Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Dramat w trzech aktach zakończony sukcesem!!! – Marta Mieczkowska LAUREATKĄ Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego.

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Polskiego to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Katowicach. W tym roku uczniowie naszej szkoły także brali w nim udział. Do rywalizacji o tytuł laureata przystąpiło kilkunastu uczestników. Etap szkolny miał miejsce 6 listopada 2017 roku. Aby znaleźć się w kolejnej turze konkursu, należało uzyskać wynik na poziomie 85 %. Sztuka ta udała się naszej uczennicy – Marcie Mieczkowskiej z klasy VII. Następnie 4 stycznia 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 12 w Gliwicach odbył się etap rejonowy, który wyłaniał finalistów, pośród których znalazła się także nasza uczennica. Punktem kulminacyjnym okazał się być ostatni etap, który miał miejsce 20 lutego 2018 roku w Kuratorium Oświaty w Katowicach. Zaszczytny tytuł LAUREATA mógł przypaść osobie, która zdobędzie aż 90 % punktów. Ta trudna sztuka udała się właśnie Marcie Mieczkowiej. Jej sukces został rozpisany na trzy – pełne dramatyzmu – akty.

Uczestnicy konkursu musieli popisać się rozległą i kompleksową wiedzą i umiejętnościami. Sprawdzano m.in. poziom czytania ze zrozumieniem różnych tekstów kultury. Zadaniem uczniów było także dokonanie analizy i interpretacji utworów literackich z wykorzystaniem potrzebnej terminologii. Dodatkowo weryfikowano umiejętność wykorzystywania elementów retoryki do tworzenia wypowiedzi pisemnych. W kolejnych etapach należało przeczytać wskazane przez organizatorów lektury, wśród których znalazły się: „Hobbit, czyli tam i z powrotem” Tolkiena, „Tomek w krainie kangurów” A. Szklarskiego, „Mitologia” J. Parandowskiego, „Pozłacana rybka” B. Kosmowskiej, „Oskar i pani Róża” E.E. Schmitta oraz „Pax” S. Pennypacker.

Najprzyjemniejszym „efektem ubocznym” bycia laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego jest to, że Marta nie będzie musiała w przyszłym roku szkolnym brać udziału w Sprawdzianie po klasie VIII. Kiedy jej koledzy i koleżanki z klasy będą wylewać siódme poty nad testem z języka ojczystego, Marta – jeśli pogoda dopisze – będzie się relaksować w ogródku na leżaku, ponieważ jako LAUREATKA jest uprawniona do tego, że obligatorynie jej wynik na Sprawdzianie po klasie VIII to 100 %.

Niech przykład koleżanki zachęca innych uczniów do wytężonej pracy. Marcie zaś serdecznie gratulujemy!!!

 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj47
Wszystkie228729

Currently are 17 guests online

Do końca roku szkolnego pozostało
...

Nasze projekty

tutoring

 tataWete

AKCJE 

REK-PÓŁKLONI

logo-konkursowe 1

logo turniej pilki noznej 1 

 turniej zbijakaj

ikonka