Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Dramat w trzech aktach zakończony sukcesem!!! – Marta Mieczkowska LAUREATKĄ Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego.

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Polskiego to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Katowicach. W tym roku uczniowie naszej szkoły także brali w nim udział. Do rywalizacji o tytuł laureata przystąpiło kilkunastu uczestników. Etap szkolny miał miejsce 6 listopada 2017 roku. Aby znaleźć się w kolejnej turze konkursu, należało uzyskać wynik na poziomie 85 %. Sztuka ta udała się naszej uczennicy – Marcie Mieczkowskiej z klasy VII. Następnie 4 stycznia 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 12 w Gliwicach odbył się etap rejonowy, który wyłaniał finalistów, pośród których znalazła się także nasza uczennica. Punktem kulminacyjnym okazał się być ostatni etap, który miał miejsce 20 lutego 2018 roku w Kuratorium Oświaty w Katowicach. Zaszczytny tytuł LAUREATA mógł przypaść osobie, która zdobędzie aż 90 % punktów. Ta trudna sztuka udała się właśnie Marcie Mieczkowiej. Jej sukces został rozpisany na trzy – pełne dramatyzmu – akty.

Uczestnicy konkursu musieli popisać się rozległą i kompleksową wiedzą i umiejętnościami. Sprawdzano m.in. poziom czytania ze zrozumieniem różnych tekstów kultury. Zadaniem uczniów było także dokonanie analizy i interpretacji utworów literackich z wykorzystaniem potrzebnej terminologii. Dodatkowo weryfikowano umiejętność wykorzystywania elementów retoryki do tworzenia wypowiedzi pisemnych. W kolejnych etapach należało przeczytać wskazane przez organizatorów lektury, wśród których znalazły się: „Hobbit, czyli tam i z powrotem” Tolkiena, „Tomek w krainie kangurów” A. Szklarskiego, „Mitologia” J. Parandowskiego, „Pozłacana rybka” B. Kosmowskiej, „Oskar i pani Róża” E.E. Schmitta oraz „Pax” S. Pennypacker.

Najprzyjemniejszym „efektem ubocznym” bycia laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego jest to, że Marta nie będzie musiała w przyszłym roku szkolnym brać udziału w Sprawdzianie po klasie VIII. Kiedy jej koledzy i koleżanki z klasy będą wylewać siódme poty nad testem z języka ojczystego, Marta – jeśli pogoda dopisze – będzie się relaksować w ogródku na leżaku, ponieważ jako LAUREATKA jest uprawniona do tego, że obligatorynie jej wynik na Sprawdzianie po klasie VIII to 100 %.

Niech przykład koleżanki zachęca innych uczniów do wytężonej pracy. Marcie zaś serdecznie gratulujemy!!!

 

Nadchodzące wydarzenia

14.11.18 - 21.11.18 - kiermasz mundurków w świetlicy szkolnej codziennie od godz. 14.30

15.11.18 - Warsztaty w Osikowej Dolinie dla klas 5

16.11.18 - Ogólnopolski konkurs wiedzy ogólnej dla klas 1-3 SP

19.11.18 - wyjście klas 6 SP - 1 LO do Mrowiska na "Koncert dla Niepodległej"

23.11.18 - II etap V Konkursu Kaligraficzno - Recytatorskiego

30.11.18 - noc w szkole klasy 5b

Licznik odwiedzin

Dzisiaj12
Wszystkie231798

Currently are 9 guests online

Do końca roku szkolnego pozostało
...

Nasze projekty

tutoring

DZIM

 

 tataWete

AKCJE 

REK-PÓŁKLONI

logo-konkursowe

logo turniej pilki noznej 1 

 turniej zbijakaj

ikona-mini-karuzeli