• Default font size
  • Decrease font size
Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej SP

Wyniki Turnieju Piłki Nożnej Klas III Szkół Podstawowych o Puchar Prezesa ETE

Dnia 12 czerwca 2015r. odbył się I Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej Klas III Szkół Podstawowych o Puchar Prezesa ETE.  Organizatorem turnieju była Szkoła Podstawowa ETE im. Alberta Schweitzera w Gliwicach. Do rozgrywek przystąpiło pięć drużyn (SP 10, SP 14, SP 28, SP FILOMATA, SP ETE), które dzielnie walczyłyo zwycięstwo na boisku przy SP nr 36. Turniej rozgrywany był systemem ,,każdy z każdym”. Wyniki meczów przedstawiają się następująco:

SP 14 – SP 10    2 : 2  SP FILOMATA – SP 28   1 : 0
SP ETE – SP 14   1 : 3 SP 10 – SP 28   2 : 0
SP FILOMATA – SP ETE   1 : 0 SP 28 – SP 14  1 : 2
SP FILOMATA – SP 10  2 : 0 SP ETE – SP 28   3 : 1
SP 14 – SP FILOMATA  1 : 0 SP ETE – SP 10  0 : 1

Rywalizacja była bardzo ekscytująca i wyrównana do samego końca turnieju, dopiero rozstrzygnięcia w ostatnich dwóch meczach zdecydowały o ostatecznych miejscach jakie zajęły poszczególne drużyny:

1 miejsce: Szkoła Podstawowa nr 14 zdobyła zwycięski puchar oraz stół do piłkarzyków,

2 miejsce: Szkoła Podstawowa Filomata zdobyła koszulkę Piasta Gliwice z autografami piłkarzy,

3 miejsce: Szkoła Podstawowa nr 10 wywalczyła piłkę z autografami piłkarzy Piasta Gliwice,

4 miejsce: Szkoła Podstawowa ETE wywalczyła piłkę z autografami piłkarzy Piasta Gliwice oraz breloczki z maskotkami klubu,

5  miejsce: Szkoła Podstawowa nr 28 wróciła z turnieju z breloczkami z maskotkami klubu Piasta Gliwce.

Jak na każdym turnieju pierwsze trzy drużyny zostały uhonorowane medalami, właściwymi co do zajętych miejsc. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Wszystkim zawodnikom i ich trenerom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę.

Serdeczne podziękowania dla sędziego naszej rywalizacji Pana Pawła Halamody za profesjonalne prowadzenie zawodów i przekazanie uczestnikom cennych informacji dotyczący przepisów gry w piłkę nożną.

Podziękowania należą się również naszym sponsorom, bez których uczestnicy zawodów nie otrzymali by tak dużo cennych i wspaniałych nagród.