Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

To już 10 lat!

W niedzielę 7 października uroczyście świętowaliśmy 10 – lecie Szkoły Podstawowej ETE.

Obchody rozpoczęliśmy o godz. 11.00 od ekumenicznego nabożeństwa, które odbyło się w Kościele Zbawiciela w Gliwicach. W jego trakcie dziękowaliśmy Panu Bogu śpiewem i modlitwą za 10 lat istnienia naszej Szkoły. Słowem Bożym służył nam gość specjalny, wieloletni Dyrektor Europejskiego Oddziału ASCI (Association of Christian Schools International) - Alan Brown.

Po nabożeństwie wszyscy (uczniowie, rodzice, nauczyciele i przyjaciele SP ETE) spotkaliśmy się w auli Szkół ETE, by uczestniczyć w Koncercie Uwielbiającym. W ciągu godziny zespół muzyczny, uczniowie klasy 5b, chórek dziecięcy, a także nauczyciele, prowadzili nas w śpiewie, w który włączyć mógł się każdy uczestnik wydarzenia. Piosenki przeplatane były wspomnieniami. Mogliśmy wysłuchać wypowiedzi naszej absolwentki – Zuzanny Minkiny, która była w 2008 roku uczennicą pierwszej klasy nowopowstającej Szkoły Podstawowej ETE, a dziś jest uczennicą Liceum Ogólnokształcącego ETE i z tej wieloletniej perspektywy opowiedziała o rozwoju szkoły. Niesamowite były także słowa Prezesa ETE – ks. Andrzeja Wójcika, który szczególnie wspominał cuda towarzyszące budowie nowego budynku SP ETE. To był wyjątkowy czas, w którym razem mogliśmy oddawać chwałę Panu Bogu!

Na trzecią część obchodów przenieśliśmy się do budynku Szkoły Podstawowej, gdzie można było znaleźć coś dla ciała i dla ducha. Na początku w wejściu zostaliśmy poproszeni o oddanie „pamiątkowych odcisków” naszych palców, które stały się częścią wyjątkowego obrazu. W sali świetlicy czekał na nas ciepły posiłek, a także przekąski, ciasta, kawa i herbata, które umiliły wiele ciekawych rozmów i spotkań. Można było obejrzeć prezentację, która przybliżała 10 lat istnienia Szkoły, a także odwiedzić wszystkie szkolne pomieszczenia, specjalnie przygotowane i udostępnione do obejrzenia – od klas lekcyjnych po salę do zajęć terapii integracji sensorycznej. Mogliśmy zobaczyć wiele uczniowskich prac i dziecięcych wytworów, obejrzeć filmy z wyjazdów szkolnych, przeczytać wyjątkowe wypowiedzi nauczycieli i rodziców dotyczące Szkoły, a nawet wziąć udział w matematycznych zmaganiach. To był czas wspólnego świętowania, poznawania pracy Szkoły, a także pogłębiania wzajemnych relacji.

Dziękujemy Panu Bogu za 10 lat istnienia naszej Szkoły i za to, że 7 października mogliśmy wszyscy razem, w szczególny sposób, wyrazić naszą wdzięczność. To był wyjątkowy czas!

drzewo

 

 więcej zdjęć znajdziesz tutaj>>>

Przyćmienie Osadź Osadź ten film na swojej witrynie

 

 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj140
Yesterday290
Week1007
Miesiąc7933
Wszystkie268011

Currently are 17 guests online

Do końca roku szkolnego pozostało
...

Nasze projekty

tutoring

DZIM

 

 tataWete

AKCJE 

REK-PÓŁKLONI

logo-konkursowe

logo turniej pilki noznej 1 

 turniej zbijakaj

ikona-mini-karuzeli