Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Działalność charytatywna

Wyjątkowy prezent w pudełku po butach

Więcej radości jest w dawaniu, aniżeli braniu – tego doświadczali uczniowie Szkół ETE przygotowując paczki w ramach akcji "Prezent pod choinkę".

Końcem października dzieci w klasach ustalały płeć i wiek osób, dla których chcą przygotować klasowe prezenty, a na początku listopada nastąpiło wielkie pakowanie. Jak co roku, także i w tym, założone dwie paczki na klasę w wielu przypadkach rozrosły się do czterech lub pięciu pudełek, ponieważ zaangażowanie uczniów i rodziców było ogromne. Niesamowicie się z tego cieszymy, bo cała akcja ma podwójne korzyści – przede wszystkim przynosi radość obdarowanym, ale ubogaca również obdarowujących. Wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka i umiejętność dzielenia się z innymi – to kluczowe cechy, które chcemy rozwijać w naszych uczniach. Właśnie poprzez takie akcje możemy dać praktyczny wyraz wartościom, które wyznajemy. Dzięki zaangażowaniu całej szkolnej społeczności w tym roku udało nam się spakować 54 paczki, które przed świętami dotrą do potrzebujących dzieci i z pewnością przyniosą im wiele radości.

W środę 15 listopada prezenty zostały przekazane do organizatora akcji – Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko – Augsburskiego, skąd ruszą w dalszą podróż. Cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy wziąć udział w tej niesamowitej inicjatywie.

prezent

 

Radość dzielenia się z innymi!

Bardzo się cieszymy, że po raz kolejny mogliśmy włączyć się w akcję „Prezent pod choinkę”, a tym samym przyczynić się do tego, by na dziecięcych buziach zagościły uśmiechy.

Ogromnie dziękujemy całej szkolnej społeczności za zaangażowanie w akcję "Prezent pod choinkę". Dzięki przyniesionym darom mogliśmy przygotować w Szkołach ETE 54 paczki. To wspaniały rezultat!  Cała akcja ma podwójne korzyści - przede wszystkim przynosi radość obdarowanym, ale ubogaca również obdarowujących. Wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka i umiejętność dzielenia się z innymi - to kluczowe cechy, które chcemy rozwijać w naszych uczniach, a właśnie poprzez takie akcje możemy dać praktyczny wyraz wartościom, które wyznajemy.

Ogromnie się cieszymy, że wspólnymi siłami mogliśmy włączyć się w tę inicjatywę. W czwartek 10 listopada prezenty zostały przekazane do lokalnego koordynatora akcji - Parafii Ewangelicko - Augsburskiej w Gliwicach, skąd ruszą w dalszą podróż. Jeszcze raz ogromnie dziękujemy!

„Bardziej błogosławioną rzeczą jest dawać aniżeli brać”

Dzieje Apostolskie 20,35

Prezent pod choinke

 

Dziękujemy!

W imieniu podopiecznych Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach pragniemy z serca podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w zbiórce charytatywnej prowadzonej w Szkołach ETE.

Jako wolontariusze mieliśmy niewątpliwie przywilej przekazania wszystkich darów podopiecznym placówki. Ten gest życzliwości poprzedzał Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości i miał dla nas wymiar symboliczny. W ten sposób okazujemy swój patriotyzm. Jest nim przecież także troska o słabszych.

IMG 20221110 135359

więcej zdjęć znajdziesz tutaj>>>

 

Wolontariusze w akcji

Uczestniczki Warsztatów biblijnych w ostatnich dniach października włączyły się w kwestę prowadzoną na rzecz gliwickiego hospicjum.

Jak co roku młodzież zasilała szeregi wolontariuszy, zbierając datki na gliwickich nekropoliach dla podopiecznych placówki przy ul. Daszyńskiego. Odwiedzający groby swoich bliskich mogli przekazać dowolną kwotę na rzecz osób terminalnie chorych. Dziewczęta poświęciły swój wolny czas, by wprowadzić w czyn ideę pomocy innym. Liczymy, że w przyszłym roku chętnych do kwestowania będzie więcej.

IMG-20221102-WA0001-COLLAGE  

 


Strona 1 z 5

Licznik odwiedzin

Dzisiaj64
Miesiąc3260
Wszystkie575202

Currently are 33 guests online

Budząca się Szkoła

logo budzącej się szkoły

Zasady naboru do SP ETE

plakat nabór 2022

WSPARCIE UCZNIÓW Z UKRAINY – PROJEKT ŚFL

logo ŚFL

Nadchodzące wydarzenia

Plan lekcji na rok szkolny 2023/2024 

04.04.24r. - Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w Szkołach ETE

12.04.24r. godz. 17:00 - Koncert Wielkanocny

19.04.24r. - sklepik klasowy 5a

24.04.24r. - wyjście klas 2-3 na warsztaty do MDK w Gliwicach

24.04.24r. - Szkolny Konkurs Układania Kostki Rubika 3x3x3 na Czas

29-30.04.24r. oraz 2.05.24r. - dni wolne od zajęć dydaktycznych, zajęcia opiekuńcze w SP ETE

6.05.24r. - wycieczka klasy 3a do PZO w Gliwicach

7.05.24r. - spotkania z rodzicami w klasach 0-6 SP

14-17.05.24r. - wycieczka klas 4-6 do Łodzi

20.05.24r. - sklepik klasowy 3a

25.05.24r., godz. 10.00 - Rodzinny Piknik SP ETE

3.06.24r. - wycieczka klas 0-3 SP do Chlebowej Chaty w Górkach Małych

15.06.24r. - praktyczny egzamin na kartę rowerową

19.06.24r. - Konkurs Pięknego Czytania dla klas 1-3 SP

21.06.24r. - uroczyste zakończenie roku szkolnego w Szkołach ETE

 

 

Do końca roku szkolnego pozostało
...

Nasze projekty

logo budzącej się szkoły 

logo ŚFL

WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW LOGO

 AKCJE

REK-PÓŁKLONI

 ikona-mini-karuzeli

logo-konkursowelogo 

ku pokrzepieniu serctataWete

logo turniej pilki noznej 1turniej_zbijakaj.jpg 

 tutoring

DZIM