Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

To już 10 lat!

W niedzielę 7 października uroczyście świętowaliśmy 10 – lecie Szkoły Podstawowej ETE.

Obchody rozpoczęliśmy o godz. 11.00 od ekumenicznego nabożeństwa, które odbyło się w Kościele Zbawiciela w Gliwicach. W jego trakcie dziękowaliśmy Panu Bogu śpiewem i modlitwą za 10 lat istnienia naszej Szkoły. Słowem Bożym służył nam gość specjalny, wieloletni Dyrektor Europejskiego Oddziału ASCI (Association of Christian Schools International) - Alan Brown.

Po nabożeństwie wszyscy (uczniowie, rodzice, nauczyciele i przyjaciele SP ETE) spotkaliśmy się w auli Szkół ETE, by uczestniczyć w Koncercie Uwielbiającym. W ciągu godziny zespół muzyczny, uczniowie klasy 5b, chórek dziecięcy, a także nauczyciele, prowadzili nas w śpiewie, w który włączyć mógł się każdy uczestnik wydarzenia. Piosenki przeplatane były wspomnieniami. Mogliśmy wysłuchać wypowiedzi naszej absolwentki – Zuzanny Minkiny, która była w 2008 roku uczennicą pierwszej klasy nowopowstającej Szkoły Podstawowej ETE, a dziś jest uczennicą Liceum Ogólnokształcącego ETE i z tej wieloletniej perspektywy opowiedziała o rozwoju szkoły. Niesamowite były także słowa Prezesa ETE – ks. Andrzeja Wójcika, który szczególnie wspominał cuda towarzyszące budowie nowego budynku SP ETE. To był wyjątkowy czas, w którym razem mogliśmy oddawać chwałę Panu Bogu!

Na trzecią część obchodów przenieśliśmy się do budynku Szkoły Podstawowej, gdzie można było znaleźć coś dla ciała i dla ducha. Na początku w wejściu zostaliśmy poproszeni o oddanie „pamiątkowych odcisków” naszych palców, które stały się częścią wyjątkowego obrazu. W sali świetlicy czekał na nas ciepły posiłek, a także przekąski, ciasta, kawa i herbata, które umiliły wiele ciekawych rozmów i spotkań. Można było obejrzeć prezentację, która przybliżała 10 lat istnienia Szkoły, a także odwiedzić wszystkie szkolne pomieszczenia, specjalnie przygotowane i udostępnione do obejrzenia – od klas lekcyjnych po salę do zajęć terapii integracji sensorycznej. Mogliśmy zobaczyć wiele uczniowskich prac i dziecięcych wytworów, obejrzeć filmy z wyjazdów szkolnych, przeczytać wyjątkowe wypowiedzi nauczycieli i rodziców dotyczące Szkoły, a nawet wziąć udział w matematycznych zmaganiach. To był czas wspólnego świętowania, poznawania pracy Szkoły, a także pogłębiania wzajemnych relacji.

Dziękujemy Panu Bogu za 10 lat istnienia naszej Szkoły i za to, że 7 października mogliśmy wszyscy razem, w szczególny sposób, wyrazić naszą wdzięczność. To był wyjątkowy czas!

drzewo

 

 więcej zdjęć znajdziesz tutaj>>>

Przyćmienie Osadź Osadź ten film na swojej witrynie

 

 

Nadchodzące wydarzenia

15.04.19 r. - konferencja "Neurony lustrzane - czyli umysły bez granic"

18-23.04.19 r.  - wiosenna przerwa świąteczna

25.04.19 r. godz.17.30 - Koncert Wielkanocny w SP ETE

29.04.19 - 02.05.19 - zajęcia opiekuńcze w świetlicy szkolnej w godz. 7:30 - 16:30

11.05.19 r. - drugi dzień Otwarty SP ETE w godz. 10:00 - 12:00

 

 


 

 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj41
Yesterday183
Week1694
Miesiąc5187
Wszystkie253663

Currently are 18 guests online

Do końca roku szkolnego pozostało
...

Nasze projekty

tutoring

DZIM

 

 tataWete

AKCJE 

REK-PÓŁKLONI

logo-konkursowe

logo turniej pilki noznej 1 

 turniej zbijakaj

ikona-mini-karuzeli