Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Rok szkolny 2019/2020

Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania

Email Drukuj PDF

ete zyczenia

 

Projekt: Drzewo genealogiczne

W ubiegłym tygodniu przed uczniami z klasy 2a wychowawczyni postawiła kolejne ciekawe zadanie – chodziło o wykonanie drzewa genealogicznego rodziny.

Uczniowie mieli zaprezentować cztery pokolenia członków swojej rodziny – od dzieci, przez rodziców, dziadków po pokolenie pradziadków. Powstały piękne prace, a zadaniem dodatkowym do tego projektu było dowiedzenie się przez uczniów jakichś nieznanych dotąd ciekawostek z życia członków rodzin.

Skoro spędzamy tyle czasu w domowym zaciszu, dowiedzmy się więcej o historii naszych rodzin i o tych, którzy są naszymi najbliższymi. Drugoklasistom się udało, a wy jak spędziliście miniony tydzień?

161

więcej zdjęć znajdziesz tutaj>>>

 

Domowe obowiązki – drugoklasiści działają i pomagają!

W ostatnim tygodniu marca uczniowie klasy 2a otrzymali do wykonania zadanie, które bardzo spodobało się ich rodzicom.

Dzieci, bowiem, miały usiąść wraz z rodzicami, by wspólnie pomyśleć nad listą trzech obowiązków domowych, które uczniowie mogliby wykonywać w okresie kwarantanny (ale i może później – na stałe). Zaraz pierwszego dnia na komunikatorze klasowym pojawiły się zdjęcia dzieci, które wyciągały naczynia ze zmywarki, sortowały pranie, pomagały w sprzątaniu pokoi, karmiły swoje zwierzęta i podlewały kwiaty. Hitem zaś był film, na którym nasz młody przyjaciel Józef odkurza dywanik łazienkowy – okazało się, że to wszystko nie jest takie łatwe, czasem trzeba się nieźle natrudzić, jednak błysk szczęścia w oku rodzica jest wart włożonego wysiłku.

Dzieci były bardzo dzielne i pomysłowe w wykonywaniu swoich zadań, a dla rodziców te wyzwanie było dużą pomocą. Ufamy, że spełnianie obowiązków domowych stanie się nawykiem dla tych młodych, pracowitych ludzi.

25

więcej zdjęć znajdziesz tutaj>>>

 

 

Plakat ekologiczny

Nasi uczniowie od dwóch tygodni realizują projekt związany z troską o naszą planetę. Tworzą i wysyłają zdjęcia poruszających plakatów ekologicznych. 

Zaangażowanie uczniów w rozwiązywanie problemów dotyczących degradacji środowiska naturalnego, pomaga im przekierować uwagę i wyrazić współczucie, a tym samym lepiej radzić sobie z trudnymi emocjami związanymi z aktualną sytuacją.

Kreatywność uczniów jest ogromna – każda praca jest wyjątkowa! Zapraszamy do galerii ekologicznych plakatów.

ecoplakat NA GŁÓWNE ZDJĘCIE1

 

Na skrzyżowaniu – makiety uczniów klasy 4

W ramach zajęć technicznych uczniowie klasy 4 wykonali w domach makiety skrzyżowań.

Celem zadania było utrwalenie zasad poruszania się po drodze. Uczniowie poprzez stworzenie makiety mogli uzyskać wiedzę, którą będą mogli wykorzystać w czasie egzaminu na kartę rowerową. Ponadto dzieci miały możliwość rozwijania umiejętności manualnych, kreatywnego myślenia. Z pewnością była to również szansa na pracę z różnymi materiałami i narzędziami. Brawo wy!

IMG 20200329 161704-COLLAGE

 


Strona 1 z 15

Nadchodzące wydarzenia

Nabór do SP ETE

Lekcje i konsultacje online - harmonogram

09.04 – 14.04.2020 – przerwa świąteczna (dni wolne)

16.04.2020 – Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny

17.04.2020 – Koncert Wielkanocny w SP ETE

21.04 – 23.04.2020 – egzamin ósmoklasisty


 

 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj241
Yesterday322
Week932
Miesiąc2956
Wszystkie343383

Currently are 18 guests online

Do końca roku szkolnego pozostało
...

Nasze projekty

tutoring

DZIM

 

 tataWete

AKCJE 

REK-PÓŁKLONI

logo-konkursowe

logo turniej pilki noznej 1 

 turniej zbijakaj

ikona-mini-karuzeli