Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

To już 10 lat!

W niedzielę 7 października uroczyście świętowaliśmy 10 – lecie Szkoły Podstawowej ETE.

Obchody rozpoczęliśmy o godz. 11.00 od ekumenicznego nabożeństwa, które odbyło się w Kościele Zbawiciela w Gliwicach. W jego trakcie dziękowaliśmy Panu Bogu śpiewem i modlitwą za 10 lat istnienia naszej Szkoły. Słowem Bożym służył nam gość specjalny, wieloletni Dyrektor Europejskiego Oddziału ASCI (Association of Christian Schools International) - Alan Brown.

Po nabożeństwie wszyscy (uczniowie, rodzice, nauczyciele i przyjaciele SP ETE) spotkaliśmy się w auli Szkół ETE, by uczestniczyć w Koncercie Uwielbiającym. W ciągu godziny zespół muzyczny, uczniowie klasy 5b, chórek dziecięcy, a także nauczyciele, prowadzili nas w śpiewie, w który włączyć mógł się każdy uczestnik wydarzenia. Piosenki przeplatane były wspomnieniami. Mogliśmy wysłuchać wypowiedzi naszej absolwentki – Zuzanny Minkiny, która była w 2008 roku uczennicą pierwszej klasy nowopowstającej Szkoły Podstawowej ETE, a dziś jest uczennicą Liceum Ogólnokształcącego ETE i z tej wieloletniej perspektywy opowiedziała o rozwoju szkoły. Niesamowite były także słowa Prezesa ETE – ks. Andrzeja Wójcika, który szczególnie wspominał cuda towarzyszące budowie nowego budynku SP ETE. To był wyjątkowy czas, w którym razem mogliśmy oddawać chwałę Panu Bogu!

Na trzecią część obchodów przenieśliśmy się do budynku Szkoły Podstawowej, gdzie można było znaleźć coś dla ciała i dla ducha. Na początku w wejściu zostaliśmy poproszeni o oddanie „pamiątkowych odcisków” naszych palców, które stały się częścią wyjątkowego obrazu. W sali świetlicy czekał na nas ciepły posiłek, a także przekąski, ciasta, kawa i herbata, które umiliły wiele ciekawych rozmów i spotkań. Można było obejrzeć prezentację, która przybliżała 10 lat istnienia Szkoły, a także odwiedzić wszystkie szkolne pomieszczenia, specjalnie przygotowane i udostępnione do obejrzenia – od klas lekcyjnych po salę do zajęć terapii integracji sensorycznej. Mogliśmy zobaczyć wiele uczniowskich prac i dziecięcych wytworów, obejrzeć filmy z wyjazdów szkolnych, przeczytać wyjątkowe wypowiedzi nauczycieli i rodziców dotyczące Szkoły, a nawet wziąć udział w matematycznych zmaganiach. To był czas wspólnego świętowania, poznawania pracy Szkoły, a także pogłębiania wzajemnych relacji.

Dziękujemy Panu Bogu za 10 lat istnienia naszej Szkoły i za to, że 7 października mogliśmy wszyscy razem, w szczególny sposób, wyrazić naszą wdzięczność. To był wyjątkowy czas!

drzewo

 

 więcej zdjęć znajdziesz tutaj>>>

Przyćmienie Osadź Osadź ten film na swojej witrynie

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 12.03.19 r. - godz. 17.30 - konsultacje z nauczycielami dla chętnych rodziców 

14.03.19 r. - "Karuzela językowa" - międzyszkolny konkurs dla uczniów szóstych klas SP

 

16.03.19 r. (sobota), godz. 10.00 - Dzień otwarty Szkół ETE

 

20 - 22.03.19 r. - "Ogólnopolska Olimpiada Olimpusek" dla uczniów klas 1-3 (język polski, matematyka, język angielski)

 

21.03.19 r. - "Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR"

21.03.19 r. - wyjście klas 0-1 do Mrowiska na spektakl muzyczny pt. "Legenda o Złotej Kaczce"

26.03.19 r. - "Mini-Karuzela ze Schweitzerem" - międzyszkolny konkurs dla uczniów trzecich klas SP

27.03.19 r. - wyjście klas 4-6 SP na musical dydaktyczny "Mikołajek - zderzenie dwóch światów"

 

01.04.19 r. - "Wewnątrzszkolny Konkurs Pięknego Czytania" dla uczniów klas 1-3 SP ETE

11.02.2019 r. - 24.02.2019 r. - ferie zimowe

11.02.2019 r. - 15.02.2019 r. - półkolonie zimowe

 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj14
Wszystkie239968

Currently are 17 guests online

Do końca roku szkolnego pozostało
...

Nasze projekty

tutoring

DZIM

 

 tataWete

AKCJE 

REK-PÓŁKLONI

logo-konkursowe

logo turniej pilki noznej 1 

 turniej zbijakaj

ikona-mini-karuzeli