator zastrzega sobie prawo do zmian w przebiegu imprezy

VII. Zgłoszenie zespołów do Festiwalu

Kartę zgłoszenia uczestnictwa w Festiwalu należy przesłać e-mailem na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

* Regulamin oraz karta uczestnictwa dostępne na stronach internetowych:

www.szkolyete.pl/bezmaski          www.zsijp.pl

Serdecznie zapraszamy

Organizatorzy

Joanna Święcik- Patera

Katarzyna Kamińska

Poprawiony: poniedziałek, 13 lutego 2017 18:51
 

Dojazd

Email Drukuj PDF

Dom Kultury
44-193 Knurów
ul. Górnicza 1

Plan dojazdu do DK Knurów.


View Larger Map

Dojazd od strony Gliwic:

z A4 na trasę 78 w kierunku Rybnika, pierwszy zjazd w lewo na Knurów, następnie prosto do aż ronda gdzie skręcamy w prawo (kierunek Rybnik) i dalej zgodnie z mapką - kierunek Szczygłowice.

Dojazd od strony Zabrza:

przez Przyszowie, Gierałtowice dojazd do ronda (trasa 921) i dalej jak na mapce - kierunek Szczygłowice.

Do Domu kultury w Knurowie - Szczygłowicach można bezpośrednio dojechać komunikacja miejską KzkGop liniami:

Pozostałe pomocne linki:

Poprawiony: poniedziałek, 13 lutego 2017 11:53
 

Historia spotkań teatralnych "bez MASKI"

Email Drukuj PDF

bmWszystko zaczeło się od rozmów Joanny Święcik i Katarzyny Niewiadomskiej - po prostu zauważyły, że brak miejsca gdzie osoby zaangażowane w amatorski teatr mogą pokazać efekty swojej pracy i porównać je z innymi. Od pomysłu przystąpiły do działania i tak w 2009 roku miała miejsce I edycja spotkań teatralnych "bez MASKI".

Skąd nazwa? Maska jako rekwizyt kojarzy się z teatrem. Działalność amatorska wymaga jednak zrzucenia własnej maski, aby być autentycznym i nie oszukiwać widza.

Reszta, to już jak mówią, historia.

 


I edycja spotkań teatralnych "bez MASKI"

 

W 2009 w I edycji spotkań teatralnych "bez MASKI" amatorskie zespoły teatralne walczyły o palmę pierwszeństwa w czterech kategoriach.

Wśród najmłodszych dzieci serca Jury poruszyły „Skrzatusie” ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 42 w Zabrzu. W ich wykonaniu mogliśmy podziwiać znaną wszystkim baśń „Kopciuszek”.

Bardzo licznie była obsadzona II kategoria - szkoła podstawowa klasy IV-VI. Po burzliwych dyskusjach Grand Prix przyznano klasie Va ze Szkoły Podstawowej nr 18 z Gliwic za spektakl „ Krzesiwo” .

Wśród gimnazjalistów zachwyciła grupa teatralna „Nieoetykietkowani” z OPP nr 3 w Zabrzu, zaś laury w najstarszej kategorii wiekowej zebrała „ALTERNATYWA”.

Z pewnością wydarzeniem festiwalu był monodram Radosława Kopycioka pt. „Z przygód Knezia Dreptaka”.

Wyróżniono również aktorkę Sonię Mazur z Koła Żywego Słowa z OPP w Pyskowicach, nagrodę dla instruktora przyznano Pani Gabrieli Bisz, a Artur Zwierzycki otrzymał specjalną nagrodę za inspirację.

Jury przyznało dwa wyróżnienia: dla spektaklu „Nocne igraszki” Koła Żywego Słowa oraz „Opowieści wigilijnej” w interpretacji zespołu „AKUKU” z POPP w Świerklanach. Dostrzeżono również piękną oprawę scenograficzną spektaklu „Tradycje nad tradycjami” Teatrzyku „PIK—POK” z OPP w Pyskowicach.

Oto kilka zdjęć z pierwszej edycji spotkań teatralnych "bez MASKI".

 Obraz-131

 

Tutaj można pobrać elektroniczną wersję gazetki festiwalowej, która ukazała się podczas uroczystej gali kończącą I edycję spotkań teatralncych.

pdf_iconGazetka Festiwalowa (.pdf)

 


 

II edycja Knurowskich Spotkań Teatralnych "bez MASKI" odbyła się w marcu 2010.

 

Jury w składzie: Anna Maksym-Malewska, Dariusz Jezierski, Adam Mazoń, Wojciech Kotylak przyznali nagrody:

GRAND PRIX II Knurowskich Spotkań Teatralnych „bez MASKI" dla zespołów:

  • Młodzieżowa Grupa Teatralna z Tarnogórskiego Centrum Kultury za spektakl „W beczce chowany"
  • Teatr „Studio 2009"z Centrum Kultury w Knurowie za etiudę „Rytmy kolorów"
  • Grupa Teatralna „AKuKu" z SP nr 1 w Świerklanach za spektakl „ Ostatni tatuś"

Wyróżnienia:

  • Koło teatralne z SP nr 18 w Gliwicach za rozwiązania plastyczne i ruchowe w spektaklu „Świteź"
  • Atelier Pracownia z OPP nr 4 w Zabrzu przy Centrum Edukacji Twórczej w Zabrzu za twórcze podejście do tekstu poetyckiego w spektaklu „Ballada o Maciejach"

Wyróżnienia indywidualne:

  • Tobiasz Trawiński za rolę w spektaklu „W beczce chowany"
  • Hanna Wala za rolę w spektaklu „Ostatni tatuś"
  • Julia Matuszczyk za rolę w spektaklu „Kot w butach"
  • Michalina Pałac za rolę w spektaklu „Kot w butach"
  • Patrycja Śmieja za rolę w spektaklu „Balladyna"

Wyróżnienia dla instruktorów:

  • Barbara Kwas za przygotowanie spektaklu „W beczce chowany"
  • Bogumiła Szmidt-Kruk za przygotowanie spektaklu „Ostatni tatuś"

Zespoły, które otrzymały GRAND PRIX wystąpiły podczas uroczystej gali 25 marca  w Domu Kultury w Szczygłowicach. 

 


 

III edycja spotkań teatralnych "bez MASKI"

 

W dniach 22-23-24 marca 2011 w Domu Kultury w Szczygłowicach odbyły się III Knurowskie Spotkania Teatralne „bez MASKI". Festiwal organizowany był przez Szkoły ETE w Gliwicach, Centrum Kultury w Knurowie, Zespół Szkół im. I. J. Paderewskiego w Knurowie oraz Stowarzyszenie Nowe Obszary Edukacji NOE.

Protokół z obrad jury III Knurowskich Spotkań Teatralnych „bez MASKI"

Jury w składzie:

  • Ewa Majchrzak- Wylon
  • Magdalena Wojtacha
  • Jakub Wolny

orzekło:

Grand Prix otrzymały następujące grupy:

  1. SP nr 1 Świerklany za przedstawienie pt: „ Złodziej czasu"- profesjonalizm przygotowania i wykonania
  2. ZSO SP Rudy za przedstawienie pt: „Czerwony kapturek szuka księcia"- za humor, spontaniczność i swobodny przekaz
  3. Gimnazjum nr 23 Katowice za przedstawienie pt: „Jest nadzieja"- za profesjonalizm przygotowania i wykonania, zaangażowanie dużej ilości aktorów, muzykę i ruch sceniczny
  4. Starochorzowski Dom Kultury za przedstawienie pt: „Kopciuszek"- profesjonalne przygotowanie, scenografia, gra aktorska i animacja lalkami

Wyróżnienia otrzymali:

  1. WTZ Gorzyce za pracę włożoną w przygotowanie humorystycznego monodramu pt: Jak redagowałem świat zwierząt"
  2. ZSS nr 3 w Rudzie Śląskiej za plastyczność obrazu, symbolikę, wrażenia wizualne oraz dyskretne wsparcie opiekunów w opowieści muzyczno- ruchowej na podstawie Małego Księcia
  3. Narrator w przedstawieniu „Baby ach te baby" ze SP nr 39 Gliwice
  4. Przyjezdny w przedstawieniu pt: „Koźma Prutkow opowiada" z III Katolickiego Gimnazjum w Katowicach
  5. Córka i ojciec w przedstawieniu pt: „Dom na granicy" z OPP nr 4 - CET w Zabrzu
  6. Anna Kuligowska- za kreację aktorską w przedstawieniu pt: Brzydkie kaczątko" z SOSW Rybnik
  7. Nina Wolaska- instruktor z OPP nr 4 -CET w Zabrzu za przygotowanie, pomysły oraz wykorzystanie trudnego tekstu w przedstawieniu: „Dom na granicy"

IV edycja spotkań teatralnych "bez MASKI" 

 

W dniach 29-30-31 marca 2012 w Domu Kultury w Szczygłowicach odbyły się IV Knurowskie Spotkania Teatralne „bez MASKI".

Jury w składzie:

Przewodniczący: Jakub Wolny

Artur Szczęsny, Bella Anderson , Natalia Dinges

orzekło:

Grand Prix otrzymały następujące grupy:

Kategoria I

  • I Społeczna Szkoła Podstawowa w Gliwicach za spektakl „Wielka wyprawa"

Kategoria II

  • Szkoła Podstawowa nr 18 w Gliwicach za spektakl „Ach , jak cudowna jest Panama"

Kategoria IV

  • I Liceum Ogólnokształcące w Częstochowie za spektakl „Białe małżeństwo"

Kategoria V

  • Teatr Neofobia z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Będzinie za spektakl „ Oskar i Pani Róża"

W kategorii III i VI jury przyznało wyróżnienia dla zespołów:
Kategoria III

  • Zespół Bibliotekus z Zespołu Szkół nr 1 w Wiśle za spektakl „Serce w mieście zła"
  • Zespół Szkół Filomata w Gliwicach za spektakl „Męczeństwo Piotra Oheya"

Kategoria VI

  • Zespół Paderek Team z Zespołu Szkół im. i. J. Paderewskiego w Knurowie za spektakl „The miss of Avalon"

Ponadto wyróżnienia otrzymali :

  • Społeczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Katowicach za spektakl „Sen nocy letniej"
  • Szkoła Podstawowa ETE w Gliwicach za spektakl „ Kropla wody"
  • Zespół Happy band za spektakl „Koty"
  • Olga Kurdziel za rolę Urzędnika w spektaklu „Męczeństwo Piotra Oheya"
  • Henryk Simon za rolę Bohatera w spektaklu „Kartoteka"
  • Aleksandra Kapusta z teatru Remedium za rolę w spektaklu „Poszukiwanie"
  • Kot 2 za rolę w spektaklu „Koty"
  • Pani Aleksandra Bugla i Pani Danuta Muras- instruktorki zespołu Remedium z Rybnika
  • Pan Marek Ślosarski - instruktor grupy z I LO w Częstochowie

Nagrody specjalne

  • Przyznana przez Regionalny Ośrodek Kultury w Katowicach dla Pana Marka Ślosarskiego za spektakl „Białe małżeństwo"
  • Przyznana przez Stowarzyszenie NOE- Nowe Obszary Edukacji dla Zespołu Remedium z Rybnika

Uroczysta gala odbyła się 31 marca.

 


V edycja spotkań teatralnych "bez MASKI"

 

W dniach 8-9-10 marca 2013 w Domu Kultury w Szczygłowicach odbyły się V Knurowskie Spotkania Teatralne „bez MASKI".

 Jury w składzie:

  • Aleksandra Żydek
  • Jakub Wolny
  • Maciej Zygmunt
  • Artur Szczęsny

przyznali następujące nagrody:

Grand Prix V Spotkań Teatralnych „bez MASKI"
Zespół Teatralny „AKUKU" z POPP w Świerklanach za spektakl pt: „ Moje nie moje"


Wyróżniania V Spotkań Teatralnych „bez MASKI" otrzymali:

  • Teatr Ruchu „Kinesis" z Gimnazjum nr 23 w Katowicach za spektakl pt: „Drzwi"
  • WTZ Tęcza za spektakl pt.: „Alibaba"
  • Zespół teatralny z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3 Gimnazjum nr 17 w Gliwicach za spektakl pt.: „Baśń o stalowym jeżu"
  • Zespół Teatralny z SP 18 w Gliwicach za spektakl pt.: „Pali się"
  • Pani Bogumiła Szmidt - Kruk za przygotowanie spektaklu „Moje nie moje"
  • Małgorzata Wilczyńska z teatru „Kinesis" za rolę w spektaklu „Drzwi"

O występ podczas uroczystej gali rozdania nagród w niedzielę 10 marca 2013 roku o godzinie 16.30 prosimy zespoły:

  • Zespół Teatralny „Akuku" z POPP w Świerklanach
  • Teatr Ruchu „Kinesis" z Katowic
  • Zespół „Tęcza" z Gliwic

 Gala V edycji odbyła się w niedzielę 10 marca 2013  w Domu Kultury w Szczygłowicach.

 


VI edycja spotkań teatralnych "bez MASKI"

W dniach 29-30-31 maja 2014 w Domu Kultury w Szczygłowicach odbyły się VI Knurowskie Spotkania Teatralne „bez MASKI".

Jury w składzie :

  • Pani Magdalena Wydra
  • Pan Michał Łazarczyk
  • Pan Maciej Zygmunt
  • Pan Jacek Krawczyk

podjęło następujące decyzje:

GRAND PRIX VI Spotkań Teatralnych „bez MASKI”
Dla zespołu z Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Świerklanach pod opieką Pani Bogumiły Szmidt-Kruk za spektakl pt. „Najmniejszy bal świata”

  • Nagroda specjalna dla zespołu „Cuda wianki” z Gimnazjum nr 11 w Tychach pod opieką Pani Edyty Pajdy, Grażyny Dec i Anny Wanat za spektakl pt: „Arszenik i stare koronki”
  • Wyróżnienie dla zespołu „Bibliotecus” z Zespołu Szkół nr 1 w Wiśle pod opieką Pani Joanny Leszczyńskiej za spektakl pt: „Alchemiczka”
  • Wyróżnienie dla zespołu „ Improwizacja i Limitowani” z MG 1 w Knurowie wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną pod opieką Pani Aleksandry Żydek za spektakl pt: „Mazeł i Szlimazeł albo mleko lwicy”
  • Nagroda w kategorii Ogniska Pracy Pozaszkolnej, Domy Kultury, Teatry Amatorskie, WTZ
  • Wyróżnienie dla zespołu „Teatr Roczny” ze Stowarzyszenie Promocji Zdrowia i Trzeźwego Stylu Życia „Szansa” z Pławniowic pod opieką Pani Kamili Stoiłowej i Pana Macieja Boguckiego za spektakl pt: „ Kabaret Kici- Koci”
  • Wyróżnienie dla zespołu z Teatru im. Stefana Batorego pod opieką Pana Macieja Dziaczko za spektakl pt. „Manifest:

Wyróżnienia indywidualne:

  • Stanisław Szewczyk- Teatr Jednego Aktora spektakl „ Urodziny Pana Szymona”
  • Tadeusz Broda za rolę Rysia w spektaklu „Arszenik i stare koronki”
  • Małgosia Brodawka za rolę Migawki w spektaklu „Najmniejszy bal świata” 
  • Zuzanna Woryna za rolę Kocura w spektaklu „Dobra czarownica”

W pozostałych kategoriach jury nie przyznało wyróżnień

 

Stowarzyszenie NOE dodatkowo wyróżniło:
dla Zespołu Przyjaciele z Centrum Edukacji i Rehabilitacji w Zabrzu pod opieką Pani Kariny Kisielińskiej i Izabeli Kozłowskiej za spektakl „ Legenda o smoku Wawelskim” za wyjątkową formę wzmacniania mocnych stron aktorów

 

 

 

Poprawiony: wtorek, 14 lutego 2017 13:29
 


Strona 2 z 2

Licznik odwiedzin

Dzisiaj60
Yesterday72
Week603
Miesiąc5898
Wszystkie331236

Currently are 9 guests online

Do końca roku szkolnego pozostało
...

Projekty

bannerkaruzela

karuzelazjezykami

kolkohistgeo

wymianauslar1

bannerbezmaski

holandia

ang 

ekg

interblok

fraktale

 tutoring

Logo schools500reformation