Szkoły ETE im. Alberta Schweitzera

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Klasa IIIc zwiedza lotnisko w Pyrzowicach

20 maja klasa 3c z wychowawcą i Panią Dyrektor  w ramach nagrody zdobytej podczas II edycji Koncertu Kolęd i Pastorałek Szkoły Podstawowej ETE była na wycieczce na lotnisku w Pyrzowicach. Dzieci przeszły odprawę, autobusem zwiedziły lotnisko, zobaczyły nowy pas startowy, odwiedziły lotniskową straż pożarną i spotkały się z sokolnikiem,  który poznał ich z sokołem pracującym na lotnisku. Na koniec poszliśmy na taras widokowy, na którym zobaczyliśmy makietę lotniska, zjedliśmy drugie śniadanie i podziwialiśmy lądujące i startujące samoloty. Przewodnikiem wycieczki był Pan Łukasz Ruchlewicz, który bardzo ciekawie opowiadał ciekawostki związane z lotniskiem. Wszyscy byliśmy pod ogromnym wrażeniem.

Po wycieczce dzieci opisały swoje wrażenia:

"Na wycieczce podobało mi się wszystko, a najbardziej straż pożarna i sokół, który nas głaskał. Widziałem samoloty, które startowały i lądowały oraz różne auta. Jechałem po pasie startowym, który będzie dopiero otwarty za 8 dni, bo jest nowy." 
Jan Młynarczyk
 
"Na wycieczce najbardziej podobały mi się schody do samolotu, wóz strażacki i sokół – był bardzo sympatyczny. Widziałam też makietę lotniska oraz startujące i lądujące samoloty."
Karolina Skorupka
 
"Na wycieczce najbardziej podobały mi się schody donikąd, pas startowy i sokół. Oprowadzał nas Pan Łukasz. Była z nami Pani Dyrektor i Pani Ola. Ta wycieczka była bardzo fajna."
Marcelina Stawiarska
 
"Najbardziej na lotnisku podobała mi się straż pożarna, sokolnik z sokołem oraz schody donikąd i autka. Szkoda tylko, że nie udało się zwiedzić wnętrza samolotu. Ciekawe czy jeszcze kiedyś tam pojedziemy? Było bardzo fajnie."
Natalia Konik
 
"Na wycieczce najbardziej podobała mi się straż pożarna, schody donikąd i sokół. Pan opowiadał o pracy straży pożarnej na lotnisku, pokazał nam wyposażenie wozu strażackiego i pozwolił nam do niego wsiąść. Później poszliśmy na taras widokowy i oglądaliśmy jak startują i lądują samoloty. Wycieczka była bardzo fajna."
Zuzanna Kliber
 
"Na wycieczce podobała mi się lotniskowa straż pożarna oraz pas startowy. Zaciekawił mnie piękny taras widokowy i makieta lotniska. Najbardziej podobały mi się startujące i lądujące samoloty."
Jakub Król
 
"Najbardziej podobały mi się schody donikąd, super był taras widokowy. Oprowadzał nas Pan Łukasz. Podobały mi się wozy strażackie, sokół, samoloty i pas startowy, który nie był jeszcze otwarty. Była to nasza ostatnia wycieczka z Panią Olą bez innych klas. Była też z nami Pani Dyrektor. To była super wycieczka."
Karolina Dziura

 

 

Nadchodzące wydarzenia

Nabór do SP ETE

Zdalne nauczanie - harmonogram

09.04 – 14.04.2020 – przerwa świąteczna (dni wolne)

16.04.2020 – Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny

17.04.2020 – Koncert Wielkanocny w SP ETE

19.04 – 23.04.2020 – wyjazd klas 4a,6a na obóz językowy Euroweek

20.04 – 23.04.2020 – wyjazd klas 5a,5b,6b na wycieczkę turystyczno-krajoznawczą

21.04 – 23.04.2020 – egzamin ósmoklasisty


 

 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj102
Yesterday372
Week2534
Miesiąc8081
Wszystkie339451

Currently are 20 guests online

Do końca roku szkolnego pozostało
...

Nasze projekty

tutoring

DZIM

 

 tataWete

AKCJE 

REK-PÓŁKLONI

logo-konkursowe

logo turniej pilki noznej 1 

 turniej zbijakaj

ikona-mini-karuzeli