Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Mini Karuzela ze Schweitzerem

III edycja konkursu - 2016

03.02.2016 gościliśmy w naszej szkole uczniów gliwickich szkół podstawowych, którzy brali udział w kolejnej edycji konkursu interdyscyplinarnego „Mini Karuzela ze Schweitzerem”. W tym roku przystąpiło do konkursu 9 drużyn. Uczniowie sprawdzali swoją wiedzę, umiejętności oraz zdolności z różnych przedmiotów szkolnych. Niejednokrotnie musieli wykazać się sprytem, pomysłowością i szybkością podejmowania decyzji.

A oto zwycięzcy:

I miejsce   –  Szkoła Podstawowa nr 17 (drużyna: Aleksandra Morczyńska, Tymon Jasiński, Adam Ulczok)

II miejsce  –  Szkoła Podstawowa nr 14 (drużyna: Natalia Kata, Natalia Olszewska, Mateusz Zemlik)

III miejsce  – Szkoła Podstawowa nr 17 (drużyna: Marzena Baran, Michał Nitowski, Nela Grzechca)

Gratulujemy szczególnie drużynom ze Szkoły Podstawowej nr 17 i to właśnie do nich powędrowało nasze trofeum „Karuzelka”.

Jednak na wielkie uznanie zasługują wszystkie drużyny. Dziękujemy również opiekunom za przygotowanie drużyn i wszystkim zaangażowanym w tegoroczną edycję konkursu.

Do zobaczenia za rok!

 

III edycja konkursu przed nami

Zapraszamy Państwa do udziału w III edycji konkursu Mini Karuzela ze Schweitzerem. Prosimy również o zapoznanie się z regulaminem konkursu.      Regulamin konkursu (pdf)

11 A3 karuzela-SP 1

 

 

II edycja konkursu - 2015

4 marca 2015 roku kręciła się, kręciła "Mini Karuzela ze Schweitzerem".

Już po raz drugi w murach naszej szkoły gościliśmy uczniów z gliwickich szkół podstawowych. Przyszli, by zmierzyć się w interdyscyplinarnym konkursie, którego celem jest  m. in. nauka poprzez zabawę, sprawdzenie się w wielu różnych dziedzinach wiedzy, a także poznanie postaci i dorobku Alberta Schweitzera.

Tegoroczna edycja miała bardzo wyrównany poziom, zwycięskie drużyny dzieliły nieliczne punkty od tych, którym nie udało się zdobyć nagród. Po zaciętej rywalizacji w II edycji interdyscyplinarnego konkursu "Mini Karuzela ze Schweitzerem", główną nagrodę - przechodnią "Karuzelkę" - wygrała nasza drużyna ze Szkoły Podstawowej ETE w składzie: Maksymilian Szeithauer, Jakub Król i Maciej Puchlerski. Drugie miejsce zajęła drużyna z SP nr 17, a trzecie ex aequo z drugą drużyną reprezentującą SP ETE i SP nr 5. Nasi zwycięscy wykazali się pięknym gestem, przekazali puchar drużynie, która zajęła drugie miejsce. Wygrani cieszyli się z wielu atrakcyjnych nagród, nikt nie wyszedł z pustymi rękami, a wszyscy uczestnicy spędzili trzy godziny na dobrej zabawie.

Zwycięzcom jeszcze raz gratulujemy.  Zapraszamy za rok.

 

 

I edycja konkursu - 2014

19 lutego 2014 roku uczniowie gliwickich szkół podstawowych wzięli udział w interdyscyplinarnym konkursie Mini Karuzela ze Schweitzerem. Różnorodne konkurencje czekały na uczniów klas trzecich, którzy mogli powalczyć i pobawić się, biorąc udział w zadaniach wymagających stosowania wiedzy z różnych przedmiotów zawartych w programie klas 1 - 3. Konkursowicze uczyli się pomysłowości i tradycyjnie już współpracy w trzyosobowym zespole. Jak zawsze opiekunami konkurencji i sędziami byli uczniowie Szkół ETE. Po bardzo wyrównanych zmaganiach wyłoniono najlepszą drużynę.

Zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 39 reprezentowana przez:

  • Zuzannę Malczak 
  • Oliwię Zielińską,
  • Hannę Przywuską

pod opieką mgr Anny Sikory.

Do nich też powędrowała "Karuzelka" - główne trofeum i puchar przechodni, którego trzeba będzie bronić w przyszłym roku.

Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy wszystkim uczestnikom i ich opiekunom za zaufanie i chęć udziału w zabawie, zapraszamy też ponownie za rok.

 


Licznik odwiedzin

Dzisiaj18
Wszystkie191812

Currently are 28 guests online

Do końca roku szkolnego pozostało
...

Nasze projekty

tutoring

 tataWete

AKCJE 

REK-PÓŁKLONI

logo-konkursowe 1

logo turniej pilki noznej 1 

 turniej zbijakaj

ikonka